Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kendimizi bırakmayalım(biraz öz eleştiri)

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Sign-on tarafından paylaşıldı.

1. Sign-on

Sign-on Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    27/08/2006 da formula yarışına giderken Kurtköy de bir motosiklet kazası yaptım ve sağ ayak bileğimde iki kırık oldu. Derken 1. ameliyatta telle fiyonk yaparak kırık kaynatıldı ve 5 ay sonra(ocak 2007) 2. ameliyat ile teller çıkartıldı. Yani o zamandan beridir bunun sıkıntılarını yaşıyorum. Motosiklet varken dolu dolu yaşıyordum. Kaza sonrası moralsiz, durağan bir süreçte beraberinde geldi ve gıda tüketimim kontrolsüz, spor faaliyetlerimde sıfıra inince kilo aldım, ayağımı da zorlamayıp, sadece olağan yürüyüşleri yapmam dolayısıyla dün doktora gittiğimde bütün şikayetlerimin kiloyla paralel bir zincir içersinde olumsuz bir noktaya gelmiş olduğunu yıkıcı ama bundan daha fazla bir kararlılıkla üstesinden gelebileceğim bir disipline beni itti. Yani geçen hafta bisiklet, dün de bir iki malzeme eksimi(henüz daha bitmedi) aldım. Ayak bileğimde ki sorunlarım ise kireçlenme, bileğimde şiş, ödemler, eklemlerim güçsüz, ağrılar var. Kilo sorunumu egzersiz ve diyet ile çözeceğime inanıyorum. Böylelikle olumlu yönde bir iyileşme süreci kazanmış olacağım inşallah. Bakalım ağustos sonu tekrar doktora gideceğim o zaman tablo nasıl çıkacak bu programı uygularsam. Kendimizi bırakmayalım diyorum son tahlilde...

felis911 ve Haşim Okyay bunu beğendi.
  2. deepcriminal

deepcriminal Aktif Üye

Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun.
    yapacak olduğun değişikliker hayata tekrardan bakış açını fazlası ile değiştircek zaten buna inanıyorum.. en kısa zamanda sağlığına kovuşman dileğimle.
    kolay gelsin..

3. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Allah şifa versin...

Az ama devamlı bir program uygulamanızı öneririm...
    Çünkü ciddi bir problem yaşamışsınız, kendinizi çok zorlamanız sakatlığınızın tekrar etmesine ve daha da kötüsü kalıcı olmasına, yaşlılıkta zorluk çekmenize sebep olabilir.

4. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok çok geçmiş olsun.öncelikle heşeyin başı moral.
    3 sene önce hazerfen da motocross yaparken havada bir arkadaşla çarpıştık ve kötü şeklide düştük.Arkadaşım ufak tefek sıyrık ve kırıkla atlattı.Bense omurilik ile ilgili çok ciddi sıkıntılar ve tedavi gördüm.Doktorlar 5 ayda aya kalkmamın mümkün olmadığını ve çok ciddi sorunlar yaşatacağını belirtmişti.Evde ve hastanede tedavi görürken hep hendima ''hadi az kaldı'' diye diye 3 ayda ayağa kalktım.İnan 5.ayda tedavim tamamlandı.Ama morelimi hep üst seviyede tuttum.Yani diyeceğim rahatsızlığını yenmen için yapman gereken önce senin iyileşeceğini %100 kabul etmen gerekiyor.Gerisi doktorlar sayesinde gelen iyileşme sürecini hızlandırıp destek olmak.

morelini sakın bozma ve kendini sakın bırakma....

çok çok geçmiş olsun

5. kayhan

kayhan Misafir

bisiklet dayanıklılık sporudur hem fiziksel hem de manevi açıdan. yokuş sadece hafif bisiklet ve antremanla çıkılmaz kararalılık ve inat gerekir. iniş te sadece hidrolik fren ve amortisörle olmaz cesaret ister. Bisiklete binin hem kilolarınız azalır hemde kişisel gelişimiz artar. doğru yoldasınız devam

6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Her insanın hayatında böyle zor zamanlar olmuştur mutlaka, bende de oldu, bir laf vardır, neden düşeriz ? Tekrar kalkmak ve daha da güçlenmek için... Size geçmişler olsun disiplin ve kararlılıkla her şeyin üstesinden gelebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın...

encralis bunu beğendi.
  7. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    umarım enkısa zamanda herşey yoluna girer

8. evrenolb

evrenolb Aktif Üye

Seviye:
    Birçoğumuzun başına geldi; ben de motorsikletle dizimi kırmıştım; bisiklet (belki yüzmeden sonra ama o da nispeten sıkıcı ve imkan meselesi) her derde deva hem sağlık hem moral. Google'da "bisiklete başlama hikayesi" olarak bir arayın size moral verecektir.

Bülent

9. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Büyük geçmiş olsun. Bisiklet sporu o kadar güzel ve keyifli bir spor ki. Bu işe şimdi spor maksatlı başlıyorsunuz ama hayatınızda kalıcı yer edeceğine eminim. Ben de motorsiklet kullanıyorum. Grubumun şehir içindeki toplantılarına bisikletle katılıyorum :D Bisiklet hayatınızda kalıcı yer edindikten sonra, kilo ve hareketsizlikten kaynaklanan sağlık sorunlarınız zaten sona erecektir. Tekrar büyük geçmiş olsun, antremanlarda kolay gelsin :)

10. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eski bir motorsiklet kullanıcısı oldugunuzdan dolayı bisiklete geçmenizde bir problem yaşayacagınızı fazla sanmıyorum. Çogu arkadasımız gördügüm kadarıyla motordan bisiklete geçiyorlar bu sevindirici ve özendirici bir gelişme demekki herkes bilinçleniyor ;)
    Bisiklet moralinizi yüksek tutmaya da yardımcı olucak ;)! hoşcakalın

11. Sign-on

Sign-on Yeni Üye

Seviye:
    Mesajlar için teşekkürler, destekleyici mesajlar iyi moral oldu!

Bu akşam kısmetse ilk sürüşümü yapacağım. 2 çekincem var:
    1- Bisikletten ani bir refleks ile sağ tarafa doğru inme durumum olursa diye, çünkü kaslar çok güçsüz.
    2- Vites ile başım belaya girerse...

bakalım inşallah kötü bir sürpriz olmaz.

12. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Yazdıklarınız, yaşadıklarınız ibret dolu. Siz de zaten gereken dersi çıkarmayı başarmış ve yeni rotanızı çizmişsiniz.

Öncelikle geçmiş olsun der bisiklet hayatında sağlıklı-başarılı moral dolu günler dilerim. :)

13. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Bisiklet hayatınıza girmiş ise eğer, moral ve motivasyonun yanı sıra, kaslar da güçlenecektir. İstanbulun neresindensiniz, arzu ederseniz beraber pedallayalım?

14. Sign-on

Sign-on Yeni Üye

Seviye:
    G.O.Paşa - Yıldıztabya dayım, ya siz?

15. janset

janset Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun!bundan sonra yeniden keyifli ve dinamik bir hayata kavuşmanızı dilerim.haklısınız kendimizi bırakmamalıyız asla.sevgiler...:)

16. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Abi ben Zeytinburnunda oturuyorum. Bizim her hafta Cuma akşamı Florya tarafına gezilerimiz var katılırsın form tutarsın diye düşünmüştüm ama ters ve çok uzak kalıyor. Ama G.O.Paşa dan ve Eyüp ten bisikletli gruplar bulunmakta. Onlar ile irtibata geçer iseniz eğer buradan yalnız gezmemiş olursunuz ve kalabalık gezilerde daha bir motive olursunuz diye düşünüyorum.

G.O. Paşa

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=11693

Eyüp - Haliç

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=13798

Buralardan takip edersiniz :in:

Kolay gelsin... Bol pedallı günler...

Sign-on bunu beğendi.
  17. Sign-on

Sign-on Yeni Üye

Seviye:
    @H.Okyay
    MSN adresinizi ekleme istediği gönderdim, bilgilerinize...

18. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Abi şirket içi msn yasak, Skype varsa olur :04:

19. Sign-on

Sign-on Yeni Üye

Seviye:
    Ben de bunu anlamam skype da bir yazışma, sesli iletişim aracı. Tabii kullanımı daha az, sanırım bu yüzden msn patlaması olduğundan işin cılkı çıkıyor diye... yasaklanıyor. Yani Skype hesabım vardı bir zamanlar ama bende onu kullanmıyorum. Artık mesai saatleri dışında rastlaşırsak amenna ;)

20. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Eyvallah abi