Kendi Kendine Patlayan Lastik?

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar selamlar, eşime yeni bisiklet mtb aldık. 2.el ama üstündeki lastiğin kılcal çıkıntıları dahi duruyor lastik yeni yani. LAkin dün çıktığımız turda,durduğumuz yerde şiddetli şekilde hava kaybetti fıslama sesini çok rahat duyduk. Sonra eve geldik ve yeni sıfır iç lastikleri taktım. 3-4 saat sonra gecenin köründe gene bu patlama sesine uyandım. Birşeyi yanlış yapıyorum sanırım ama bilemedim. kendi bisikletlerimde yaşamadım hiç böyle bir durum ne dersiniz?:(

Scudo

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Aklıma gelen şu: Lastiğe girip patlamaya neden olan nesne dış lastikte kalmış, yeni taktığınız lastiği de zaman içinde girerek patlatmış. Benim başıma geldi...

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Jantdaki koruyucu şerit kaymış, erimiş vs. sebeblerden dolayı işlevini kaybetmiştir ve bu sebeble tel başları iç lastiği kesiyor. Lastiği sökün jant koruyucu bandı kontrol edin yüksek basınca dayanıklı jant bandı alın yada 2-3 tur elektrik bandı ile tel başlarıın etrafında döndürün.

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Lastiği kontrol ettim baya elimle dediğiniz gibi bişi kalmış olmasın diye ama elime birşey gelmedi:harika:. Sanırım jant bantından kaynaklı. Zira çok ince geldi bant gibi de değil zaten. Onu yenileytip deneyelim o zaman çok teşekkürler:harika:

• Beğen
Tepkiler: Furkan TK

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.518
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok hava basmıyorsunuz değil mi? Yani normalin üstünde? Yoksa ben de jant diyeceğim..

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Hava olarak üstünde max 65yazıo bnde 60civarı basıorm sanırım ondan değil birde sadece arka lastik patlıyor janta elektrk bantı çekip deneyeceğim artık hayrlısı :harika:

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Üstadım sizin yaşadığınız duruma biz motorcular lastik ısırması diyoruz, lastiği ya takarken ya da havası inik üzerine deneme amaçlı filan binildiyse hasar verir sorun dışarıdan değil içeriden. İçeride çok küçük bir yerde hasar vardır, lastiği tamir ettiğiniz zaman patlayan kısma denk gelen yere de yama yapıştırın, eğer sorun anladığım şekildeyse hasarlı kısmın üzeri kapanacağı için lastiği ısırmayacaktır.

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
Bknz. Paranormal Activity