Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kemalpasa-Yigitler 31-01-2010

Konu, 'Outdoor' kısmında Timukan Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaslar , bugun Izmir'e 50 km uzakliktaki Kemalpasa'nin Yigitler koyune gittik. Karsiyak'dan mesafe 70km . Hava yagmurlu olmasina ragmen katilim cok iyi bir otobus ve bir midibus toplam 60 kisi civarindaydik.

Yuruyuse baslarken.

Hava su anda iyi gibi bulutlu ama yagis yok.

Biraz sonra patikalara girecegiz.

Tirmanmaya basladik.

Bu gun ilk defa gelen epey kisi var yuruyuse ve biraz aksamalar oluyor ,durup bekliyoruz arkadan gelenleri.

Kisa bir molada Selma,Ilhan ve Timukan

Yola devam, yeni gelenler biraz hazirliksiz gelmisler bakalim sonralari ne olacak.

Ip gibi dizilmisiz , patika cok dar ve musade etmiyor ikili gidise, bazi yerlerde sol tarafimiz ucurum gibi.Fotagraf makinesini bir turlu alamadim . Ne alacagima da bir turlu karar veremedim. Cep telefonuyla idare ediyorum simdilik onun icin resimler pek kaliteli olmayabilir.

Elif hanim kizi ile.

Definecilerin kazi yaptigi bir yer olasilikla

Orman nefis bir renk armonisinde yesilin her tonu kizilin ha keza ,egrelti otlari alabildigine kizilkahve olmus.

Yine beklemedeyiz
    Arkadasimiz emekli olunca Istanbul'a tasindi ve pilotluk yapiyor T.H.Y inda ama bizden de Izmir'den de kopamadi ailece firsat bulduklarin da geliyor ve yuruyuslerimize katiliyorlar Guven Baydar ve kizi Ceylan

Hava bozmaya basladi ,gok gurultuleri ve ilk damlalar atistiriyor

Yagmurluklarimizi giyip elimizden geldigince tempolu yurumeye basladik ama zaman zaman dereler gecit vermiyor ve yardimlasma ile geciliyor.

Yagmur cok siddetlendi adeta seller goturuyor diyebiliriz.

Inanin yagmurda eldivenleri cikar cepten telefonu cikarip ac ve resim cek cok zorlandim.Bu hafta ne olursa alacagim artik su fotograf makinesini.

Trekking de en onemli sey iyi bir ayakkabidir hele havalar boyle iken. Bugun gelenlerin cogunda bu sorun vardi .

Neyse artik yaklastik mola verecegimiz yere sabah 9.30 da yuruyuse basladik ve 4,5 saatlik yuruyusten sonra mola yerine varabildik . 15 km civarinda yurumusuzdur. Tepeden gorunuyor Balik ciftligi

Agasigiya dogru iniyoruz ,tam bir tuzak olmus merdivenler yagmurdan.

Nihayet vardik, yagmur bir ara o kadar siddetlendi ki yagmurluklarimiz bile yetersiz oldu.

Cok guzel bir yer ,yukarilara4-5 adet ahsap bungalow lar yapmislar. Kimbilir baharda ne guzel olurdu burada olmak.

Dumani tuten bir mekana girdik. Sicacik ve citir citir yanan sobanin etrafinda kurulanmaya calisiyoruz.

Bu arada da kestaneler kondu ustune ,bir yandanda izgaranin ustunde ekmekler kizariyor.

Hemen hemen herkes balik salata yedi tabi bu arada yanimizdakilerden de takviye yaptik.Benim yanimda mis gibi et suyu corba vardi bu sagukta en iyi o gitti.

Dinlenip ,kurulanip ,sohbetleri de bitirince donus saatimiz geldi 5.00 e dogru yola ciktik .Hava yagisli oldugu icin otobuslerimizi buraya cagirmistik. Yogun , islanmis ama mutlu bir sekilde evimize dogru yola koyulduk.
    Bir hafta sonra Spil'de bulusmak uzere vedalasip herkesi inecegi yerde biraka biraka bu gunu kapadik.

2. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Harika bir gezi olmuş, küçük büyük her yaştan insan var.
    Biraz ıslanmışsınız ama bu işin doğasında vardır tüm bunlar.
    Yağmur sonrası kuru, sıcak bir ortam ne güzel gelmiştir.
    Kestaneler, ekmekler...
    Görünen o ki artık bir fotoğraf makinası gerekiyor.
    İhmal etmeyin "bu hafta" bu işi:)
    Paylaşım için teşekkürler...

3. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Hakan Bey,
    Adeta paslasir olduk gezilerimizi yayinlamakta ,bence cok da guzel oldu ama sizin guzel fotograflariniza erismek ne mumkun.

Evet Smyrna Doga Sporlari hem uyeleri hem de misafirleri ile kalabalik bir aile gibi.Bir kemiklesmis kisiler birde her hafta degisen, ortami fazla bilmeyip denemek isteyenler katiliyor. Grubu A-B-C diye ayiriyoruz. bu gordugunuz A yavas grup . B grubu onden gidiyor ve daha cok yol yuruyor.Arkadas yogunlugu A grubunda olunca bu hafta bende burada yurudum.

Canon Powershot'im vardi bozuldu yaptirabilirim diye bekledim ama yenisi daha ucuza gelecekmis.Bu hafta kesin bir tane aliyorum.:)

4. Nicotine34

Nicotine34 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Güzel turlarınızı ilgiyle takip etmekteyiz ailecek :)
    Paylaştığınız için teşekkürler.

Saygılar,

5. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:

Tesekkurler Nicotine34, ailecek okunduguma da ayrica cok sevindim.Elimden geldigince yasadiklarimi paylasmaya calisiyorum. Sevgiler ,saygilar.:)

6. mehmet sevinc

mehmet sevinc Kıdemli Üye

Seviye:
    güzel gezi olmuş ayaklarınıza sağlık...

7. İlker Var

İlker Var Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Güzel bi etkinlik olmuş paylaşım için teşekkür ederim.Önümüzdeki haftasonuda Spil-Atalanı etkinliğiniz var sanırım o yürüyüşünüzüde paylaşmanızı bekliyorum.Sobalı mekanda ilaç gibi gelmiş size.İnşallah Spilde böyle bir yağmura tutulmazsınız Turgutalp dışında böyle bi mekan yok çünkü.

8. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Selam ilker,

Dogada gecirdigim her yuruyus veya bisiklet etkinligi harika duygularla besliyor ruhumu.

Biliyorum Spil'de korunacak bir yer yok. Cok kere elimin titremesinden corbami icememistim.Kismetimiz de ne varsa onu yasayacagiz.:)

Harun Akalın bunu beğendi.
  9. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Timukan Hanım, maşallah diyeceğim. Ne mutlu ki sporla meşgulsünüz, ruhen ve bedenen en güzel terapiyi yaşamıyormusunuz ? Her doğa dönüşü mutlu ve huzur içinde hissetmiyormusunuz ? dostlarınız ile günlerce yürüyüşün muhabbetini yapmıyormusunuz ? daha bir çok musunuz var. Mesele eyleme geçmek ve sürdürmekte, bizde sizlerde kar kış yağmur çamur demeden doğadan medet umuyoruz ama bir nebze huzur ama bir nebze tertemiz nefes için. Haaaa bazılarımız sucuk da istemiyor değil hani :))))
    Paylaşımınız için çok çok teşekkkür ediyorum.
    sevgi ve muhabbetlerimizle sağlıcakla kalın

10. MURAT PEMBEGÜL

MURAT PEMBEGÜL Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar Timukan Hanım; Anlaşılan yürüyüş çok hareketli ve hararetli geçmiş; :) kalabalık bir grubun avantajı olsa gerek; Görünen o ki çok fena halde ıslanmışsınız, üşümüşsünüz; :( Allahtan imdadınıza sıcak soba ve sıcak ekmekler yetişmiş. :) Paylaşımınız için çok teşekkürler. :) Elleriniz ve ayaklarınız dert görmesinler. Görüşmek dileğiyle. :)

Timukan Karaca ve Harun Akalın bunu beğendi.
  11. Harun Akalın

Harun Akalın Üye

Seviye:
    Timukan hanım yapmış olduğunuz etkinlik ve katılım çok güzel olmuş performansınızla doğanın zorluklarını yenmişsiniz ,fotoğraflarınız cep telefonuyla çekilmiş olsada doğanın güzelliği her şeyi kapatmış tebrikler..

Kamil Tabak ve Timukan Karaca bunu beğendi.
  12. Murat İçlek

Murat İçlek Bisikletkolik

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık cok guzel bı gezi olmuş

Kamil Tabak ve Timukan Karaca bunu beğendi.
  13. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Ne kadar guzel ifade etmissiniz Kamil Bey, evet pazar gezileri harika bir terapi , yer onemli degil neresi olursa olsun, cunku orada dostlarla paylasilacak cok sey var.Cunku orada muhtesem manzaralar var. Cunku orada tertemiz hava ve birlikte kotarilan ogle molalari var. Bunlari yasamaya alistiktiktan sonra ayri kalinmiyor.

Kamil Tabak bunu beğendi.
  14. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:

Aynen dediginiz gibi Murat Bey ama yine de cok keyifliydi. Boyle biraz zorlu gectiginde bir hafta boyunca konusacak konu cikiyor.Kisin normal seyrini yasiyoruz.Biz yine de cok sansliyiz Izmir'de yasamaktan. Sizin oralara gore cok daha iliman yasiyoruz kisi.:)

Kamil Tabak bunu beğendi.