Kendi topladığım bisiklet

Erol GÜLER

Aktif Üye
Tepki
20
Merhaba arkadaşları,

Yaklaşık 10 - 15 yıl bisiklette uzak kaldıktan sonra kendime bir bisiklet toplamaya karar verdim. 2 - 2,5 aydır uğraştığım ve kimi parçaları sıfır, kimi parçaları da ikinci el olarak topladığım bisikletimin fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istedim. Bisikletimi geliştirmek adına olumlu - olumsuz yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi yazmanızı rica ediyorum. Şuanki haline ilaveten sticker, sele altı çantası ve suluk eklemeyi düşünüyorum.

İlk yorumu da ben yapayım. :D

Bisikletimin gidon kısmını biraz ucuza kaçtığımdan beğenmiyorum. (İleride değiştirmek aklımda)

İşte fotoğrafları:

http://img19.imageshack.us/img19/3396/imag0235gf.jpg
http://img847.imageshack.us/img847/289/imag0236io.jpg
http://img204.imageshack.us/img204/8655/imag0238d.jpg
http://img534.imageshack.us/img534/2688/imag0239z.jpg

Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Güle güle kullanın, güzel bisiklet olmuş :) İtalya bayrağını anımsattı :)

ali bayrak

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Whistle
kırılmayacaksan boya kötü olmuş.kırılacaksan güzel :) ama tüm kadroyu arkadaki koyu kırmızı renge boyarsan güzel olacaktır

• Beğen
Tepkiler: Erol GÜLER

Erol GÜLER

Aktif Üye
Tepki
20
@AydınUS

Teşekkür ederim Aydıncım. Kadroyu gördüğün renge boyattım. Aynakolu da mahalleden bir arkadaştan 2. el olarak Shimano Alivio FC-M430 olarak aldım oldum...

• Beğen
Tepkiler: Aydın US

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Kusura bakmazsan üzülerek söylüyorum ki, bende boyayı ve renkleri beğenmedim, ancak yinede bir uğraşı,emek vermişsiniz, tebrik ederim.

• Beğen

Erol GÜLER

Aktif Üye
Tepki
20
@ali bayrak

Hiç kırılmaca, gücenmece olur mu? Yorumlarınız benim için geliştirmek adına olumlu olacaktır. Elbette sıfır alınanlar gibi gösterişli değil farkındayım. Hatta belki bu kadar masrafa da değer mi de denebilir. Unutmadan belirteyim yaklaşık 1200 TL ye patladı bana :) Üzerindeki donanımı da toparlayıp sizlerle paylaşacağım. Görsel olarak olmasa da yürürü çok iyi. En azından benim dışımda test eden arkadaşlar da aynı fikirde. Tabiri caizse Taş Gibi :) Ses, vites fren aksamı, geçişler şimdilik iyi. Şimdi stickerlar kaldı. O zaman göze de hitap edecek :rolleyes:

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Renk uyumu Güzel olmuş gibi :) tek renk yapıp üzerine de onun zıttı olacak şekilde sticker güzel olabilir:)

• Beğen

Erol GÜLER

Aktif Üye
Tepki
20
Bisikletimin donanımı aşağıdaki gibidir

* Oversize alüminyum kadro disk + V fren uyumlu
* Whistle 26" Jant Seti (Shimano göbekli) V + Disk Fren uyumlu
* Shimano Deore CS-HG61-9 Kaset Dişli
* Shimano Zincir HG 53 Deore 27 Vites uyumlu
* Shimano Deore arka attırıcı RDM-592
* Shimano Deore FD-M531 ön vites attırıcı
* Shimano Deore ST M510 GP Fren-Vites Kolları
* Shimano Acera 422 ön-arka V Fren
* Shimano Alivio FC-M430 Aynakol
* Suntour XCR Maşa - Gidondan Kilitlemeli
* San Marco Ponza K Sele
* Borla Sele Borusu
* 26*1,5 CST Traveller Dış Lastik
* 26" MTB SuperLight Rubena iç lastik

Gördüğünüz gibi elimden gelen bütçemi de biraz zorlayarak bunları toplamak oldu. Başta da belirttiğim gibi bazı ürünlersıfır bazıları ikinci el ama iyi durumda olan.

Evet yorum ve tavsiyeleri bekliyorum. Yazan arkadaşlar teşekkürler...

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Tanıdığım güzel bir kaportacı var oto sanayide :) Fırına attıralım kadroyu güzel bi renge boyayalım. 10 numara olur o zaman bisiklet. Donanımları güzel ama bende renge takıldım :)
Şaka bir yana. Ellerine sağlık çok güzel olmuş.

• Beğen

Erol GÜLER

Aktif Üye
Tepki
20
@İRŞAD ÇETİN

Teşekkür ederim ;)
Kadroyu zaten bende sanayide bir kaportacıya bahsettiğiniz şekilde boyattırdım. Vernikli ve koruyucu içeriyor yani orjinal oldu fotoğraflarda belli değil. Şimdi stickerlar için araştırma ve çalışmalarım var. Zaten olay da orada. Eğer diğer sıfır bisikletlerdeki görselleri - yapıştırmaları (stickerları) çıkarsanız aynı benim kadro gibi sırıtır :D Ben gidon kısmını beğenmiyorum. Furş takımım da biraz kötü. Elcikler falan sırf bulunsun diye aldım mesela aceleye geldi çünkü sıkıldım. Yaz bitiyor ben hala bisiklete binemiyordum o nedenle... Selamlar

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sticker kendin yaptır istersen. hatta bisikletin bir kısmına isim soyisim, diğer kısmına da kan grubu vs yazdır. daha çok sana özel olur :) tabiki küçük şekilde

• Beğen