Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kemiklerin gelişiminde etki eder mi ?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında ßarış Yavaş tarafından paylaşıldı.

1. ßarış Yavaş

ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benimde şuanda çok korktuğum bir sorun var;
    dizim ile ayağımın arasındaki kemik yani tibia kemiği biraz dışa doğru yamuk bildiğiniz çarpık bacak hikayesi.
    Son 2-3 senedirde boyum 1 cm anca uzamıştır şuanda 18 yaşındayım ve bisikleti kullanırken pedalla fazla yükleniyorum genelde, acaba o yüzden dolayı kemiklerim bu hale geldi bilgisi olan var mı ? yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

2. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikletle alakalı olacağını sanmıyorum. Ayak tabanının bütünü ile alakalı bir durum. içe ya da dışa basmak ayakkabı tabanının nasıl eskidiğini görerekte kendini ele verir. genellikle topuk kısmı ya içeriden ya da dışarıdan incelir. Öncelikle ayak tabanının ortopedik ölçümünü yaptır. Yaşın daha genç ileriye doğru bu bahsettiğin çarpıklık daha da ilerler. Sana özel yapılan tabanlığı giydiğin ayakkabılarda kullanman gerekiyor. Bende yaklaşık 1 yıldır özel tabanlık kullanıyorum.

ßarış Yavaş bunu beğendi.
  3. ßarış Yavaş

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yardımınız için teşekkür ederim bi ara gidip muayene olucam ona göre gerekirse tabanlık kullanırım.
    Bu arada bacaktaki çarpıklığın ayak tabanı ile mi alakası var ?

4. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tamamen olmasada çocuklukta bir hastalık ya da kaza geçirilmediyse yetişkinliğe doğru ve yetişkinlikte ayak tabanının basış şekli önem kazanıyor. Bu hepimiz için geçerli. Aslında doğru olan herkesin sahip olduğu ayakkabı ve terliklerde kendine özel tasarlanmış tabanlıklar bulunması. Bir çok diz, bel ve sırt ağrısına tabandaki bu basış bozukluğu sebep oluyor.

5. ßarış Yavaş

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Açıklamanız için teşekkür ederim anladım ama benim ayak tabanımla alakalı bir sorunum yok Allah a şükür. Ya çocukluktan beri vardı ya da sonradan oluştu ama şuan için bir sorun yaratmıyor.