Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kenan Sofuoğlu Dünya Şampiyonu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Sozenen tarafından paylaşıldı.

1. Sozenen

Sozenen Aktif Üye

Seviye:
    Kenan Sofuoğlu, bir kez kırmızı bayrağın çekilerek yarışın durdurulduğu Magny – Cours’da 4. kez Supersport Dünya Şampiyonu olmayı başardı.
    Daha önce 3 defa Dünya Şampiyonu olan milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu Fransa’da gerçekleştirilen yarışı ikinci sırada tamamlayarak bir kez daha Supersport Dünya Şampiyonu olmayı başardı.

Yarış 4 tur kısaldı, ikinci startta Kenan geriye düştü.

Yarışın bitimine 15 tur kala 5. virajın içerisinde gerçekleşen yağ dökülmesi sonrası yarışta kırmızı bayraklar sallanarak güvenlik önlemi için yarış durduruldu. Pistin temizlenmesinin ardından yarış 4 tur kısaltılarak 11 tur olarak devam edildi. Kırmızı bayraklardan sonra verilen startta ilk sırada başlayan Kenan Sofuoğlu, P. J. Jacobsen’in gerisine düşerek 2. sırada kaldı. Yarışın devamında Lucas Mahias, Kenan ve Jacobsen arasındaki podyum mücadelesi müthiş bir heyecana sahne oldu.
    8 tur kala 5 virajda yaptığı atakla Kenan Sofuoğlu Jacobsen’i geçerek önde kalmayı başardı. Yarışın bitimine 5 tur kala Jacobsen, Kenan’ı bir kez daha geçmeyi başarırken, ikili Mahias ile arayı açmaya başladı. 3. sıradaki Mahias ile farkın açılması milli motosikletçimizi rahatlatırken, Kenan son turlarda zorlamayı bırakarak yarışı ikinci sırada bitirdi.
    Bu ikincilikle Kenan Sofuoğlu 4. defa Dünya Supersport Şampiyonu oldu!

Kenan Sofuoğlu 4. kez Dünya Şampiyonu!

caner ünsal, M.A.Y., Decsan ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  3. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Forumda afedersiniz ota boka bu kadar yorum yapılırken böyle önemli bir konuya tek post atılması beni üzdü. Rahmetli ağabeyleri de yarışçı olmasına rağmen tüm ailesi aralarından Kenan'ın kariyeri için arsa, araba vb. gibi birtakım varlıklarını elden çıkarmaktan imtina etmemişlerdir. Yokluk içerisinde, tek bir sponsor ve yabancı dil olmaksızın tamamen ailesinin de desteğiyle yurtdışında girdiği yarışlarda inanılmaz başarılar alarak takımların dikkatini çekmiş ve 2006 yılında ilk kez yarıştığı supersport kategorisinde dünya 3. sü olmuştur ardından 2007, 2010, 2012 ve 2015 yıllarında dünya şampiyonu olarak ülkemizin bayrağını dalgalandırmıştır. Bu süreçte en büyük ağabeyi Bahattin'i trafik kazasında, diğer ağabeyi Sinan'ı motor kazasında kaybetmiş ve akabinde babası İrfan beyi kaybetmiş ve geçen sene de oğlu Hamza'yı kaybetmiştir. Halen Sakarya'da kendi imkanlarıyla yaptığı KNN 54 adıni verdigi pistte antrenman yapmakta ve sıfır ego ile gençleri yetiştirmektedir. Bunlar arasında Toprak Razgatlıoğlu diye bir genç vardır ki inanılmaz yarişlar çıkarmaktadır ve Kenan bu arkadaşın kendisinden daha iyi yerlere geleceğine inanmaktadir.
    Bu arada Kenan'ın agresif sürüş stiline hayran olmamak elde değil. Geçen sene Assen pistinde cluzel adlı bir yarışçının adeta içinden geçerek yarışı almiştır. Devam eden bir yarışta Kendisi üçüncü iken ikinci olan takim arkadaşı kendisini yavaşlatip birinciyle arasını açtığı için arkadaşini geçerken neredeyse ona kafa atmıştır :)... Kenan Sofuoğlu bu ülkede kiymeti bilinmeyen adam gibi adamdır. Sponsoru Red Bull'un kendisi için çektiği kısa belgesel tadındaki videoyu izlemenizi öneririm.

ElcaSeJawS, Atacan, gmfaruk ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  4. Ceyhun Özkan

Ceyhun Özkan Aşık Olmak Gibi

Adı:
    Ceyhun Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kenan Sofuoğlu'nu severek takip ediyorum.Aldığı başarılar tartışılmaz zaten.Özellikle yarış sonrası BAYRAĞIMIZI dalgalandırdığı anda Kenan Abi ile çok gurur duyuyorum.Ama hak ettiği saygı ve desteği ben de alamadığını düşünüyorum.Burdan da kendisine başarılar diliyorum , belki arada bakıyordur foruma.:)

Onur YCL bunu beğendi.
  5. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu sezona çok iyi başlayamadı ancak Tayland'da ikincilik ve geçen hafta İspanya'da birincilik aldı. Ben dahil çoğu insanın beğenmediği ve eleştirdiği Ahmet Gökçek'in katkılarıyla şu an Osmanlıspor kulübü adına yarışmaktadır. Siradaki yariş yanilmiyorsam 17 Nisan'da Hollanda Assen pistinde.Umarım bu sezon da dünya şampiyonluğunu ülkemize getirir.

9magiko bunu beğendi.