kendi düşen ağlamaz

yumuth

Üye
Tepki
18
geçen gece 50 km hızla giderken FARIMI UNUTTUĞUM için önumdeki çukutu görmeyip girdim.girdiğim anda bisiklet beni seleden atıtı ve kadronun ortasına oturdum tabi direksiiyon hakimyetimi de kaybettim fakat toparlanıp ayağımı yere sürtüp ve frenleri sıkıp durdum gayet kötü bir denetimdi ama sunu öğrendim gece farsız asla dısarı cıkmamalıyız

Scudo

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
@Tech. Türk

katılmıyorum, hız yapmasa bile farsız bisiklet sürücüleri gece hayalet gibi oluyor. anca çok yaklaşınca görebiliyosun, o da bisikletinde yansıtıcı bişey varsa..

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
Geçmiş olsun, sütten ağzı yanan misali artık farsız çıkmazsınız..

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
gece karanligin yani sira baska tehlikeler de var. Ben de pek sevmem gece sürüsünü. Yollarin durumdan kaynaklanan ciddi tehlikeler var maalesef. Dikkatli olun derim, far cok fazla ise yaramaz.

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@Tech. Türk

Cukura da takılmazsın, tasa da... adamlar incek / A.bel tarafını resmen kaymak gibi yapmışlar ya... asfaltınız hayırlı olsun

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@celil.mayaoglu

bu lafımı genişletiyim hatta en iyisi;

kimi zaman sokaklarda kalan tinerciler veya bazı serseriler ıssız yerlerde pusu kuruyorlar, o taktığınız far sizin farkedilmenizi sağlıyor. Farınız mutlaka olsun yine ve kesinlikle bisikletle giderken kaçmanızı gerektiren acil bir durum olduğunda o an oradan hızlıca pedallamanız için enerjiniz kalsın biraz üzerinizde. Tüm gücünüzü bitirmeyin, ölü gibi dönmeyin evinize, dönerken de acil durumda kaçmak için sarfedeceğiniz kadar yeterlilikte enerjiniz kalmalı bence.

Kimi zaman kendimizi farlarımızın dışında ışıklandırmaların olmadığı yollardan geçiyor olabiliyoruz tesadüfen. Hele yokuş yukarı çıkarken karşılaşabileceğiniz olası sorunlara karşı tedbirli olmak gerek.