Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kendimi çok halsiz hissediyorum.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Ekrem Özarslan tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Özarslan

Ekrem Özarslan Kıdemli Üye

Seviye:
    Mrb arkadaşlar bu günle beraber 3 gündür başım ağrıyor ve bu gün ekstradan halsizlikde kazandım.
    Başım ilk gün Bolu/Gerede'de ağrımaya başladı ertesi gün duş alıp çıktığım için ağrıdı herhalde. Ama bu gün ceryanda kaldığımı zannediyorum.
    Bunun bir çaresi varsa lütfen söylermisiniz çok kötüyüm...

2. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    geçmiş olsun arkadaşım.çok hastalanan biri olmadığımdan çare konusunda pek bişii bilmem ancak antrenmansız uzun yola çıkanlarda olabiliyo genelde.senin durumunu bilemem tabi ama dinlenip birkaç gün bisiklet sürmemeni öneririm.ancak benimki amatör bir tavsiye bilesin..Allah şifa versin...

Ekrem Özarslan bunu beğendi.
  3. Ekrem Özarslan

Seviye:
    Teşekkür ediyorum.

4. Ziya Yurdakul

Ziya Yurdakul Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynı durum bende olduğunda acile gittim,sinüzit olduğum ortaya çıkdı =)

5. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    Benimde sürekli başım ağrıyordu günlerce yattım, denge bozukluğu vardı başımda. Doktorun verdiği ilaçları kullandım baş dönmem geçti baş ağrım kaldı :).sonra tekrar doktora gittim sende sinüzit olabilir dedi bir kaç tane film çekildim muayeneden sonra teşhis kondu . Hiç bişeyim yokmuş :D. Doktor baş ağrın tamamen psikolojik dedi hala iyileşmediğimi sandığım için oluyormuş genelde hastalarda görülen bir durummuş :).

Sizdekide böyle bir durum olabilir belki kendinizi çok zorladıysanız hasta olabileceğinizi düşünmüş ve sonra psikolojik baş ağrı baş göstermiştir.
    En kısa zamanda iyileşmeniz dileğiyle.

6. hakan sancaktar

hakan sancaktar Kıdemli Üye

Seviye:
    bende de kafa terliyken rüzgarda kalınca bi ağrı oluyor zaman zaman. sinüzüt ağrısı söyleyenler oldu ama bu nedenle hiç doktora gitmedim. böyle gözlerin arkasından kafanın arka taraflarına batan bir ağrı.
    benim bu durumlarda iki yöntemmim var. biricisi, su buharında ısıttığım havluyu kafaya sarıp yatıyorum. ikincisi, taylolhotgillerden parasetamol içeren bişeyler alıp kafaya da bereyi geçirip yatıyıyorum. iki durumda kafayı terletiyorum ve genelde sabaha bişeyim kalmıyo. bi üçüncü yöntem de şu ki özellikle sinüzit maduru tayfa sürekli salık verir ama ben hiç denemedim; buruna tuzlu su çekiyorsun. o sinüzitleri gevşetiyor ve burundan bir akıntı teşkil ediyor ve ağrı azalıyormuş. benim bildiğim yöntemler bunlar. geçmiş olsun..

7. Ekrem Özarslan

Seviye:
    tş.bugün birşeyim kalmadı.
    Ama akşam battaniye ile uyudum :D

8. qatrio

qatrio Aktif Üye

Seviye:
    beyler bendende bir öneri.( tahmin ve tıpta yeri olan konudur.)
    yazların gelmesiyle hali ile insan sıvı kaybediyor ancak sıvıların içinde çok sayıda minarel vucuttan çıkıyor ve vücütta minaral eksikliyi yaratıyor.bu minarelleri geri kazanmak için yapılması gerekler basit ve temel şeyler :
    1) meyve ve sebzelerden yararlanmak.
    2)maden suyu
    3)ayran

umarım yardımcı olmuşumdur. deneyen arkadaşlar olumlu sonuc alacaklardır.