Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kemal Merkit Hayatını Kaybetti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:

Eskişehirsporlu futbolcu Ediz Bahtiyaroğlu'nun ölümünün üzerinden 3 gün geçti, Türk sporu bir ismi daha kaybetti. “Çöl Kaplanı” lakaplı 52 yaşındaki motosiklet yarışçısı Kemal Merkit, bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Transanatolia Rallisi’nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti. Yaşanan kazada Kemal Merkit'e çarpan Hollandalı sporcu da kurtulamadı.

Konya'nın Karapınar İlçesi'nde gerçekleştirilen Transanatolia Rallisi'nde meydana gelen kazada 'Çöl Kaplanı' lakaplı 52 yaşındaki ünlü motosiklet yarışçısı 52 yaşındaki Kemal Merkit ile Hollandalı 19 yaşındaki Wouter Vaar Kamp, hayatını kaybetti, İtalyan sporcu Nirco Niotto da yaralandı.

Kaza, bugün saat 09.00 sıralarında Konya'nın Karapınar İlçesi Akören Köyü Ören Yeri Mevkiisinde meydana geldi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun katkılarıyla bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Transanatolia Rallisi'inin 3'üncü gününde yapılan yarışlarda Kemal Merkit ile Hollandalı sporcu Wouter Vaar Kamp, motosikletleriyle yan yana giderken iddiaya göre arkadan gelen İtalyan Nirco Niotto, iki sporcunun motosikletine çarptı. Çarpmanın şiddetiyle savrulan Merkit ve Kamp, olay yerinde hayatını kaybetti. Nicro Niotto da yaralandı. Yaralı Niotto, ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Merkit ve Kamp'ın cesetleri de otopsi yapılmak üzere aynı hastanenin morguna kaldırıldı.

Kaza nedeniyle yarışlar da iptal edildi

Antalya ile Kapadokya bölgeleri arasında 7 gün boyunca sürecek olan Transanatolia Rallisi, 5 Eylül Günü Anlatya'da Konyaaltında start verildi. 13 Hollandalı, 4 İtalyan, 3 Alman, 1 Avusturyalı, 3 İngiliz, 2 Güney Afrikalı ve 22 Türk olmak üzere toplam 48 takımın yarıştığı Transanatolia Rallisi'nde parkur 2 bin 500 kilometre uzunluğunda.

Hürriyet.

Nur içinde yat Kemal Abi :(

Erdinç ALTINÇEKİÇ ve Mehmet Ser bunu beğendi.
  2. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Allah rahmet eylesin

3. Mert DOLUEL

Mert DOLUEL Aktif Üye

İstanbul / Bahçelievler-Çalışlar / Büyükçekmece -
    Seviye:
    Allah Rahmet Eylesin, Toprağı Bol, Mekanı Cennet Olsun Arkadaşlar.Bu güzel ülke adına güzel işler yapan herkesi iyi hatırlamak, unutmamak lazım.

4. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Allah rahmet etsin, ailesi ve yakinlarina da sabir versin.

5. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kendisiyle Delta Ankara yarışında tanışmıştım;çok ama çok üzücü bir olay,Allah rahmet eylesin.

6. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    İnanılmaz bir üzüntü duydum gerçekten.

Kemal Merkit sporcu kişiliğinden öte "ne oldum" delisi olmayan son derece güler yüzlü ve alçakgönüllü insan gibi bir insandı.

Lafı çok uzatmak istemiyorum ama harika karakterini ortaya koyan ilk tanıştığım güne ait bir anımı anlatmak istiyorum.

2009 yılında Polonezköy de kendisini ilk kez yüzyüze tanıma fırsatım olmuştu. Bu kadar başarılı, büyük ve dalında ünlü bir sporcudan çok daha farklı bir karakter bekliyordum ilk etapta ama o gün inanılmaz bir insanla karşılaştığımı anlamıştım. O kadar alçakgönüllü, mütevazi ve canayakın bir insandı ki, henüz daha birkaç saat önce tanıdığı, kendisinden yaşça küçük ve yanında başarı namına hiçbirşey olan bir insana, yani bana, yarış içinde "hadi aytaç ha gayret hadi aslanım" şeklinde yarışı izlediği yokuşta her tur verdiği desteği ve morali asla unutamam. Daha ilk kez tanışmıştım ve koskoca Kemal Merkit' di bunu yapan. İşte onun karakteri. Sanırım özetlemeye yeter. :(

Mekanı cennet olsun, nur içinde yatsın. Gerçekten çok büyük üzüntü içindeyim.

7. ateze

ateze Kıdemli Üye

Seviye:
    Üzücü bir durum, sevenlerine sabır dilerim.

8. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    Tüm sevenlerinin, bisiklet ve motosiklet camiasının başı sağolsun, Delta Mtb Race Gold Tour 2012 yarışlarına da katılmış bir bisiklet sporcusunu kaybettik, forumda yakından tanıyanlar, hatta beraber yarışanlar vardır diye tahmin ediyorum, tanıyanları keşke kendi duygularına ait cümlelerle bir-iki kelime paylaşsalar... Bu klastaki bir sporcunun ardından yazılacak bir veda yazısının copy+paste ile yazılmamasını beklerdim, üzüldüm sadece.... Hepimizin başı sağolsun :(

9. Metin Güler

Metin Güler Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aramızdan ayrılması nedeniyle ve tarihe not düşülmesi adına ben de üyesi olduğum bu sayfalarda bir kaç kelime yazma gereği duyuyorum.

Öncelikle acısını tüm sevenleriyle paylaştığımızı buradan belirtmek istiyorum. Yakınları ve sevenleri, onu şahsen tanıyan-tanımayan herkes spor camiasının dışına taşan nitelikte örnek bir insan olduğunu çok iyi biliyordu. En azından benim için ismini duyduğum günden beri bu şekildeydi. Bir süre önce kendisinin bisiklet sporuyla da ilgilendiğini öğrendiğimde kendime daha da yakın hissetmiştim. Tanışma fırsatım olmasa da sohbet etmek istediğim, ismini her duyduğumda gurur duyduğum ve örnek aldığım bir kişilikti. Bu yüzden üzüntüm kat kat fazla oldu. Kendisi aramızda olmasa da benim gibi bir çok gence ilham kaynağı olmaya devam edecek buna eminim.

Son günlerde peş peşe yaşadığımız kayıplara yenisini eklemiş olarak; ailesine ve yakınlarına, sevenlerine ve hepimize baş sağlığı diliyorum. Mekanın cennet olsun Kemal Merkit.

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  10. Erdinç ALTINÇEKİÇ

Erdinç ALTINÇEKİÇ Kıdemli Üye

Adı:
    Erdinç A.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    başımız sağolsun :(

Merhum Mustafa Kemal Merkit'in vikipedi'deki sayfası

11. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Daha iki hafta önce deltanın yarışında görmüştüm, spor dolu bir yaşamın, saglık ve enerji dolu bir örneği olarak karşımda duran, başarısını daha uzun yıllar sürdürebilecek birini kaza sonucunda kaybetmek, Türkiye'mizden nadir çıkan bir değer yitirmek çok acı verici.

Adının yaşatılmasını diliyorum. Hepimizin bası saolsun, yakınlarına sabır diliyorum.