Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kendini eleştirirken fazlaca acımasız davranananız var mı?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Erdem Musab tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Musab

Erdem Musab Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    olası insani bir hatada veya süreç isteyen bir yanlışta vay benim eşşek kafam malım ben ya da benzeri tepkiler verir misiniz kendi kendinize? çok mu acımasız olursunuz? rus yazar dostoyevski kendisine karşı inanılmaz acımasızmış ve yazdığı eserlerin hiçbirini beğenmez utanç duyarmış. sinirlenirmiş hatta.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Geçen gün kendimi tokatladım. Akıllı olsun serseri.

Lan, geçen hafta yaşım 25'ti. Şimdi 26 görünüyor. 26 yaşında adamın yaptığı espriye bak. Ayrıca ben temmuzda doğdum. Bir de yalan ha? Vay hergele. Aha tokat geliyo.

MehmetAliB. bunu beğendi.
  3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Vay benim eşek kafam diye daha çok tribe girip kötü şeyleri hatırlayacağınıza pedallayın daha iyi gelir. :D

Berke bunu beğendi.
  4. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Kendini acımasızca eleştiren, başkalarını kolaylıkla ezer. Kendimize insan olduğumuz için saygı duyalım ki, herkese hoşgörü gösterebilme olgunluğuna erişebilelim.

Turgay AKSOY bunu beğendi.
  5. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Başak burcuysan, kendini eleştiri dozu fazla abartılı oluyor. Hatta küçümsemeye bile başlıyorsun.

Doğukan Aksu bunu beğendi.
  6. Turgay AKSOY

Turgay AKSOY Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    kendımızı acımasızca degıl ınsaflı bırsekılde elestırı yapmamız gerekır. dogruya dogru ben kımseyı acımasızca elestırmem. baskalarını elestırmeden once kendımı onların yerıne koyar empatı yapmaya calsırım sonra hataları oldugu kanısına varırsam elestırıım.. bazen de yapılan tezatlıgı karsımda gorursem cok sınırlenıp aniden parlıyorum .. orası da var hersey acık :D

MehmetAliB. bunu beğendi.
  7. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Valla Dostoyevski yi bilmem ama benim pek öyle bir huyum yoktur. Genelde sakin olur hatayı kurtarmaya çalışırım. Sakinsem de sanım sağolsun napalım hallederiz der geçerim. En fazla olduda çok sinir olursam siniri olduğumla kalırım yaptık birşeyler sonrasına katlanacağız der geçerim.

8. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    kendime özeleştiri yaptığım zamanlar olmuştur. bu kimi zaman empati şeklinde oluşur
    kendimi eleştirirken acımasızca eleştirdiğim zannetmiyorumki olsun. annemin bir sözü vardır: tosbağa kabuğundan çıkmış. üstüne tükürüp şöyle demiş ''bu ne çirkin bişey. bundan kim çıkmış.'' insan doğası gereği kendini nadiren eleştirir. en doğru söz kendinindir, en iyisini kendi bilir zanneder.:cool:
    Dostoyevski gibi çoğu yazarın yapıtlarını beğenmediği doğrudur. Kafka mesela yazdıklarının çok kötü olduğunu düşünüyordu. hatta ölünce yok edilmesini istemişti. bu bence tosbağanın kendini kabulüdür. bu yüzden de o eserler mükemmeldir. bir hocamız vardı o da şöyle söylerdi: ''kendini eleştirebilen hatta kendiyle dalga geçebilen insan kendiyle barışık bir insandır.''