Kendi Yolumuzda...

cemkosere

Üye
Tepki
6
Herkese merhaba...

Hemen konuya girmek istiyorum;

Ben ve bir arkadaşım ortada hiçbir şey yokken aniden bisikletle tura çıkmaya karar verdik. Araştırma şart (!). Kendi çapımızda ufak araştırmalar yaptık ancak pek bir sonuç elde edemedik. Bunun için tabii ilk baktığımız yer burası oldu ancak konu açmak için biraz beklemek durumunda kaldık. Ama bu sırada boş durmadık ve kelimelerimiz yettiğince çok kişiye mesaj attık.

Aslında şunu söylemem gerekiyor ki; biz o ufak araştırmaları yaparken, bugüne kadar yapılmış bütün turaların parmak izi gibi birbirlerinden farklı olduklarını farkettik. Bunun için toplayabildiğimiz kadar çok bilgi toplamamız gerektiğini düşündük.
Topladığımız bilgileri ve destekleri kendimizde saklayıp bir tura çıkmamızın, bizden sonra da bu işi yapacak olanlara haksızlık sayılacağını hissettik. Bunun için ne yapsak diye düşünürken bir blog sitesi kuramaya karar verdik ve kurmak da pek zamanımızı almadı.

Bu sitede, aldığımız bilgileri, bilginin sahibi ile birlikte yayımlayıp herkesle paylaşmak istedik.

Yakın zamanda yapacağımız küçük turlardan sonra

'bakın biz de sıfırdan başladık ve bu turu da sadece bu bilgilerle gerçekleştirdik'

diyebileceğimiz bir tur yapmayı planlıyoruz...

"mesaj attık" demiştim. Geri dönüşler aldık tabi, ancak hâlâ cevap beklediklerimiz de var, zaman kısıtından veya mesaj gönderirken oluşmuş teknik bir sorundan cevapları alamamış veya mesajımız ulaşmamış olabilir. (Kusura bakmayın...)

Geri dönüş aldıklarımızla şöyle bir yol izledik;

Onlarla bir mail-söyleşi yapmayı talep ettik. Tabi yine kabul eden ve erteleyenler oldu. Ancak sağolsunlar henüz kabul etmeyen olmadı ve de olmayacağını düşünüyorum...

Söyleşimizdeki sorularla; bir bisiklet tutkunu için gerekli olan çoğu bilgiyi almaya çalışıyoruz. Daha sonra yaptığımız söyleşiyi düzenleyip sitemizde yayımlıyoruz.

Hiçbirinizin yardımlarını esirgeyeceğini düşünmüyoruz. Şimdiden yardım ve destek için hepinize teşekkür ederiz...

Saygılarımla...

Scudo

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
Merhaba
Darıca-İznik, İZnik -Darıca turu yapmıştım temmuz ayında. tur mükemmeldi. Turu nasıl yapacağınız sizin istek ve ihtiyaçlarınızla doğru orantılı. Performans turumu gezme-görme amaçlı mı ya da şehirden, yaşadığın yerden uzaklaşma ihtiyacı?? Her ne olursa olsun farketmiyor. Yok ağırlık yapar performansımı etkiler diye düşünüp ekipmanlarınızı evde bırakmayın derim. Turumun ortasında artık güneş tam tepedeyken 2 köyün ortasında ay çiçek tarlalarının yanında misler gibi ilerlerken birden bire krank kolum gevşeyiverdi.Normal koşullarda bu çok zor ama nasıl olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. Çantamda sağlık ekipmanları dahil herşey var ama krank kolundaki somunu sıkmak için anahtar yok ne yazık ki. Bu durum benim turumdan tam 2,5 saat çaldı. Sonuç itibariyle demeye çalıştığım aaa bak bu da lazım olur dediğiniz herşeyi kesinlikle yanınızda götürün

İyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: cemkosere

cemkosere

Üye
Tepki
6
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler Halil Bey;

Sizinle de bir söyleşi yapıp sitemizde yayımlamak isteriz...

İyi Günler...

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
büyük bir zevkle
görüşmek üzere