Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kertenkeleler (Rock Lizzards) Likya macera yarışında..

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Delta tarafından paylaşıldı.

 1. Delta

  Delta Delta Yetkilisi Delta Bisiklet

  Kayıt:
  12 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  348
  Beğeniler:
  400
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Delta
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  [​IMG]

  Likya Macera Yarışı, uluslararası macera yarışları serisi AR-Series’in Türkiye ayağı. Dünyanın dört bir yanından gelen takımlar kano, dağcılık, ip becerileri, arazi koşusu, rafting ve dağ bisikleti becerilerini yarıştırıyorlar. Tarihi Likya bölgesinde düzenlenen Likya Macera Yarışı’nın amacı ise 4 günde 400 km yol katederken, harita üzerinde işaretli olan kontrol noktalarından mümkün olan en fazla sayıda toplanması. Yarışa katılan takımlar ise dört kişilik.

  9 – 13 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan bu yarışa kayıt yaptıran dokuz takımdan yalnızca ikisi Türkiye’den katılıyor. Rock Lizards, yani onları tanıdığımız adlarıyla Kertenkeleler bu iki takımdan biri. Takım üyelerinin hemen hepsinin masa başında sürdürdükleri işleri var. İşlerinden arta kalan zamanlarında, çoğunlukla Ankara civarında doğa sporları, yürüyüşler ve tırmanış yapıyorlar ve tüm bunları internet sitelerinde yayınlıyorlar. Takım üyeleri, içinde yaşadığımız çağda insanların doğayla bütünlüklerinin bozulduğuna inanıyorlar ve takımın vizyonu olarak doğa sevgisine dayanan bu yaşam biçiminin mümkün olduğunca fazla insana aşılanmasını benimsemişler. Likya Macera Yarışı, bu vizyona doğru ilerlerken attıkları küçük ama önemli adımlardan yalnızca biri.

  Kertenkeleler ile Delta Bisiklet mağazasında tanışmıştık. Daha ilk andan gözlemlediğimiz enerjileri, samimiyetleri ve girişkenlikleri ile bir dostluğun temelleri atılmıştı. Öncelikle Kertenkeleler’in macera yarışında kullanacağı bisikletleri seçtik. Takip eden haftalarda, takımın geri bildirimiyle bisikletlerde türlü modifikasyonlara gittik. Yarışta kullanılacak teknik ekipmanı beraberce seçtik ve takım üyeleriyle temel bisiklet bakımı bilgilerimizi paylaştık. Beraber çıktığımız idmanlarda takım ile birlikte ekipmanın performansını değerlendirdik. Uzun sürecek bir dostluk ve dayanışmanın temellerini attığımız bu dönem çok keyifliydi.

  Yarışta kendilerine başarılar diliyor, pedala kuvvet diyoruz...

  http://www.lycianchallenge.com/
  http://www.kertenkeleler.com/
   
  Atilla.C ve CandanC bunu beğendi.