Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kendiniz yapabileceğiniz aksesuarlar

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Eray Geçay tarafından paylaşıldı.

1. Ömer ÇARPAN

Ömer ÇARPAN Yeni Üye

Seviye:
    Çok yaratıcı özellikle çivili, zincirli tekerler

2. RahmiEmir

RahmiEmir Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kendinyapsitesi'nde dolaşırken birkaçını görmüştüm ama bu kadar farklı ve güzel fikirlerle karşılaşmamıştım :D

3. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    1 senedir bu siteyle tanışıklığım var ve bu site sayesinde el maharetim gelişti :D

4. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    En baştakini anlayamadım?????

5. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet parkı gibi bir şey :)

6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    1 (number one) numara paylaşım olmuş. Yaratıcılık, el becerisinin gelişmesi, pratik düşünme, çözüm üretme,başarıdan dolayı kendimize güven kazanma.Bu tür uğraşların gerçekten katkısı oluyor.Mesela Schwin,Gary fischer,Ritchey böyle yap bozlarla uğraşmaktan ne sistemler ortaya çıkardılar,hayatları değişti.Diğer taraftan Bill Gates,Albert Einstein...Bizden niye çıkmasın:D.Kendimizi küçümsemeyelim. İş hayatında,sosyal çevrede farkı ortaya koyacak:D

7. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    Peki arkadaşlar tahtadan bisiklet pitstop'u yapılabilir mi?

8. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Anlamadım niye yapamasınlar parçaları kendileri kesemezlerse marangoza başvurmaları yeter .

9. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    bu listeden kask aynasını yaptım, fotoğrafı şu:

yapmayı düşünenlere bir uyarım var: yolda giderken sarsıntılardan görüş sıkıntılı oluyor, görüş rahat değil, ama hiç yoktan iyidir. Daha iyi çözüm olabilir.

Yapmak isteyenler için bir-iki bilgi vermek istiyorum. Kendin yap sitesindeki tarifte, aynayı kaska tutturmak için timsah ağzına benzer bir kıskaç öneriliyor, ben bu kıskacı çok aradım tek başına bulunmuyor (masa üstü kağıt tutturucu çeşitli biblolar şeklinde satılıyor, çok da ucuz değil). Bunun yerine benim fotoğrafta görülen kelebek gibi görünen kağıt tutucu mandallar var, çok daha rahat ve istenilen boyda bulunabiliyor, mesela benim kullandığım kıskaç 4 tanesi 1 TL. Ayrıca TEL'i bu kıskaca sabitlemek için kullanılacak yapıştırıcı konusu var. Sitede epoksi diyor, ben burada (Aydın) araştırdım 9-10 TL en küçük ambalaj. Onun yerine bir kutuda A ve B şeklinde isimlendirilmiş iki tüpte bulunan yapıştırıcılar var, hırdavatçılarda çok rahat bulunuyor 3 TL. Son olarak ilave etmek istediğim, yapıştırıcıyı daha etkili kullanmak için hırdavatçının önerisi: yapıştırıcı karışımı hazırlayıp içine toz soda (sanırım sürtünme arttırıcı olarak) ilave etmek. Ben uygulama yaparken A ve B yapıştırıcıları karıştırıp, içine sofra tuzu karıştırıp yapıştırıcıyı kullandım sonuç harika, taş gibi oldu. Kolaylıklar dilerim. Sağlıcakla kalınız...

10. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yaratıcı ve gülümseten fikirler. Bilhassa vidalı lastikler baya ilginç geldi :D