Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Kendini Bulmak" İçin Bisikletle Dünyayı Dolaşıyor

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    "Kendini Bulmak" İçin Bisikletle Dünyayı Dolaşıyor

Güney Koreli sınıf öğretmeni Jeonghwan Kim, ülkesinden bisikletle çıktığı dünya turunda 8 ay sonra Sakarya'ya ulaştı.

Bisiklet tutkunu Kim, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, Güney Kore'den 8 ay önce çıktığı dünya turunda Rusya, Finlandiya, Estonya, Litvanya, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovakya, Hırvatistan, Makedonya ve Bulgaristan'ı gezdiğini söyledi.

Uzun bir seyahatin ardından birkaç gün önce Türkiye'ye ulaştığını ifade eden Kim, "Türkiye'de Kırklareli, Çorlu, Silivri, İstanbul ve Derince'ye gittim. İstanbul'u gezdim. Sultanahmet ve Ayasofya'yı gezdim ama sadece dışarıdan gördüm, içeri girmedim. Türkiye'den sonra İsrail'e, Afrika ülkelerine, İspanya'ya, Güney Amerika'ya ve Kanada'ya da gitmek istiyorum. Kanada benim son durağım olacak" dedi.

8 aydan beri yollarda olduğunu ve iki yıl içinde gezisini tamamlamayı planladığını ifade eden Kim, gezdiği ülkelerde fotoğraf çektiğini ve anılarını kendi internet sitesinde paylaştığını söyledi.

Gittiği bölgelerde insanların kendisine yer ve yiyecek temin ettiğini de sözlerine ekleyen Kim, şöyle konuştu:

"internetten tanıdığım, bulduuğum arkadaşlar bana yer veriyorlar ve evlerinde kalıyorum. Bazı küçük köylerde arkadaş bulamıyorum. Bulamadığım zaman da çadırda kalıyorum. Bazen de şansla sokakta iyi insanlar buluyorum. Onlar bana yardımcı oluyor. Dünyada ve Türkiye'de birçok arkadaşım var. Türkler çok iyiler. Beni aç bırakmıyorlar. Yiyecek veriyorlar ve bana 'merhaba' diyorlar. Türk insanını çok seviyorum. Gezimin amacı kendimi bulmak. Geziyle dünyada ne istediğimi ve kendimi bulmak istiyorum. Paradan ve onurdan daha değerli şeyleri bulmayı istiyorum. Şimdiye kadar istediğimi bulamadım ama bulmak istiyorum."

-"Parasız geziyorum, çok paraya ihtiyacım yok"-
    Gezisine 300 dolarla başladığını kaydeden Kim, bisikletle seyahat ettiği için çok fazla paraya ihtiyacı bulunmadığını anlattı.

Bisikletini kullanmak için enerjiye ihtiyacı olduğunu belirten Kim,
    "Parasız geziyorum, çok paraya ihtiyacım yok. Bisikletim var, ama bisikletimi kullanmak için de enerjiye ihtiyacım var. Bu nedenle de sadece yiyeceğe ihtiyacım var. Geziye 300 dolarla başladım, bu parayı da acil durumlar için saklıyorum. İnsanlar bana yardım ediyor. Bazen ağaçlardan meyve topluyorum ama bu dönemde hava çok soğuk ve yiyecek bulamıyorum" diye konuştu.

1 Aralık 2011