Kendi Recumbent Bisikletim

Bisikleti nasıl buldunuz

• Toplam katılım
    100
Tepki
33
Yapımı tamamen bana ait.
Toplam maaliyetim 750 TL
Bisiklet kadrosunu 6*4 cm profilden yaptık.

Bisiklet Arka çatalında 24 inç bir dağ bisikleti çatısı kullanık.Böylece Bizim için daha kolay oldu(ve daha sağlam)

Tornada ön tekerlekler için göbek yapıldı.

Malefes yapım fotoğrafları buraya kadar.Bisikletin yapımını bitirdikten sonra kullanırken fotoğrafları çektiğim makine cebimden düşüp kayboldu.

Bisiklet için yaptığımız koltuk

Bisikletin %90 montajlı hali bu

Bisikletim 21 vitesli ,sadece arka fren bulunuyor (daha önlere eklemedik)
Direksiyon sistemi arabalardaki gibi(normal bir gidonu ortadan ikiye bölerek yaptık)Zinciri üç boy kullanmak zorunda kaldık.

Önlere led far taktık.Bunu her bisikletçide bulabileceğimiz sinyal takımıyla birleştirdik.Öndeki tekerleklerimizin birinde göbek dinamo kullandık.Bununla sinyal sistemini çalıştıran(bunun yanında USB POT ENERJİSİ DE ELDE EDEBİLİYORUZ kolayca telefon vb şarj edebiliyor.)

yaptığım elektrik tesisatı(power supply sistemi)

Son Hali

Scudo

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
Elinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş tebrikler

Tepki
33
yapım aşamasında olan bir bisiklet projem daha var.İnşallah daha sonraya onu da paylaşacağım

Yunus YILMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
604
Süper vallahi.
keşke seri üretime geçebilecek gücünüz sermayeniz olsa türkiye'nin dört bir yanına açılabilseniz ne güzel olur.
Tebrikler.

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Sanırım lastekler mtb lastiği yol lastiği yapılsa çok daha yüksek hızlara çıkabilir :) bununla arazi zor olsa gerek asfalt yol daha uygun olur gibi :D

Tepki
33
@Yunus YILMAZ
yapımı düşünüyoruz ama satılabilirliğinden korkuyoruz. Bunlar bana göre Türkiye yolarına bana göre uygun değil (insanlarımızın bisikletlilere nasıl davrandığı belli (!))

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
İki ön teker birbirinden bağımsız mı dönüyor bana mı oyle geldi, herhangi bir bağları var mı?

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
Çok hoş olmuş, emek var belli.

Kullanılırken ki görüntüleri de eklerseniz, öneri vermek açısından daha iyi olur, eksikleri daha bariz ortaya çıkabilir.

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Güvenli sürüş için ön tekerlerede fren sistemi eklene bilir. ağır olduğunu düşünüyorum, 50kmde pek az sürat değil ıslak yolda fren mesefasi bir hayli uzun olsa gerek...

bisikletiniz gerçekten güzel bu deidğim sadece bir öneri kötü anlamda eleştirmiyorum

Tepki
33
toplam fren mesafesi(47 km/sa) ortalama 2m (FOTOĞRAFTA GÖRÜLEN HAVA ŞARTLARINDA)
Ayrıca bu bisikletin yağmurda kullanılabilmesini doğru bulmuyorum

Kaan Bayhan

Forum Bağımlısı
Tepki
377
Bisiklet
Scott
elinize emeğinize sağlık Görünüşü çok güzel bir makine olmuş :)

daha yenilerini ve daga güzellerini bekleriz :)

paylaşım için teşekkürler