Kendi yaptığım Tişört Baskı

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sizlerle paylaşmak istedim.Kullanmış olduğum TREK marka bisikletime ait arma ,İsim soyismim ile birlkikte kan grubumun yer aldığı beyaz eşofmanımın üstüne yaptığım bir çalışma.

(link)]

Aşağıda da gece sürüşlerinde kullandığım reflektörlü yeleğin arkasına aynı çalışmayı uyguladım.(Ancak burada bulunan Trek arması ile bisiklet arması reflektörlü malzeme olduğu için dışarıda yaptırdım.Sadece Trek yazısı ve İsmi kendim yaptım)

(link)

Resimlerin üzerine tıkladığınızda resmin büyük halini görebilirsiniz

Scudo
Tepki
24
Güzel düşünce, tasarımlarda sade ve güzel. Nerede bastırdığınızı sorabilir miyim?

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Özellikle yelek çok güzel olmuş.Kuru kuru bişeye benzemiyor ama desenler estetik gosterıyor :)

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@demiralatalay

Evde kendim yaptım. Önce dışarda bastırmak istemiştim ama en az 10 adet sipariş vermem gerektiğini söylediler. Bunun üzerine kendim yapmaya karar verdim. Üstelik dışarda yapılanlardan daha iyi oldu. Bu kağıtların özelliği üzerindeki emisyonun tonerle beraber eriyip her türlü kumaşa baskıyı mümkün kılmasıdır.Yapılışı kısaca şöyle;

Gerekli olanlar; Bilgisayar,yazıcı ,transfer kağıdı ve ütü

İnternetten İhtiyacım olan arma veya logoları buldum.Bilgisayarda CorelDraw programıyla istediğim fonu hazırlayıp düzenledim.Transfer kağıdını yazıcıma taktım.Çıktıyı aldım.Şuna dikkat edin;yazdırırken yazıcıyı özlliklerden en iyi kalitede ve ters baskı yapacak şekilde ayarlamanız gerekiyor. Daha sonra transfer kağıdına bastığımız isim ve şekilleri makasla kesiyoruz. Uygulamayı yapacağımız düz bir zemine yatırıp üstüne kestiğimiz parçaları koyuyoruz.En üstüne de tülbent benzeri bir kumaş seriyoruz.180-200 dereceye ayarlayıp kızdırdığımız ütüyü 1,5-2 dk. boyunca hafif bir baskı uygulayarak üzerinde tutuyoruz.Sonra da ütüyü kaldırıp transfer kağıdını yavaşça tekstilden ayırıyoruz. Şekillerimizin tekstilin üzerine geçtiğini görüyoruz.

Bu tür kağıtla yapılan baskılar çıkmaz. Suya dayanıklıdır çamaşır makinasında istenilen sıcaklıkta yıkanabilir.

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mustafa ÖZKARA

Bulunduğunuz şehirde ofis& kırtasiye veya bilişim ürünleri satan büyük mağazalardan bulabilirsiniz. Oda yoksa internette alışveriş mağazalarından sipariş verebilirsiniz. "T-Shirt Transferé paper" olarak geçer. Yalnız yazıcınıza uygun ürün almalısınız. Piyasada Lazer yazıcılar ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar farklı farklı kağıtlar kullanıyorlar.

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
ben de braniac armalı bir kıyafet basmayı deneyeceğim :)

Bertann

Daimi Üye
Tepki
175
Transfer Baskı Kullanmanın Bazı Avantajları;

1-Zaman: Geleneksel yaş baskılarda istenilen tuşenin elde edilmesi,apreleme v.b. gibi işlemlerin hiçbiri transfer baskıda kesinlikle yoktur.Bundan dolayı üre-tim zamanı yarı yarıyadır.

2-Baskı Kalitesi: Diğer tekstil baskılarında kullanılmayan Rotogravüre tekno-lojisi ile transfer baskı çok karışık dizaynları bile mükemmel ve gerçek kopya-lama olarak sunar.

3-Maksimum Hız: Herhangi bir dizaynı (deseni) en kısa zamanda üretip kopyalanır.

4-Minimum Risk: Stok riskimiz yoktur. Transfer baskı kağıdıyla sadece sipariş ile verilen istekleri , sipariş oranında karşılanır.

5-Modaya Uyumlu:Modaya uygun,moda da renk ve değişime karşı , modadünyasının isteklerine karşı hızlı bir sorumluluk ve minimum maliyet ile değişime uyum.

6-Transfer Baskı Sorunsuzdur: Transfer baskı süreci problemsiz ve kolaydır.Özel bir bilgi gerektirmez.

7-Büyük Kolaylık: Transfer baskı kağıdıyla baskı yapmak çok kolaylık sağlar.Bunu bizimle deneyip görebilirsiniz.

İmalat Süreci Transfer baskı kağıdıyla, baskı yapmak tekstil endüstrisi için daha basit olmasınarağmen yaratıcı ve teknik hazırlık transfer kağıt manifaturacıları için karışık geniş çaplı ve pahalıdır.

Dizaynı gerçekleştirdikten ve baskı formunu hazırladıktan sonra bir çok değişiktekniği kullanarak istenen dizayn bir kağıt ağına basılır.

Kullandığımız mürekkepboyalar,dünyada en yüksek kalitede olup çevreyi koruyucudur.Modife edilen boyalar ve baskı mürekkepleri özellikle bir grup organik boya maddesinden geliştirilmiş olup taban kağıt çok hafif ve hemen hemen 20-50g/m2 olan özel bir kağıttır.

Bastığımız kağıt 160cm eninde olup istenilen sipariş metrajında sonlanır.500m-1000m şeklinde rulo yapılır.Baskı göstergeleri,basılacak tekstilin türüne ve ağırlığı-na bağlı olarak 195 0C-240 0C arasında ve 20 sn- 30 sn baskı zamanı arasında değişir.

Orjinal olarak polyester kullanım için geliştirilen prosödür,aynı zamanda,sentetikkarışımlar,doğal elyaf karışımları gibi diğer sentetik elyaflarda da başarıyla kullanılır. Mikro elyaf gibi son zamanlarda geliştirlen kumaşlar,transfer baskı için uygunlu-ğunu kanıtlayarak uygulama alanını dahada genişlettirdi.

Çevreye Etkisi Çevre bugün dünyadaki bütün firmaların yüzleştiği en önemli problemlerden biridir.Bir firmanın çevreyi nasıl etkilediği sadece bizim için çok önemli değil aynı zamandagelecek kuşakları etkileyecek bir konudur. Bu konu diğer tekstil baskıları,sıcak transfer baskısıyla karşılaştırılamaz. Su içermeyen ihtiyacı bile olmayan sıcak transfer baskı kağıt üzerindeki kuru mürekkebintekstil elyafına dönüşmesi gibidir.

Kesinlikle hava kirliliği ortaya çıkmaz. Transart olarak, transfer baskının bu çevresel avantajlarına sahip olmakla birlikte üretim ve kul-lanım aşamalarının hepsinde israfı ve kirliliği azaltıp yok ettik. Çeşitlilik Transfer baskı kağıdı ve baskısı bir çok kullanıcı için uygundur.

Bunlar Bay, Bayan giyimi, havuz(deniz)giyimi, iç çamaşırı ve fantazi giyimi, astarlı materyeller ,penye, giyimi ve forma günümüz moda bölümleri v.b. daha bir çok tekstil ürünlerinde kullanılır.

selcuk yucel

Daimi Üye
Tepki
124
boyle yelek yada istediginiz renk tisortlere adinizi yada isterseniz takim olusturup toplu sekilde refrektorlu yelek bastirabilirim logonuzu bana mail yoluyla atin bende size istediginiz sekilde basip kargoluyum....tisort-yelek-forma-yagmurluk yada buna benzer seyler....

murat ırmak

Forum Demirbaşı
Tepki
214
gerçekten orjinal gibi durmuş bunu uygun fiyata basıp satabilirsiniz bile gayet güzel bir fikir eminim herkesin bir isteği vardır giydiği formayla ilgili keşke şurdada bi amblem vs olsa gibi

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@extreme43

Elimde az bir malzeme var.Ankara'da bulunan site üyesi olan arkadaşlar bastırmak istedikleri armaları,yazı v.s bilgilerini bana iletirlerse baskılarını yapabilirim. Ancak elimdeki malzeme 10-15 kişiye ancak yeter sanırım.Para falan istemez.Hediyem olsun.

fozturk13@gmail.com

murat ırmak

Forum Demirbaşı
Tepki
214
@Fikret Öztürk

keşke ankarada olsaydım :) ama hakikaten örnek bir davranış.

Tepki
18
Tebrik ederim. Harika bir çalışma olmuş. Eğer Transfer Kağıdını ben bulupta alırsam bende basacağım. Bunu bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Şahane bir şey olmuş hocam :) yelek ayrı bir hava katmış, t-short bi başka güzel :) (Y)

• Beğen
Tepkiler: Fikret Öztürk

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@extreme43

Hadi size bir kıyak yapayım.Yaptığım baskının Whistle marka olanından basıp size göndereyim. İsmini adresini ve hangi renkte basılacağını bana bildir. Geri kalan işlemi halledersiniz herhalde.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Kur

Ahmet Kur

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
@Fikret Öztürk

elimden azıcık program kullanma gelir. Şehir bölge okuduğumdan dolayı tasarımın da eğitimini aldım :D isteyen olursa yazın bana istediklerini mail ile gönderebilirler, tasarımlarımı yaparım. hem insanların işi görülür hem de program bilgimi geliştiririm :)