Kendinizi Zor Yarış Şartlarına Hazırlamak İster Misiniz?

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kendini geliştirmek isteyen tüm bisikletçileri, Ayazağa-göktürk yoluna bekliyoruz. Neden mi?

-Öncelilkli olaraki bu yolun en güzel yanı, sprint antremanları için birebir olmasıdır. Beklemediğiniz bir anda, yolun sol veya sağ tarafından, bazen de aynı anda çıkan köpekler, sizi bir atağa zorlamaktadır. Bu sayede kendinizi geliştirebilirsiniz.

-Güvenlik şeridi bulunmamaktadır. Bu sayede, güvenlik şeridi olan yollardaki gibi rahat rahat gitmeyecek, yolun sağındaki 30cmlik alanı dikkatle kullanmak zorunda olacaksınız. Eğer sola kayarsanız kamyon, sağa kayarsanız çamur sizi bekliyor!! aynı zamanda yarım metreden az bir mesafeyle yanınızda hız denemesi yapan kamyonlar, rüzgarlarıyla yalpalanmanızı sağlayacak! Dümdüz gitmeyi bu yolda öğreneceksiniz! Denge yetiniz gelişsin! Düşmek mi? Sakın kormakmayın, yumuşacık çamur yanda sizi bekliyor!

-Bisiklet üzerindeki en önemli sorunlardan biri, sadece bacakların kullanılmasıdır, oysa ayazağa-göktürk yolunda, yol dümdüz asfalt gibi görünsede; çamur, çukur, cam kırıntıları çıkacak ve sürekli ayağa kalkıp oturmak zorunda olacaksınız.

-Bu sürüş esnasında, kamyonların çıkardığı toz, gözlüklerinizin çizilme ve tozdan koruma özelliğini denemenizi sağlayacak!!

-Durmak yok!! Normalde antremana çıkıp, biraz sürüp kendinizi dinlenmeye mi bırakıyorsunuz? bu yolda asla bunu yapamazsınız, yolda durulacak hiç bir yer yok. Böylece, güç kazanırsınız.

-yol çoğu yerde tek şerit ve virajların ucu görünmez olduğundan, virajları hızla almaya çalışacak; bu sayede "hızlı viraj dönme" konusunda kendinizi geliştireceksiniz.

tüm Bunlar ve daha bir sürü özellik, göktürk-ayazağa yolunda sizleri bekliyor.
:D

Scudo

ramazankurucay

Forum Demirbaşı
Tepki
788
bu istikametten..bisiklet sevenler derneğinin düzenlemiş oldugu bir turdan sonra tek başıma dönmek zorunda kaldım!! hava karanlık....su ve çamur içindeyim ve hava bıçak gibi soğuk....
zorunlu olarak gitmek durumundaydım zira ayazağaya kadar gelip oradan maslağa tırmanacak ve yeniköye doğru devam edecektim...
ekip liderimiz özel otosuna binerek bölgeden ayrıldı...kemerburgaz benzinlikte...
belirttiğim koşullarda...ve önümde yada arkamda tek bir ışık yokken.....
hayatımın en büyük maratonu başladı....öyle kötüydü ki gittiğim yeri de görmüyordum... sağımdan köpekler....önümden rüzgar solumdan kamyonların beni son anda farketmesi.... daracık yol....
derken.... arkamdan bir araç geldi .....gücüm ne kadar kaldıysa basıyordum pedala...ve o araçtan allah razı olsun...işte o araç beni ayazağa kadar sollamadı ...olanları anlamıştı muhtemelen...beni arkadan gelen arabalara karşı hem korudu hemde önümü aydınlattı....
kısacası bu yol çok kötü olaylara meydan verebilir..zorda kalınmadıkça kullanılmaması gerekir...ayrıca gezilerdeki liderlere kesinlikle sonuna kadar güvenmeyin.herkese selamlar..

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
genç dostum sen yolcumusun mtb mi
evet kendine güvenen gözü kara ve adrenalin yaşamak için uygun senin anlattığın kadar olmasada trafikte binen bir çok arkadaşımız bu tür aksiyonları yaşayabilir bende bakırköy sahil yolunda gece gündüz biniyorum neyse
benim tek endişem nedir biliyormusun rampalarda yolun sağından gittiğin ve kamyonların egzos çıkışlarıda sağ taraflarında ve rampalarda seni yavaşça geçerken bazen yanyanada gittiğimiz oluyor bu egzos çıkışlarından çıkan gaz dumanı senin nabzın yüksekken yani anladınız nedemek istediğimi ben bunu konu olarak açacaktım aslında sağlık bölümüne burada hazır açılmışken acaba bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi yuttuğumuz araç egzos gazlarının bize ne derecede zararları 0olabilir teşekkürler

Mert Kabtan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Mert KABTAN
@Teberus

Ankara imrahor vadisine git abi :D

placan

Daimi Üye
Tepki
168
Bu mevzular istanbul'da özellikle sehirici trajik trafiginde kullanan herkes icin gecerli.

Valla çık Osmanbey'den Bomonti üzerinden Perpa'ya git. Yollarda camuru gectim dökülmüs çimento dolu dimdik bir yokustan in. Arkandan inen kamyon, cimento pompasi mikseri vb. saymiyorum. Üstelik yan yolu görmeyip terse giren araclar da var. Allahtan yokus genis. sonra metrobüs hedelerinin oradaki camur yigini parkurdan gec. Buralar özel bölümler hep. parkur bitiminde yolun en sagindan asagiya dogru usul usul akan camurda 5km/h sabit hizla yukari dogru cik. Eger Perpa'ya dönen sapagi üstünden herhangi bir arac gecmeden dönebildiysen ne mutlu sana :) Oradan da Okmeydani üzerinden tekrar Osmanbey'e dön. Hayatinin en kötü 8 kilometresini geçir :D

• Beğen
Tepkiler: VolkanÖzcan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@VolkanÖzcan

Bu yolda hiç pedallamadım sanırım. Bir harita ekleseniz iyi olurdu. Merak ettim doğrusu. Bir gün denemek isterim. :)

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Zuhal abla bahsedilen yol,Çobançeşme - Hasdal - Belgrad yolu üzerinde.Mutlaka geçmişsindir.

Bende Belgrad a giderken kullanıyorum,bazen köpekler aklıma gelince 8 km daha fazla binerek Maslak tan gidiyorum Belgrad'a :D

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Alın size gayet güzel bir rota ( Özgür zaten ezberledi bu yolları)
(link)

Burada bir rota daha varmış, bu yolları tavsiye ederim muhteşemdir. Yalnız biraz yokuşludur.
(link)

Özgür sende bizim yaptığımız bir diğer rotanın haritası varmı: Bostancı-Paşaköy -Polenezköy -Mahmut şevketpaşa- Beykoz -Üsküdar ?

• Beğen
Tepkiler: sprint

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mert Bağcılar

Eğer anladığım yolsa arkadaş biraz abartmamış mı??? O yoldan 1.000.000 kez geçmişimdir herhalde. Çok iyidir demiyorum elbette; ama hiç de yazıldığı kadar berbat değil. Burası Hollanda ya da Danimarka değil arkadaşlar; alışın bu tür şeylere. Ama anafikir doğru. Gün gelecek, bu tür yol tecrübeleri sizi güçlü kılacak.

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaş bunları, o yolu geçtikten hemen sonra gelip, biraz sinirle yazmış olabileceğinden.. :p

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
@VolkanÖzcan

Kardeş frenleri de sökeceksin. Hem hafif olur hemde adamı geliştirir. Sonra Fransa turundaki gibi inişlerde zorlanmazsın.

• Beğen
Tepkiler: Mert Kabtan

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti