Kendimizin tasarladığı logo ve seçtiğim bir kelimeyi marka sticker yaptırmak istiyorum.

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar,
geçen hafta forumun bu bölümünde paylaştığım (link) yeniden topladığım bisikletimi paylaşmıştım. Bisikletime oğlumun tasarladığı bir şekli marka logosu olarak ve kendi belirlediğim bir kelimeyi marka olarak sticker halinde yaptırmak istiyorum. Elbette ücreti karşılığında. Bunu şu şekilde istiyorum; bisiklete yapıştırdığımda, sadece logo ve harflerin kalmasını istiyorum. Bu konuda çözüm sunabilicek arkadaşlarla ayrıntıları konuşmak isterim. Saygılarımla.

Scudo

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@Tuğrul Tomba
Bi reklam sirketi ile görüşün yani maatba gibi bir yer. Pano tabela lazer basım gibi bir cok olanakları olsun. Dediğin şeyi yapabilirler.
İslak sticker ile yapıliyor o dediğiniz. En azından kadro yapım videolarında öyleydi.
Ilk başta paint benzeri uygulamada tasarlayıp ekranda bisiklet kadrosu üzerindeki halini size gösteriyorlar sonradan da basıp bisiklete uyguluyorlar. Onlar ve siz uygulayamazsanız otomobil boyacıları veya cam filmi yapan ustalar yapar rahatlıkla

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Tomba
Tepki
1
Selamlar,

Baskicilar bahsettiginiz (sadece logo ve harflerin kalmasi, fonsuz) uygulamaya kendi aralarinda "baskes" diyorlar. Bildigim kadariyla 2 farkli methodu var. Biri folyo ile yapiliyor el ile kesiliyor digeri otomatik kesilmis cikiyor. Her ikiside seffaf transfer kagidi ile uygulanabiliyor. Boylece yapistirmadan once sonucu gorebiliyorsunuz.
Burada onemli olan yapilacak uygulamanin boyutu/cozunurlugu. Vektorel bir programda cizilmis bir cizimin (yada oglunuzun ciziminin vektorel e cevrilmis hali) otomatik kesime imkan verecektir. Vektorel olmayan her cizim el ile kesilmek durumunda. Eger cizim karisik logo yazi karakteri (fontu) komplike ise, el kesiminde kotu detaylar ortaya cikmasi mumkun. Bu yuzden imkan var ise cizimi vektorel olarak cizin, cizdirin, vektorel e cevirtin. Vektorel bir cizimin boyutu basilacagi kagit boyutu ile sinirlidir. Bir bina cephesine de 1cm2 alanada basilabilir. Vektorel cizim icin illustrator, freehand, corel, autocad vb. programlar ile calismak gerekecektir. Iyi bir ozalitci istediginiz calismayi sizin icin yapabilir. Bu karmasik bir is degildir yalniz cizim icin ucret talep edebilir.

Son olarak komik gelecek farkindayim ama tecrube ile sabittir; imkaniniz var ise tekne ve uçak giydirmeleri yapan bir tanidik bulmaya calisin. Bu sektorlerde kullanilan malzeme hava kosullarina cok dayanikli, cok kaliteli ve çok esnektir. Tanidik var ise bu ust kalite bedavaya bile gelebilir.

Saygilar,

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Tomba