Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kendim ve Oğlum için bisiklet önerileri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cihan Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Cihan Kılıç

Cihan Kılıç Yeni Üye

Herkese merhaba,

Bisiklet konusunda uzman birisi değilim , araştırdıklarımdan okuduklarımdan bu konunun derya gibi bir iş olduğunu görüyorum.Sonuçta elbette herkesin farklı bir görüşü var ama ne kadar çok görüş ve fikir olursa o kadar çok doğru karar verebilirim ve bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ben 42 yaşında 1.83 boyunda 120 kilo ağırlında diyabet hastasıyım ve artık bu kilolardan kurtulmak istiyorum.Oğlum 13 yaşında 1-55-1.60 boylarında sanırım 50 kilo civarlarında.Bundan 5 yıl önce aldığımız bir bisikleti vardı ama artık küçük geldiği için bir arkadaşına hediye verdik.

Şimdi ona güzel bir bisiklet hediye almak istiyorum bu arada kendime de güzel bir şey alıp onunla beraber gezmek istiyorum.Bütçem iki bisiklet için 1500 TL civarı diyelim.

Antalya'da şehirde yaşıyorum ve dağ bisikleti özelliğinden daha çok şehir ve gezinti bisikleti olarak düşünüyorum.Kendime ve oğluma en uygun markaları ve özelliklerini yazabilirseniz gerçekten çok memnun olurum.

2. yldrmesut

yldrmesut Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Öncelikle şu tabloya bakarak bisiklet seçiminizi yapmanızı öneriyorum

BOY (cm) Kadro yüksekliği
    155 - 165 35 - 38 cm 14 - 15 "
    165 - 170 38 - 41 cm 15 - 16 "
    170 - 175 41 - 43 cm 16 - 17 "
    175 - 180 43 - 46 cm 17 - 18 "
    180 - 185 46 - 48 cm 18 - 19 "
    185 - 190 48 - 53 cm 19 - 21 "

sonrasında ise, bisiklet sporunun yanında başka bir spor öneriyorum, bisiklet markasını direkt olarak söyleyerek sizi kısıtlamak istemem, kısa yolculuklar ile başlayıp, ortantılı bir şekilde km'yi yükseltmeniz (bu sizin kararınızla olursa daha iyi olur, kendinizi en iyi siz bilirsiniz) daha sağlıklı olacaktır. Bisiklet satın alacağınız yerler bakımından İstanbulda yaşamadığınız için pek yardımcı olamayacağım ancak elbet Antalyada güzel yerler vardır, kolay gelsin. Bol pedallar :)

3. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    İyi bir karar vermişsiniz.

Sizin için:
    CITY SPORT 24 VS

Her ikinize ortak:
    711

Oğlunuz içinse:
    ASTRO 241 SV
    419 GRUNGE

özellikleri linklerde mevcut. Düşünülebilecek bisikletlerdir.

Diğer arkadaşlardan da bolca tavsiye gelecektir. En sevdiğiniz bisikleti alıp keyifli sürüşler dileklerimle :in:

4. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    merhabalar.öncelikle antalya'da carraronun 3 bayiisi var merkez olarak.Bunlar konyaaltı,soğuksu ve ışıklar'da.Bu 3 yerde de 419 grunge kalmamış,ayrıca ellerine de gelmeyecekmiş. 3-4 gün önce ben arayıp sordum.Ayrıca alacağınız bisikletin servis imkanlarına dikkat edin.Ki carraro'nun servis imkanı da Antalyada oldukça fazla.Ayrıca konyaaltı'ndaki satış merkezine uğrarsanız,birinci elden görüşmeniz de yararlı olacaktır. iyi pedallamalar dileklerimle :)

5. Enes.

Enes. Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
  6. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Amortisörlü bisiklet almayın.

7. Fatih Özçetin

Fatih Özçetin Aktif Üye

Seviye:
  8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    kadro garantisi uzun ömür veren marka almak ve her iki bisikleti de aynı yerden almak bence daha hesaplı ve mantikli. http://sedonabisiklet.com/products/q/act/showProduct/id/26 sizin icin oglunuz icin http://sedonabisiklet.com/products/q/act/showProduct/id/26 . sedona bu yıl cok guzel şık bisikletler cıkardı.ikiside cok guzel bisikletler.oglunuz icin belki kucuk oldugu icin kadro boyuna uygun oldugundan emin degilim.bayiye sorabilirsiniz.ve kron marka garantisi uzun omurlu.28 inc sehir bisikleti belki oglunuz icin uygun kadro olmayabilir sormak lazim.

9. Cihan Kılıç

Cihan Kılıç Yeni Üye

Arkadaşlar ilginize alakanıza teşekkürler.Paki Bianchi bisklet için düşünceleriniz nelerdir?

10. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bianchi'yi şu örnekle açıklayabilirim size kendimce:

Bianchi'de Nokia gibi bir durum söz konusu.
    Bir zamanlar, aslında şuanda bile gözde bir markadır ama yeniliklere diğer markalar gibi ayak uyduramamış ve onlardan bir adım geride kalmıştır diyebilirim. Aynı Nokia gibi :)
    Ama iyidir güzeldir. Çocukluğumun Trek'i, Scott'uydu Bianchi'ler ya :):)