Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kendinden gözlüklü kask kullanan?

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında luneris tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. luneris

luneris Üye

Adı:
    Caner
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    En son ekleme

-Aliexpress'ten örnek gösterdiğim kask modellerinden kullanan ya da kullananı gören var mı? Bu tür bir kask alırken (kalitesi dışında) nelere dikkat edilmeli? Kar gözlüğü gibi şeffaf olandan mı seçmeli? Siyah güneş gözlüğü gibi olanlardan mı? Bu ikisini bir arada veren değiştirilebilen marka biliyor musunuz? Bu tür rüzgarlık/vizör/gözlüklerin kaza anındaki güvenliği hakkında bilginiz var mı?

İlk mesaj

Kask ile ilgili başlıklarda bulamadığım için yeni başlık açıyorum. Aliexpress'te şöyle bir ürün gördüm

SAHOO Cycling Helmet Men&Women Mtb Helmet Magnets Goggles Design Mountain Road Bike Bicycle Helmet With Glasses Ciclismo-in Bicycle Helmet from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Gözlük taktığım için ürün ilgimi çekti. Böyle bir kask gördünüz mü ya da kullanan bir tanıdığınız oldu mu? İşe yarıyor mu diye fikrinizi almak istiyorum.

Sonradan ekleme - şu da güzel gibi :

Costelo Cycling Helmet 4 Colors MTB Mountain Road Bike Helmet Bicycle Helmet Casco Speed Airo RS Ciclismo Goggles Bicicleta-in Bicycle Helmet from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

anti panik bunu beğendi.
    Son düzenleme: 28 Eylül 2016
  2. aserifoglu

aserifoglu Yeni Üye

Adı:
    Akif ŞERİFOĞLU
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benimde zaruri sebeblerden dolayı ilgimi çeken bir konu.
    Var mı kullanan merak ediyorum gerçekten.

3. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gözlük değil ama vizorlu kask kullanıyorum memnunum. Cratoni City evo diye aratin göreceksiniz. Yine de gözünüze çok iyi oturan bir gözlük kadar korumuyor ama iş görüyor...

4. luneris

luneris Üye

Adı:
    Caner
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Ozan k. Gözlükten kastım vizordu benim de :)

@Ozan k. Bir de sizin vizor güneş koruması için siyah ile değiştirilebiliyor mu

5. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evet ama pahalı ve bulması zor...

6. ambiguous

ambiguous Üye

Adı:
    Rıfat
    Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Evet kullanan triatlet arkadaşlar var. @Ozan k. arkadaşımızın dediği gibi pahalı ve Türkiye'de orjinallerini bulmak neredeyse imkansız.. Kullanan arkadaşlarım çok memnunlar. Özellikle de aerodinamik açıdan...

7. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @ambiguous hocam siz karistirdiniz, bu şehiriçi kaskı ve turkiyede orijinali her yerde satılıyor. Bike and outdoor mesela...

8. ambiguous

ambiguous Üye

Adı:
    Rıfat
    Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Hımm ok ben aero kask ile karıştırdım sanırım ...

9. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  10. drumbanger

drumbanger Kıdemli Üye

Adı:
    Ata
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kask konusunda Aliexpress linki veren bir kişiye niye kimse çıkıp "Oradan alınmaz, kafanı koyuyorsun içine." demiyor. Hadi diyelim ki başlığı açan deneyimsiz bir insan. Cevap veren kişiler arasında bir tane bile bunu akıl edebilecek, deneyimlemiş birisi yok mu?

Aliexpress'ten kask alınmaz. Kask köpük olarak kafanı kullanır, beynini akıtırsın.

Dethagorf, Tasogare ve Erdal YILMAZ bunu beğendi.
  11. hasanmustafa

hasanmustafa Donanım Uzmanı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    güzel bir şey motosiklet kaskarına benziyor. Ama kaskın oruması nasıl performansı ne o bilinmez

12. ambiguous

ambiguous Üye

Adı:
    Rıfat
    Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @Ozan k. aero kask zannettiğim için o şekilde yazmışım zaten.. Dolayısıyla sizin dediğiniz gibi olduğunu görebilseydim o şekilde bilgi vermezdim..

Ben daha önce Ali expressten kask aldım @drumbanger , üzerine kaza da yaptım ve kask sayesinde kazayı ucuz bir şekilde atlattım... Yani kask benim işime yaradı. Bence biraz abartmışsınız... Ayrıca neyi akıl edeceğimizi de bırakın biz karar verelim...

13. aserifoglu

aserifoglu Yeni Üye

Adı:
    Akif ŞERİFOĞLU
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @drumbanger Ukelaca bir cevap olmuş bence. Gerek yok, gereksiz hassasiyet.

Ayrıca şu mantığı ben anlamıyorum, ordan alınmaz burdan alınmaz. Arkadaş markası belli, modeli belli, cismi belli, neyin ne olduğu belli. Afedersin ama niye alınmıyor ? Satıcı üründen binlerce satmış, yüzlerce olumlu yorum var, markası modeli belli ve güzel ülkemin fiyatlarına göre 3te 1 bedelinde. Neden satın almayayım?

Sanki güzel ülkemde her satıcı/esnaf mükemmel kalite ürünler satıyor, hile hurda hiç yok, satış sonrası destek full, garantiler kusursuz.

Nerden ne marka aldığın değil, ne kadara ne kalite aldığın önemli bence.

14. D.Cengiz

D.Cengiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Soho nun kaskı iyi değil.

Ben aşağıdaki ürünü aldım. Çok süper. Sgs, ce ve ingiliz sertifikası var. İnternet sitesine girip bakın. Geçen arkadaşıma gösterdim çok beğendi, o da sipariş etti. %100 memnuniyet garantisi veriyorum. Vizör kask içine girebiliyor. Daha iyi soho ya göre.

BaseCamp cycling motorcycle helmet Integrally-molded 26air vent Bicycle MTB Sunglasses Goggles 3lenses Polarized Night-vision UV
    BaseCamp cycling motorcycle helmet Integrally molded 26air vent Bicycle MTB Sunglasses Goggles 3lenses Polarized+Night vision+UV-in Bicycle Helmet from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group
    (from AliExpress Android)

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

luneris bunu beğendi.
  15. D.Cengiz

D.Cengiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu arada vizör sayesinde göze sıfır rüzgar giriyor :) çok kullanışlı.

16. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @aserifoglu kaliteyi uluslararası standartlarda test edilip onay almış kasklar sunar. Ali Express ten aldiginiz kaskin ne olduğu belli değil. Çarpışma testine girip onay almamış, aldığı iddia ediliyorsa da yalan.
    Sonuçta üreticinin insafına kalmış durumdasiniz. Aynı kaskin biri başka diğeri başka bile çıkabilir.

17. aserifoglu

aserifoglu Yeni Üye

Adı:
    Akif ŞERİFOĞLU
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Ozan k. Sanırım sözlerimi okumadınız veya anlamadınız veya ben anlatamadım. 3 5 $ fiyat yazılıp süper, mükemmel diye satılan adidos, nika, puna gibi markalardan bahsetmiyorum ben. Şunun gibi Tahmini Teslimat Zamanı Şöyle ifade edeyim;

arkadaşın paylaştığı kask, 2 farklı sitede.
    Tahmini Teslimat Zamanı
    Basecamp Kask 26 Hava Kanallı 3 Lensli Polarize Tek Parça Kalıp - n11.com

fiyat farkları malum. Bu konumda neden ali den ürün alınmaz diyorum? Neden sadece işe yaramaz çakma mallar satılan bir yermiş gibi yaftalanıyor bu siteler diyorum?

televole2, luneris ve Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  18. D.Cengiz

D.Cengiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu sitelerde çakma dandik ürün de var çok kaliteli ürün de var. Amaç kaliteli ürünü bulabilmekte. Benim bahsettiğim kask çok kaliteli. Tr de satılan 200tl lik kasklardan çok iyi.

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  19. Kaang96

Kaang96 Aktif Üye

Adı:
    Kaan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aliexpressden aldığım matara bugün elime ulaştı ve yaklaşık 30 liraya denk geldi
    Plastiklerin altında yazan rakamlar hangi hammadde kullanılarak üretildiğini göstermektedir. (Yukarıdaki resimdeki simge) Şimdi bu numaraların ne anlama geldiğiyle ilgili internetden bulduğum yazıyı paylaşıyorum size
    Bana gelen mataranın numarası ise "5", decathlon'da numaralara dikkat ederek matara alayım dedim 1,2,3 numaralı ürünler vardı.Şimdi demem o ki aliexpressde ucuza kaçarak, yada dolandırıcı bir satıcıya denk gelerek işe yaramaz kaskda alabilirsiniz yada araştırmanızı iyi yaparak türkiye'de satılan markalardan daha iyilerini daha ucuzada.Aldığım ürünün linki (Fiyatı biraz pahalı olabilir fakat pp5 material başka matara bulamadım)
    Aliexpress.com: Costelo Sports Company .ltd üzerinde Güvenilir bicycle 12 tedarikçilerden Costelo bisiklet Kulübü Bisiklet Bisiklet Bisiklet Su Şişeleri Açık Spor Su Şişesi, 710 ml Flask Okul Basarak Su Şişesi Satın Alın

Ayrıca matarayı aldığım satıcının şöylede bir kaskı bulunuyor, bende bundan alabilirim.
    Aliexpress.com: Costelo Sports Company .ltd üzerinde Güvenilir kask askı tedarikçilerden Costelo Bisiklet Kask 4 Renk MTB Dağ Yol Bisikleti Kask Bisiklet Kask Kasko Hız Airo RS Ciclismo Gözlük Bicicleta Satın Alın

aserifoglu ve luneris bunu beğendi.
    Son düzenleme: 27 Eylül 2016
  20. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @aserifoglu çünkü belli bir standartları yok. Linkini koyduğunuz kaskin gerçekten bir testten geçtiğine emin olabilir misiniz?