Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kenan Sofuoğlu'ndan Yetim Çocuklara Bisiklet

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kenan Sofuoğlu'ndan yetim çocuklara bisiklet

Sakarya İHH tarafından milli motosikletçi Sofuoğlu sponsorluğunda ve Sağlık Bakanlığınca başlatılan Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında 105 yetime bisiklet dağıtıldı.

Sakarya İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğince milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu sponsorluğunda ve Sağlık Bakanlığının "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında, 105 yetim çocuğa törenle bisiklet verildi.

Akyazı ilçesindeki Kenan Sofuoğlu Pisti'nde gerçekleştirilen dağıtım töreninde, Sofuoğlu'nun sponsorluğunda 55, Sakarya Valiliğince 50 olmak üzere toplamda 105 bisiklet, 10-16 yaş grubundaki yetim çocuklara hediye edildi.

Yetim çocuklar, daha sonra Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli'nin start vermesiyle bisikletleriyle pistte tur attı.

Kenan Sofuoğlu, gazetecilere açıklamasında, Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği ile beraber daha önce de bu tarz projeler yaptıklarını, yapmaya da devam ettiklerini söyledi.

Yetim konusunda çok hassas olduğunu vurgulayan milli motosikletçi, "Bizim ailemizde de bir yetim var. Rahmetli Sinan ağabeyimin oğlu... Elimden geldiği kadar bu tarz projelere destek olmayı tercih ediyorum. Bugün de özellikle çocukların burada gelip bisiklet kullanması, pistimizi şenlendirmesi çok güzel oldu. İnşallah hayrını da görürler." diye konuştu.

Sofuoğlu, çocuk sevindirmenin bambaşka bir duygu olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:
    "Kendi çocukluğumdan da biliyorum. Bisikletin ne kadar önemli ve değerli olduğunu bilirim. O yüzden çocuklara böyle bir destek ve mutluluk vermek, çok şükür bize nasip oldu. İmkanlarımız olduğu sürece, Rabbim yardım ettiği sürece, işimizde başarılı olduğumuz sürece tabii ki böyle konularda destek olmaya çalışacağız. Burada özellikle İHH'ya teşekkür ediyorum. Onlar bu projeyle geldiler, ben de tabii ki elimden geldiği kadarıyla destek olmaya çalıştım. Rabbim güç verdiği sürece destek olmaya çalışacağız."

KAYNAK

2. ichinichi

ichinichi Yeni Üye

Adı:
    Hakan E.
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Güzel haberler bunlar. Sormak istediğim bir konu var. Arda Türkmen'i tanıyorsunuzdur. Arda'nın Mufağı diye bir programı var. Geçenlerde orada kendisininde böyle bir projede yer aldığını söylemişti. Hatta destek olmak için t-shirt falan satın alabilirmişiz. Bu ürünlere nereden ulaşabiliriz bilen var mıdır ?

3. Aldora Road Team

Aldora Road Team Kıdemli Üye

Adı:
    Üzeyir Sağlık
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kenan sofuğlunu çok ama çok seviyorum lakin böyle yaptığı iyilikleri facebookta v.b bu tür sitelerde çok paylaşan biri :/ Biraz garip geliyor ama Allah hayrını kabul etsin değerli insan.

4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bu tür yardımlar yapılırken, çocuklara kask takmaları konusunda bilgi veriliyor mu, veya bisiklet ile birlikte kask veriyorlar mı. Diye merak ediyorum!

5. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek ama yine de Allah razı olsun, hayrı kabul olsun...

Aldora Road Team bunu beğendi.
  6. unlike81

unlike81 Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu yetimleri nasıl seçtiler? Malum teşkilata yakınlık arandı mı? Yetime yardım yazıp boy boy fotoğrafları neden paylaşırlar? Dernek ismine bakınca kafamda deli sorular..."Yardım yapmıyorsunuz bari eleştirmeyin" cilerden ilkine ödül var.

tinan, buzcu, sfyksl ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. Narki

Narki Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @unlike81 aynen katılıyorum benimde aklıma bu soru geldi. Ayrıca yapılan yardımı dillendirmek güzel bir durum değil. Hem ailelerini hemde cocukları mahcup edersiniz.