Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kemalpaşa-Armutlu-Bayramlı köyü güzergâhı

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında gunerli tarafından paylaşıldı.

1. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    Merhaba tüm forum sakinleri,
    Adım, Bülent.Bornova'da yaşıyor ve yaklaşık 1,5 aydır bisiklet sporlarıyla haşır neşir oluyorum.Kendi çapımda idmanlar yaparak ve sıkı bir diyet programıyla da fazla kilolarımı atmaya çalışarak, kondüsyon açısından olabildiğince seviyemi yükseltmeye gayret ediyorum.Bu arada tabiki ufak ufak tur yapmayada başladım.Örneğin geçtiğimiz pazar (03.Haziran) Kavaklıdere köyü-Küçük Nif tırmanışı (tırmanışı, yalnız olmam ve hangi yöne gideceğimden tam emin olamadığımdan tamamlayamadım, ancak epey bir yol kat ettim) yaparak toplam 50 km.lik bir tur gerçekleştirdim.Bu turdan sonra İzmir'in çevresinin harika doğa manzaraları ve sükûnetle çevrili olduğunu farkettim.(Yazık, 10 senedir boşuna yaşamışım şu şehirde diye de epey hayıflandım)
    Neyse, iyiki bu sporu yapma kararı almışım.Gelelim şimdi başlıktaki mevzuya...
    İşim gereği, her hafta Kemalpaşa ve çevre köylerinin bazılarına gitmekteyim.Bu sabahta her Salı sabahı olduğu gibi K.paşa'ya gitmiş ve buradan da Armutlu'ya geçmiştim.(Özellikle bu spora gönül verdiğimden bu yana mtb mi kullanmaya müsait parkurların K.paşa'da çok olacağı düşüncesinden hareketle sürekli bir şekilde etrafı kolaçan ederek seyahat etmekteydim)Bu sabah Armutlu'dayken, sağ tarafa doğru Bayramlı 12 tabelası dikkatimi çekiverdi.:eek: Hemen yolumu değiştirerek Bayramlı köyüne doğru yol almaya başladım, tam 12 km.lik doğa harikalarıyla bezenmiş dar bir yoldan sürekli tırmanarak köye vardım.Bayramlı köyü; telefon şebekelerinin bile kapsama alanı dışında kalan, ormancılık başta olmak üzere, kiraz ve çekirdeksiz sofra üzümü yetiştiriciliği ile geçimini sağlayan yaklaşık 250 nüfuslu şirin bir köy.Yaşayan halk göçmen ve aralarında zaman zaman Pomakça konuşuyorlar.(Bu arada çok hoş bir dil) Bulundukları köyden 4 km ileride Çınardibi köyü ve sonrasında Mamut Dağı dedikleri (K.paşa'dan Bağyurdu'na doğru giderken sağ tarafta kalan Kayalık büyük zirve) yere gidilebiliyor.Orman içerisinde birçok Armutlu'ya inen alternatif patika yolları olduğu bilgisinide aldım.Köy merkezinden Bornova Özkanlar Tansaş tam olarak 46,5 km. olup sıkı bir idman yapmak isteyen arkadaşlar ile birlikte pedal basılabilecek harika bir bölge...;)
    İlgilenen arkadaşların dikkatine.Herkese sevgi ve saygılarımla.
    Hoşçakalın.

ferhan ve guneeymurat bunu beğendi.
  2. Turkishflier

Turkishflier Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Bülent Bey.Bayramlı yolu gerçekten çok güzeldir.Yine aynı güzellikte Armutludan sonra Bozdağlara doğru tırmanan yollar var.Bu yolların çoğuna yolla beraber kıvrılan küçük çaylar eşlik eder.Suyun sesi eşliğinde ve ağaçların yarattığı gölgenin serinliğinde keyifle yol alırsınız.Kondüsyonunuzu arttırdıkça bu yolları da denemenizi tavsiye ederim.

ferhan bunu beğendi.
  3. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    Yardım için çok teşekkür, Turkishflier.
    Kemalpaşa civarı ile ilgili bildiğin tüm ayrıntıları -sakıncası yoksa- öğrenmek isterim.Eğer bu konuda yardımcı olmak istersen telefonla veya birebir görüşerek, bana güzergah tarifinde bulunabilirsen çok sevinirim.Forum ortamında tel.vermek pek doğru olmayabilir, bu yüzden gunerlino@gmail.com adresime bir mail atarsan sana tel.nomuda verir, görüşebiliriz istersen.
    ama yinede verdiğin fikirler için çok teşekkürler.

ferhan bunu beğendi.
  4. alibo

alibo Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, fikri bile heyecan veriyor. Turkishflier da iyice ballandırmış güzergahı.. Dilerim oralara gitmemiz, kendi adıma konuşuyorum, çok uzun sürmez... Pomak göçmenleriyle de tanışmayı çok isterdim doğrusu. Ben de yarım selanik göçmeniyim ne de olsa... Pek ilgili değil ama, ne bileyim, yakın hissettim :)
    Diğer İzmirli dostlarımız da bize katılır belki.. pek güzel olur. Bir araştıralım bakalım ;)
    Selamlar

5. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    Sevgili Ali,
    E-mailini aldım sağol,sana orada gerekli bilglleri aktardım.Göz atarsan elimden gelen tüm yardımı yapmaya hazırım.bu arada sen mutlaka o köye gel!! ama bisikletle tabiki..İnan arabayla hiç tat vermiyor.ama müthiş kareler yakalanır orada, bir de yolda giderken buz gibi akan pınarları yok mu su sorunuda pek yaşamayız diyeceğim...Ama kendi adıma konuşuyorum o tırmanışa girişmek bacak ister, azim ister, yani kısaca kondüsyon ve disiplini kesinlikle ister.İşte benim bu seviyeye ulaşmam ne kadar zaman ister? bilemiyorum:))ama 1 ay içinde hedefim, en azından o yolu denemek, zorlamak ve başarmak için tüm gücümü kullanmak.yine de hayırlısı diyelim, zira zamanın ne getirip götüreceği belli olmaz.Kal sağlıcakla...

Hasan Hakan Koç ve alibo bunu beğendi.
  6. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Dostlar belki bizde geliriz . bizede haber verin olur mu?

ferhan bunu beğendi.
  7. Alpay ipekgil

Alpay ipekgil Kıdemli Üye

Seviye:
    Bülent bey hakan beyin dediği gibi bizlerede haber verirseniz bi de geliriz.İzmirin o tarafına hiç bisikletle gezmedik bizim içinde iyi olur.Tanışmak üzeri hoşçakal

8. Turkishflier

Turkishflier Aktif Üye

Seviye:
    Selam.Ben birkaç güzergahı buradan aktarayım da gitmek isteyen diğer arkadaşlar da faydalansın.
    Armutludan sonra Ören;Örenden sonra da Yiğitler köyü var.Yiğitlere girince sağda ağaçların arasında bir çay bahçesi var.Hemen ordan sağa,Alankıyıya doğru dönüp tırmanışa başlıyoruz.Bu tırmanıştaki manzara çok güzel ve yolun yanındaki derenin kenarında piknik yapılabilecek yerler de mevcut.

Yiğitlerden sonra Sarılar köyünün içinden bir çıkış daha var Bozdağlara.Ayrıca bu yollara devam ederseniz Bozdağların arkasından Bayındıra çıkarsınız.

Hemen Kemalpaşanın girişinden sağa doğru çıkan bir yol var.Balık çiftliğine gidiyor burası.Belli belirsiz bir yol tabelası var.Yokuşun başında duvar gibi kısa bir rampa var;daha sonrası ise toprak.

Yine Kemalpaşadan Torbalı yoluna girince Nif'e doğru çıkan toprak yollar var.Buralar bisikletçiler için cennet aslında.Keşfedilmeyi bekleyen birçok güzellik var.Kamplı bir gezi yapmak isterseniz çadır kurulabilecek küçük yaylalar da mevcut Kemalpaşa civarında.Kiraz mevsimine de girdik,oralara doğru yol almanın tam zamanı

9. çamurluk

çamurluk Aktif Üye

Seviye:
    ben o yolları hep tırla geçiom mutlaka banad haber verin bide bisikletle geçelim hepinizi öptümm

10. egeturbo

egeturbo Yeni Üye

Seviye:
    hocam bi gün gene düzenlenirse gidelimm en çok gitmek istediğim yerlerden biri kemalpaşa

11. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    Hasan Bey,
    Mutlaka size de haber veririz bundan hiç şüphe duymayın.Ayrıca ben oldukça tecrübesiz bir bisikletçiyim neticede, sizin gibi tecrübe sahibi kişilerle bu zorlu parkura girmek kendimi geliştirmek adına kaçırılmayacak bir fırsat olur.Tarih konusunda aramızda bir mutabakata varalım derim ben...Ne dersiniz?(Ancak halihazırda yaklaşık 7 kg.fazlası olan ancak haftada 3-4 idman yaparak form kazanmaya çalışan bir çaylak olduğumu hatırlatayım...Fakat azmime ve bacaklarıma güvenim tam durumdadır:))
    Saygılarımı sunar, konu ile ilgili fikir ve görüşlerinizi sabırsızlıkla beklediğimi belirtirim.

12. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    Alpay Bey,
    Hasan Bey'e cevaben yazdığım mesajda da belirttiğim gibi sizin gibi tecrübeli bisikletçiler ile pedallamak, kendimi geliştirmek için yakalanabilecek en iyi fırsat olacaktır.Uygun bir tarihte anlaşıp bu harika coğrafyaya pedal basalım derim.(Derim ama tamı tamına net 12km.lik bir dağ tırmanışını da gerçekleştirme de ne gibi sorunlar yaşarım bilmem artık...Ama azmime güvenirim, yani anlayacağınız kıvırırım ben bu işi diye düşünüyorum)
    Hoşçakalın.

13. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    Sevgili Sinan,
    Verdiğin bu harika bilgi ve tavsiler için çok teşekkürler.Anladığım kadarıyla ya K.paşalısın yada benim gibi çok sık gidiyorsun.
    Ben kendi adıma yazdıklarından çok fayda göreceğime eminim, ellerine sağlık.

14. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    sevgili Bülent hiç bir sorun yok bizde eh işte pedal çevirmeye çalışıyoruz . ancak bizim için grupta arkadaşlık çok daha önemli . ama az çok bir standardı yakalamaya çalışıyoruz da diyebilirim yoksa grupta çok kopmalar oluyor .
    Arkaşlarım için söylüyorum hepsi 10 numaradır . Mutlaka 2 saat bile olsa bir köşede beklerler ve turu öyle tamamlarız . Sinan kardeşimin de geleceği bize rehberlik yapacağı sizin kendinizi hazır hissettiğiniz zaman oralarda tur yapmayı çok isteriz
    :)

habelerleşiriz izmirdeki ailemiz gittikçe büyüyor ve bu beni çok mutlu ediyor:) :)

15. gokturkgunal

gokturkgunal Aktif Üye

Seviye:
    Kesinlikle iyi fikir, kiaraz da yeriz. Diğer konulara Fransız kaldığım için yorumsuz katılıyorum.
    Herkese saygılar.
    Göktürk GÜNAL

16. egeturbo

egeturbo Yeni Üye

Seviye:
    abi bende pro bi pedalcı değilim ama ordaki ortamın ne kadar kaliteli ve eğlenceli oluğunu inanıyorum ve azimle pedal çevirirsin ole güzel biyerde bende ilk tırmanışımı yapacağım her gün izmir mtk ya gidyorum bisikletle ordaki çok dik yokuşlara tırmanıyorum sana da tavsiye ederim böylece kendinide geliştirmiş olursun

17. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abi bu tur öss sınawından sonra olursa çok sewinirim.Stresimide atarım o turda en azından;)

18. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    Gençİzmirli kardeşimizin sınavı bence şuanda herşeyden önemli...Bu durumda ÖSS bittiğinin ertesi hafta sonu desek nasıl olur?Bu arada sınav tarihi ne zaman?

19. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    17 Haziranda sınaw önmüzdeki hafta sonu.
    Tur planlanır isebenim için o güzel turdan kalmayın sizler.Daha nice haftalar war önümüzde;)

Bülent Günerli abimiz;ilginize teşekkür ediyorum;)

Alpay ipekgil bunu beğendi.
  20. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    EGeturbocum, İzmir mtk nerede oluyor??Manisa yolunda mı? Net bir tarif yapabilir misin lütfen?...Teşekkürler.