Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kendi yol bisikletimi toplayacagim fikirlerinizi bekliyorum

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında perizag tarafından paylaşıldı.

1. perizag

perizag Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar ,

Viyanada yasiyorum . Burada 20 30 yillik yol bisikletleri cok yaygin . 200 250 euro civarinda cok güzel bisikletler bulmak mümkün. Fakat ben kendim toplayip her seyini kendim yapmak istiyorum . Böylece kendi emegim olacak bisiklet , binerken daha bir zevkle binecegim . Cok fazla bilgim yok bu konuda . Birkac internet sitesinden birseyler okudum o kadar . Resimli anlatimlar var ama illa ki sorun yasanacak yerler de olacaktir . Yazdan sonra bir arkadasla birlikte birer tane yol bisikleti toplamaya niyetliyiz . Önce birer kadro alip boya islerini falan kafamiza göre yapalim diyoruz . Shimano'nun setleri var internette satiyorlar vites fren hersey icinde , o sekilde bir set , direksiyon falan ne gerekiyorsa alip kendimiz toplayalim diyoruz ama biraz masrafli olacak gibi . Sizce böyle bir ugrasiya deger mi ? Yani sormak istedigim , bitmis hali yag gibi akan bir bisiklet olur mu yoksa hic ugrasma git o klasik bisikletlerden bir tane al mi dersiniz ?

Önerilerinizi bekliyorum .

Konuyu yanlis yere actiysam affola , forumda yeniyim .

Saygilar.

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Toplamak müthiş bir zevk. Sonuçta yağ gibi akacaktır mutlaka.... Tabi ki uyumlu parçaları bulabilirseniz. Parça uyumu hakkında deneyimli birilerinden yardım alırsanız sorun çıkmaz.
    Örneğim 27" jantlardan uzak durun, set olarak alsanız da aldığınız set kadronuza uygun mu, orta göbek hangi sistemde kadronuzda.
    İşe başlamadan biraz araştırma yapmakta fayda ver. Forumda bu tarz yenilemelerle uğraşan çok başarılı arkadaşlar var onlarla iletişime geçmekte fayda var.

3. perizag

perizag Aktif Üye

Seviye:
    Forumda biraz arastirdim fakat pek birsey bulamadim . Belki ben bulamadim belki de cok paylasim yok ama dediginiz gibi cok bilgili arkadaslar oldugu kesin . Yazdan sonra yapmayi düsündügüm icin yazin detayli bir arastirma yaparim diye düsünüyorum. Kadroyu kendim boyatmak istiyorum o yüzden onu Türkiye'de boyatip getirmeyi düsünüyorum . Geri kalan parcalari da burada bir sekilde mümkünse 2. el olarak alip yavas yavas toplamayi düsünüyorum bakalim yapabilirsek maddi acidan da sorun olmazsa :)

4. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Viyana'dan Türkiye'ye getir götür hem zahmetli hem riskli olmayacak mı? Gümrük konusunu hiç açmıyorum sıkıntı olur mu bilemem ama boyandıktan sonra kadroyu taşımak epey sıkıntılı olur.

Forumda Doğukan Aksu, Cparlakgül, Eser Sevinç bu konuda bilgisine inandığım ilk aklıma gelen isimler hatırlayamadıklarım beni bağışlasın.

5. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Başarılar dilerim, biraz zaman alsada insanın kendi tasarladığı başka....

6. Muzaffer Gül

Muzaffer Gül Üye

Seviye:
    Sayın Perizag,

Acizane tavsiyem, bir bisikletçiyle bu işleri halletmeniz olacaktır. SHIMANO parçaları hem kalite/performans, hem de fiyat bakımlarından herkesi tatmin edecek düzeydedir. Kendinizin yapabileceği değişiklikler basit el aletleriyle çok kolay olabileceği gibi, bazı parçaların değişiminde bisikletçiden yardım almakta fayda vardır. Örneğin en basitinden, zincir boyunu ayarlamak için kullanılan aparatın heryerde olamaması gibi...

Sizlere kolay gelsin, ben keyfime göre bisikletimi donattım. Şekli de aşağıdaki gibidir.
    Saygılar,

http://www.youtube.com/watch?v=oXdSZTwp5qk
    http://img339.imageshack.us/img339/5...0529202700.jpg
    http://img600.imageshack.us/img600/8...0529202554.jpg

7. perizag

perizag Aktif Üye

Seviye:
    Resimler calismiyor fakat vidyoda gözüküyor bisikletiniz :) Güle güle binin .

Bir bisikletciden yardim almam illa ki gerekicek fakat mümkün oldugunca kendim yapmak istiyorum . Birincisi tanidigim bir bisikletci yok :) Ikincisi de burada bisikletciler cok para istiyorlar . 2 arkadas birer bisiklet yapmayi düsünüyoruz . Bazi aletleri de alirken fiyati 2 ye bölünce daha kolay olur ödemesi :)

Gümrükte bir sorun cikacagini sanmiyorum ama tabi ki biraz zahmetli olucak tasimasi . Fakat Türkiye'de boya yaptiracak yer bulmak daha kolay olur diye düsünüyorum . Önerdiginiz isimlerle irtibate gecip fikirlerini alicam tesekkürler :)