Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kendi yol bisikletime bike fit

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında ElcaSeJawS tarafından paylaşıldı.

1. ElcaSeJawS

ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kendimce bisikletteki oturuş pozisyonumu ayarlamaya calıştim sizde bakıp yanlıs yaptıgım birseyler varsa yardımcı olmanızı ısterım.

kullanılan program on 2d measure

İlk oturdugum da cektıgım resım ve acılar

Bisiklet cube pelaton race 53 kadro boyum yaklasık 176

Birkac ayar sonrası acılar

En son ayarlarım ve aksam test edecegım oturus pozısyonu.

Bunlar da ornek aldıgım resımler.

[​IMG] [​IMG]
    Sitenin linki
    BikeFit - Road Bikes

Spd pedal almadıgım icin pedal ayarlarına bakmadım ama orda da guzel bılgıler var onla ılgılı bakabılırsınız.

Ekli Dosyalar:

2. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Guzel programmis , tel icin mi bilg . icin mi bu program.

3. Canince

Canince Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tel icin bedava bir uygulama ise tadından yenmez :cool:

ElcaSeJawS bunu beğendi.
  4. ElcaSeJawS

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Telefon icin program android samsung s3 ile yaptim ben bugun test ettim surusu biraz daha iyi gibi geldi ama daha profesyonel bir calisma yapmak lazim

5. ElcaSeJawS

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ucretsiz.

Canince bunu beğendi.
  6. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    up up up. çok faydalı ve bilgilendirici. özellikle sırt, bel, bilek, kasık ağrısı yaşayanlar buraya baksın.

7. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bilgisayar için böyle bir program var mı

8. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Program güzel, bunu burda bizlerle paylaşmanız bir çoğumuzun işine oldukça fazla yarayacak. Bike fitting öncesi ilk yapmak gereken iş doğru kadro boyunu seçmektir. 53 kadro Cube size küçük.

ElcaSeJawS bunu beğendi.
  9. ElcaSeJawS

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bence de ama sehir icinde kullandigim icin cok kolay manevra yapabiliyorum bile bile aldim suan cok memnunum. Simdi gittim ölçüm ustumu basimi cikardim metre ile 174 ic bacakta 76 cikti :-D bunlara ayakkabinim 1 cm eklemek lazim bir de 55 olaydi iyidi birde yariscilari izliyorum hepsinin selesi cok yuksek onlarda bir boy kucuk alip aparatlarla mi yukseltiyorlar yoksa adamların bacaklar mi uzun :-D

Furkan TK bunu beğendi.
  10. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    1.74 ve 76 ise küçük ama çokta önemseniklecek kadar değilmiş. Ben bu üst mesajdaki değerlendirmeyi yapmadan önce 1.76 / 79 cm göre mesajımı yazmıştım. Yarışçılar daha agresif sürüş için bir küçük boy kadro tercih ediyorlar bisiklet daha atik oluyor.

ElcaSeJawS bunu beğendi.
  11. ElcaSeJawS

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yarisalim o zaman ;-) sagol bilgi icin ilerde spd pedal alinca sitedeki ayak tabanlariyla ilgili uygulamayi da yapicam koltuga dizlerinin ustune oturup tabanlara duz bir nesne dayayip egikligi gormek ve ayarlamak icin ben cok ice basiyorum hatta demedim gercekten egriligi gordum korktum da :-D bu arada ice basam arkadaslar varsa nike bir modeli var içe basanlar için onuda resmini modelini atarim.bu dediğim normal spor ayakkabi için gecerli.

12. ElcaSeJawS

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ayaklarınızda içe veya dışa basma sorununun olup olmadığını anlamak için eskitmiş olduğunuz spor ayakkabısının tabanını incelemesiniz. Ayakkabı tabanının dış kısmı aşınmış ise dışa basma (underpronation), tabanın iç kısmı aşınmış ise içe basma (overpronation) sorununuz vardır.

İçe dışa basma sorununuz varsa daha bir dikkatli ayakkabı seçmelisiniz, Adidas Riot, Nike Structure 15, Nike Vomero 16 Asics Gel 11xx , Asics Gel 21xx ve uzun mesafe koşucuları için Asics GEL Kayano serisini tercih edebilirsiniz

Alinti dir.
    Nike Structure 15 denedim hakkatten ice bastigimiz yerlerde ayagi destekliyor hissediyorsun bir fark oldugunu.

13. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ya ben şeyi soracam bilen var mı acaba; ben sol ayağı yukarı çekerken içe doğru yani vücuduma doğru çekiyorum ama pedala basarken ayağım dışa doğru gidiyor ve dengesiz, rahatsız edici bir pedal çevirme görüntüsü ortaya çıkıyor ve açıkcası verimin de düştüğünü hissediyorum. Yani ayağımı içe çekip, dışa basıyorum ve dizim yuvarlak çiziyormuş gibi oluyor...

14. ElcaSeJawS

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Su video da bayan arkadasin surusunde lazerle kontrol sonrasi bir iki ayarla surusunu duzeltiyorlar acaba sizin sorununuz da bu sekilde mi bir bakin yardimci olur belki

BOĞAÇ OKTAY YAPICI bunu beğendi.
  15. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    @taner07
    bu yaşadığınız sorunun kanıtı nedir (ayakkabı astarında düzensiz aşınma vb.)? sorunu belirli bir zamandan sonra (sakatlık vb.) yaşamaya mı başladınız? sağ sol kas dengeniz nasıl? ayakkabılarınızın ayarları sağ-sol için simetrik olmak zorunda değil. yürürken, koşarken, zıplarken pedal çevirmenizdeki gibi bir dengesizlik hissediyor musunuz? yaşadığınız sorun belirli bir süre pedal çevirdikten sonra bacaklarınız güçten düşünce mi ortaya çıkmaya başlıyor? sürüş sonrasında anormal ve diğer bacağınızda söz konusu olmayan ağrı, hissizlik vb. yaşıyor musunuz? sorularınıza net yanıt verme gibi bir iddiam yok, ama bu sorular sıkıntınıza dair daha net bir arayış içine girebilmenizi sağlayacaktır.

ElcaSeJawS bunu beğendi.
  16. Yağız Gökmen

Yağız Gökmen sen kapatma ben seni areyceğim

Adı:
    Yağız GÖKMEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @taner07 acaba kal pozisyounu ile ilgili olabilirmi veya vidaları yeteri kadar sıkı değil ise kal pedal çevirirken hareket ediyor olabilir mi beyin fırtınası yapalım :)

ozgur908 bunu beğendi.
  17. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @ElcaSeJawS Benimki biraz daha kötü gözüküyor ama teşekkürler, deneyeceğim :harika:

@ozgur908 Kendi hislerim dışında fiziksel bir kanıtım yok. Sakatlık yok. Sağ ve sol arasında çok büyük fark olduğunu sanmıyorum ama sağlak olduğum için sağ biraz daha güçlü olabilir. Sanırım evet yorulduktan sonra biraz daha bariz oluyor. Ağrı veya rahatsızlık olmuyor, normal. Teşekkürler :)

@Yağız Gökmen Kalleri en geri pozisyonda kullanıyorum ve pedalın sertlik ayarını daha tam yapamadım biraz hareket ediyor ama sürerken ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum pek hareket etmiyor ayağım, daha çok diz bölgem oynuyor :) Ama kaller sebep oluyor olabilir, teşekkürler :komik:

18. ElcaSeJawS

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Simdi ayakkabimi da aldım ama ayakkabi biraz buyuk geldi cırt cırtları sıkınca ustten ve yanlardan sıkıyor ama on parmagımın oldugu yerde bosluk var.Spd gecmeden once cok yumusak bır ayakkabı kullanıyordum ve sımdı spd ıle 10 km surus yaptım 2 kere deneme amaclı ayagımda agrı hıssettım ama ayakkabının buyuk olmasından mı yoksa ayagımın alısma devresı olmasından mı anlayamadım. Satmakta ıstemıyorum ayakkabıyı cok guzel cunku :D. Sımdı soyle bır durum da var ayaklarım da ıce basma mevcut bu ayakkabılarda dumduz oldugu ıcın alısmıs oldugundan farklı basıyorum.Sol ayagım daha az ıce basıyor ama oda agrı yapıyor surerken ayagımın agırısını soyle acıklaya bılırım ayak serce parmagımın gerısı agrıyor yanı taraklar varmı fıkrı olan ? NORTHWAVE SONIC 3S alınan ayakkabı bu normalde 43 gıyıyorum 44 aldım 43,5 yada 43 alsaymısım o zaman gene agrı yapsa alısma donemı derdım de sımdı ayakkkabı buyuk ondan mı bu agrı yoksa hakkatten alısıyormu ayaklarım.

19. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bike fit yapan yerler farkli ayakkabi tabani takarak boyle problemleri cozuyor. Ayakkabi kal va deneyeceginize bike fit yaptirin kurtulun bence...

20. ElcaSeJawS

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Ozan k. O adamların yapıcagı ıs de benım yapıcagımdan farklı degıl :D bike fit gitsem once bisikleti sonra ayakkabı degıstır oyle gel der bana :D O yuzden plastıkten parca koydum vidalarin el veridiği musaitlikte bu aksam deneyecegım bakalım fark olucakmı bırde su sitedeki uygulamaları tam okuyup yapayım bakalım ne sonuc alıcam.Simdi siteye baktım dedıgınız gıbı ayakkabının ıcıne de yerlestırılebılıyor.