Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Keşan- Dedeağaç Turu

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında ali alper uyar tarafından paylaşıldı.

1. ali alper uyar

ali alper uyar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar 7 8 9 Nisan'da gerçekleştirdiğim turun fotolarını şimdi yayınlayabiliyorum.
    ilk gün 1 2 fotoğraf dışında hiç foto çekmedim, moralim çok bozulmuştu. Devlet Meteroloji güneyden 6 km rüzgar diyordu ve ben de yavaş yavaş giderim diyordum ancak yola çıktığımda tam kuzeyden karşımdan 33 km hızla rüzgarla karşılaştım zaten 10 km sürdükten sonra dayanamayıp otostop çektim sınıra kadar birisi durdu pickup la..ondan sonra sınırı geçtikten sonraki ilk kasabada otobüse koydum bisikleti...
    ikinci gün şehri gezdim, Couchsurfing'den daha önceden tanışıtğım birisnde kaldım için neredeyse hiç para harcamadım diyebilirim bir kez taverna'da yemek ısmarladım kaldığım kişiyie
    3.gün de gümrükte çıkarken polis memuru bütün giriş çıkışlarımı saydı briaz zaman kaybettim ama tam 0 çizgisinde yunan askeri elimde fotoğraf makinasyla görnce fotoğrafımı çekmeyi teklif etti ve hayal ettğim fotoğrafı çektim. türk tarafındaki askerlerle de konuştum.Herkes ilginç gözlerle bana bakiyordu ama üstümde TUR forması olduğu için biraz şaşırmış olacaklardı herhalde türk bir bisikletçiyi görmek
    yazın bu turu tekrarlayacağım ve daha gzel ve planlı olacak
    fotoğraflar

İslam Gölge bunu beğendi.
  2. ali alper uyar

Seviye:
    "Fuck Fener" yazısı beni yolda bayağı güldürdü bir galatasaraylı olarak:D
    İlk girişimde zorunlu olarak otoyola girdim ama ilk ferres çıkışından, otoyoldan tüydüm
    saolasın Türk Tırcı amcalarımız yol boyunca desteklerini, sevinç gösterisini esirgemediler, hatta TUR formasıyla gören yunanistan tarafında kornalarıyla bütün yolu inletti diyebilrim bir tane tırcı dayımız..zaten heryerde 34 plaka türk tırları var.
    Girişte yunanistan'a..Gümrükçü dalgasına yeşil kartı sordu gülerek ben de bozuk yunancamla bisiklet bu ne green card'ı falan diye gülştük:)
    dedeağaç güzel ama pahalı bir yer.
    kafelerde bira 5-6 euro. frappe 3-4 euro arası
    Son olarak kızları selaniktekilerle karşılaştırılamayacak olsalar da gayet güzeller.
    Nedendir bilmez şehir içindeki kafeleri falan ben kuşadasını anımsattı bana..
    yanıbaşımızdaki sahil kasabası ne kadar gzelmiş dedim.
    Aynı gün bizim arkadaşlar geldi edirne'den kafedeki bir kıza sormuşlar gece en güzel mekan neresi diye bu iki yere gidin hem eğlenirsiniz hem daha genç var demiş.yani rahat millet burada:D
    Şehirde gidiş dönüş bisiklet yolları var, hayatımda ilk defa gördüğüm için bana inanılmaz hissettirdi böyle bir yolda bisiklet srmek..
    nice yeni yurtdışı turlarına

3. ahmetadanalı

ahmetadanalı Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    paylasımınız için tesekkürler. bir galatasaraylı olarak ilginc bir sey oralarda o yazıyı görmeniz . cok güzel fotolar paylasmısınız. bol pedallı günler ...

ali alper uyar bunu beğendi.
  4. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle tebrik ederim Cok güzel bir tur olmuş :) Ben de edirneye bu yaz sonu taşınacagım karabükte okuyorum ama yazları edirnede olacagım artık.. :) seneye ben de böyle birsey yapmak istiyorum ancak pasaport işlerini nasıl hallediyorsunuz pasaportsuz gidilen yerler var mı edirneden merak ediyorum :) :) :)

5. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende gelecek yaz için Samsun-Gürcistan düşünüyorum. Zira Gürcistan vize istemiyor Türkiye'den, ayrıca çok güzel memleketmiş Artvinli arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla :)

Hazır konusu gelmişken;

Türkiye'ye vize uygulamayan ülkeler şöyle:

''Antigua, Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Ekvator, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritius, Nikaragua, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, Rusya, St. Lucia, St. Vincent-Grenadines, Sırbistan, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland, Şili, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Venezuela, Yemen.''

Uploaded with ImageShack.us

Bu arada çok güzel bi tur olmuş, ayaklarınıza sağlık :)

Göktuğ ÖZEL bunu beğendi.
  6. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Evet teşekkür ederim :) ah keske artvin tarafı yakın biyer olsaydı ama sanırım benim icin o taraf imkansız :( nasıl giderim ne yaparım bilmiyorum artvine :) :rolleyes:

7. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok güzel bir tecrübe olmuş. Tek başınıza gittiniz sanırım, zor değil mi böyle bir şeye tek başına kalkışmak?

8. ali alper uyar

Seviye:
    yok ya, yurtdışında çok sık bulunduğum için sorun olmadı, hatta evvelsi gün yunan türk sınırını bisikletle gece 12.30 da geçtim..:)