Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kelkit'e Yolculuk....

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serkan Taşdelen tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar. Haftalar öncesinden planlanan Erzincan-Kelkit gezimizi nihayet gerçekleştirdik. Sürekli tek çıkıyordum gezilerime. Bu defa bir rekor kırarak 5 kişi çıktık geziye. :D:D Çok eğlenceliydi gidiş. Dönüş o kadarda eğlenceliydi diyemem. :(
    Burak(cambaz24) akşamdan bizde kaldı. Akşamdan market alışverişimizi yaptık. Bu arada gıda sponsorumuz karşıladı market alışverişini. Buradan Abim yani Gıda sponsorum:D Petrol 24 A.Ş. Müdürü HAKAN TAŞDELEN'e sevgiler...
    Sabah 5'de kalktık. Hazırlıklarımızı yaptık ve 5:17'de hareket ettik diğer arkadaşlarla buluşmak üzere..
    Sabah kahvaltısı için fırından ekmek alıyoruz.. Sıcak sıcak.. :rolleyes: Yeni bisikletim yetişmediği için eski YOLDAŞ'ımla çıktım geziye...
    Saat 5:34'de diğer arkadaşlarla buluştuk ve yola koyulduk. Gezimizin 6. km'sindeyiz. Kavakyolu Belediyesinden geçiyoruz.. Sabaın erken saatleri olduğu için hava biraz serin. Ürperti geliyor insanın içine.
    Burak'la birlikte akşamdan aldığımız içecekleri dolaba koymuştuk akşamdan. Ama sabah çıkarken o hevesle ve heyacanla unuttuk dolapta..:D :D Yalnızbağ kavşağına kadar susuz gittik. 13.52 Km susuz geçti. Neyseki 6:17'de açık olan çay ocağı vardı. Hemen su ve kolamızı aldık yola devam ettik. Pöske dağına çıkmaya başladık. Ahmetli geçidinin yamacındaydık.
    Ve kahvaltı yapacağımız Çarhanek Mevkiine geldik. Saat 6:45 Km ise 17.91 olmuş. Kahvaltımızı yapıyoruz, sularımızı tazeliyoruz.. Zorlu çıkış için kendimizi hazırlıyoruz.. Önümüzde yaklaşık 15-20 km çıkış var. :eek:
    Çıkış epey bi zorlu. Burayı Süleyman Abilerle çıkmıştım ilk. Zorlu olduğunu biliyordum. Sürekli ağzımın kuruduğunu hissediyordum.
    Çeşmeye vardım diğer arkadaşları beklemeye koyuldum. Çok geçmeden geldiler. Biraz su takviyesi biraz soluklanma. Hemen hemen yarıladık sayılır çıkışı. Saat: 7:49 Km: 24.20
    Bu zorlu çıkışlarda arkadaşlarımın yorulduğunu gördüm. Bazı yerlerde inip yürüyenler bile vardı. Amaçları yine spordu tabi..:D :D Yürüyüş Sporu...:D
    Ve arkadaşlar SPD pedallarımla ilk düşüşümü gerçekleştirdim. Arka attıcımın kurbanı oldum. Ayarında bir problem vardı. Dik yokuşta yüklenince boşa döndü ve ben aynen yerdeyim...:eek: :eek:
    Zirvedeyim. Ahmediye geçidi tabelasını gördüm sonunda... Zirveye geldiğimde Saat: 8:41 Km ise 29.26 olmuştu. Yarı yorgunluk vardı. Ama daha yolun başındaydık. Neyseki Kelkit'e kadar dik çıkış yoktu. İniş ve düz yolda devam edecektik.
    Zirve kutlaması için Ahmetli Köyüne giriyoruz.:D:D Biraz bişeyler atıştırıp dinleniyoruz. Kendimizi inişe hazırlıyoruz şimdide. Uzun bir iniş bizi bekliyor. Saat:8:53 Km 31.58
    Yolda bir çeşme başında gördüğümüz örümcek dikkatimizi çekiyor. Çok uzun bacaklı bir örümcekti. Hemen fotağraflıyorum. Hiç kımıldamadan benim fotoğraf çekmemi bekliyordu..
    Akdağ Köyü kavşağını saat 9:37'de geçiyoruz Km 42.38 olmuş.
    Yolda çok güzel bir manzara dikkatimi çekiyor. Ve hemen içeri doğru girerek bikaç fotoğraf çekiyorum. Harika bir yer..
    Ağıl Köyünden geçiyoruz. Çok güzel yerler görmeye devam ediyoruz yolculuğumuz boyunca. Saat: 10:10 Km 50.50
    Sadak köyü kavşağını geçiyoruz. Sadak Köyünü Süleyman Abilerin yaptığı Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz gezisinden hatırlıyoruz. Sadak Köyü kavşağını saat 10:41'de geçiyoruz. Bu arada km 59.74 olmuş...
    Mesut Abimin fotoğraf tarzından çekiyorum. Kalabalığız ya...:D
    Kelkit'e 14 km kalan tabelayı görüyoruz. Gittikçe yaklaşıyoruz Kelkit'e. 14 km sonunda Kelkit'teyiz. Yolumuz düz. Orta süratle gidiyoruz...
    Kelkit'e 4 km kalmış...
    Nihayet Saat 11:57'de Kelkit'e giriş yapıyoruz. Kelkit'te biraz dolaşıp yemek yedikten sonra geri dönücez... Km 80:02

Devamı aşağıda...

Kefter, abrean, boreas ve 14 kişi daha bunu beğendi.
    Serkan Taşdelen

Seviye:
    Yemek için güzel bi restaurant bulduk. Kelkit'li vatandaşların sayesinde.. Saolsunlar yardımcı oldular bizlere.. Yemek yediğimiz restauranttan bir görüntü..
    Yemek yiyip ve biraz turladıktan sonra dönüşe geçtik. Yolumuzun uzun olmasından dolayı pek ayrıntılı gezemedik Kelkit'i. Göz ucuyla gezdikten sonra saat 13:22'de dönüş için yola koyulduk..
    Yolda aşırı terlediğim için hemen bi subaşı aramaya koyuldum. Terden sırılsıklam olmuşum. Ve fotoğrafta gördüğünüz gibi hemen kafamdan aşağı boşalttım buz gibi soğuk suyu. :D:D:D
    Erzincan'a 60 Km kalan tabelayı görüyoruz. Ve daha çok yolumuzun olduğunu hatırlıyoruz...:eek:
    Erzincan'a 40 Km kalmışşş...
    Aydoğdu köyü kavşağını geçiyoruz. Hafif çıkışlı olan yolda ilerlemeye devam ediyoruz.
    Bisikletimdeki Bisikletforum yazısı... Çok yakıştı çokk. :D:D:D
    Yeniyol köyünden geçiyoruz. Ahmetli geçidinin başladığı yer burası. Zorlu çıkışa başlıyoruz... Saat: 16:48 Km 121.81
    Çıkıştan Görüntüler...
    Sonunda zirvedeyiz. Buradan sonra Erzincan'a vardık sayılır. Sürekli inecez. Rüzgar karşımızdan vurduğu için fazla hız yapamıyoruz.
    Veee Son fotoğrafımız zirveden. Hatıra fotoğrafı çektiriyoruz..
    Güzergah Haritası...
    Bir gezimizi daha kazasız belasız bitiriyoruz. Erzincan-Kelkit zorlu bir etaptı aslına bakarsanız. Ahmetli Geçidi pekde hafife alınacak cinsten değil. Bunu dönüşte hepimizde farkettik. Gerçekten çok zor bir yolculuk oldu.
    Katılan arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Beni yalnız bırakmadınız. Epey zevk aldım bu geziden..

Başlama Saati: 05:17
    Bitiş Saati: 19:10
    Toplam Km: 158.10
    Toplam Saat: 14 Saat 07 Dakika
    Ortalama Hız: 18.10
    Maxsimum Hız: 71.10
    Bisiklet üzerinde geçen süre: 08:42:56

Sevgiler...

3. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    çok güzel olmuş ayagınıza saglık

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  4. yavuz

yavuz Aktif Üye

Seviye:
    ya serkan cığım varya harikasınız...erzincan lıyım ama daha gitmak nasip olmadı,siz maşallah pedal basmadık yer bırakmadınız!!:in:

5. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    ooo süper...
    bütün yaz sen tek başına gez, yaz biterken katılımcı sayısında patlama :)

harika...önümüzdeki yaz neler yaparsınız düşünemiyorum bile ;)

6. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Güzel gezi çok teşekkürler paylaşım için

bu süre bana ıspartadan antalyaya en az 3 kişi olmam kaydı ile gidebileceğim hissini verdi :D

teşekkürler

7. Özcan

Özcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geziyi gerçekleştiren tüm kardeşlerime İstanbul'dan selamlar. Hepinizi tebrik ederim.

Serkan, yine emek vermiş ve buralara kadar anılarını taşımışsın. Ahmediye zirvesi, Sadak köyü sapağı. Okurken kendimi yine oralarda gibi hissettim.

Sayende Kelkit'i azda olsa görmüş olduk. Bildiğin üzere biz Sadak köyünden, Gökçedere ve Köse şeklinde devam etmiştik.

Teşekkürler kardeş :in:

8. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Serkan' cım merhaba
    Maşallah sende ve arkadaşlarında da iyi kondisyon varmış. Peki, hadi sana bu mesafe normal gelir , yanındaki arkadaşların nasıl dayandı. Demek onlarda boş durmayıp devamlı geziyorlar. Peki sen bu arkadaşlarını niye her pazar bulamıyorsun, bunu merak ettim.

Yanında arkadaşların olunca , çok farklı tadlar almışsın . Resimlerinden öyle anladım.
    Gene süper bir gezi yapmışsın. Güzel anlatımın ve güzel fotoğrafların için teşekkür ederim.

Hepinize neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
    Ha aklıma gelmişken yeni bisikletinde hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız sorunsuz, binmeler dilerim.

Hoşçakal.

hdeveci ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  9. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Serkan ayağınıza sağlık yine süper bir tur yapmışınız,Tüm arkadaşlara selamlar olsun..

Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ve saygılarımı sunuyorum...

Serkan Taşdelen

Seviye:
    Yavuz abi beklerim sizleri buralara.. Memleketimizde beraber pedallayalım. Az kaldı abi . Daha gidemediğim noktalar var. İlginiz için teşekürler..

Sevgiler...

Hiç sorma abi ya bendeki şans bu kadar olur. Ama sadece bu turum böyle kalabalık oldu. Devamı geleceğini zannetmem. Çocuklar öldü bittiler yolda.. :D:D
    İlk turlarında 158 km biraz fazla geldi anlayacağın. Neyse sağlık olsun.. Ama önümüzdeki yaz için birçok projem var. İnşallah gerçekleşir.

Sevgiler...

yavuz bunu beğendi.
  11. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Serkan Kron XC3000' ine de kavuştun ya, herhalde artık seni kimse tutamaz... Yakında bi haftasonu bisikletle buraya çıkıp gelirsen hiç şaşırmayacağım...
    Yeni bisikletinle sağlıkla, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Serkan Taşdelen

Seviye:
    Çok teşekkür ederim Ercan.
    İnşallah birgün Isparta-Antalya arasında yaptığın geziyi bu sayfalarda görebiliriz. En çokta ben merak ediyorum o geziyi. Sen bi delilik yapıp tek çıkma ona göre... En az 3 kişi.:D:D:D

Sevgiler...

Çok teşekkür ederim Özcan Abi. Evet abi bende sizleri anımsadım zirvedeyken. Kulaklarınızı çınlattım anlayacağınız. Sadak kavşağınıda arkadaşlara tanıttım. Sizin gittiğiniz yol olarak. Tarihi yapıların olduğu yerler buralar.
    Kelkit'te fazla fotoğraf çekmeye vakit bulamadım. Daha çok isterdim ama maalesef olmadı. Vakit kısıtlıydı.

Sevgiler...

Sevgili Ender Abicim. Evet bende az bir yorgunluk belirtisi oldu ama arkadaşlarım tamamen eriyip bittiler. :D Bir daha gelirlermi benimle bilmem. Merak konunuz gerçekten doğru ama bu gezi arkadaşların ilk ve son gezisi oldu sanırım.
    Evet kalabalık olunca daha zevkli oluyo yolculuklar. Gezimiz çok güzeldi. İlk defa bisikletle gittim buralara.

Yeni bisikletim nihayet geldi abi. Çok teşekkür ederim dileklerin için.

Sevgiler...

13. Süleyman Şatır

Süleyman Şatır Bisikletkolik

Seviye:
    Serkan, seni ve arkadaşlarını tebrik ediyorum... Günübirlik, güzel bir gezi gerçekleştirmişiniz. O gün Erzincan'dan birlikte tırmandığımız Ahmediye Geçidi 27 km, çık çık bitmeyen çok dik, ciddi bir rampaydı... Notlarıma bakıyorum 1,185 metreden 2,120 metre yüksekliğe çıkmışız. Ahmediye Geçidi'nden sonra da Kelkit'e doğru bir hayli iniş yaptığımızı hatırlıyorum... Dönüşte iniş yaptığınız yerleri siz bu kez tırmandınız... BU arada resimlerde 5-6 km yeni dökülmüş ziftlerin içinde bisiklet sürdüğümüz yerleri aradım... Sanıyorum Ağıl köyü civarlarında bir yerlerdeydi... Şimdi kurumuş olmalı... Resimlere baktıkça o günleri tekrar yaşamış gibi oldum... Paylaştığınız için, teşekkürler...

Serkan Taşdelen

Seviye:
    Çok teşekkür ederim Önder. Gerçekten ciddi anlamda zor bir parkuru lastiğimiz bile patlamadan bitirebilmeyi başardık.

Sevgiler...

Evet abi sonunda kavuşabildim. İnşallah artık daha zevkli gezilerle karşınızda olucam. Hiç belli olmaz bakmışsın Akyaka'dayım. :D:D İznim olsa hiç durmayacam yerimde zaten..
    Dileklerin için tekrar teşekkür ederim.

Sevgiler...

Öncelikle çok teşekkür ederim Süleyman Abi. Çok haklısın abi Ahmediye Geçidi bitmek bilmedi. Neyseki devamında inişin olduğunu düşündükçe bir hevesle çıkabildik. Dönüşünü hiç düşünmeden. Tabi dönüşte arkadaşlar döküldüler. Bazı noktalarda tabana kuvvet çıktılar...
    Yoldaki ziftlerden eser kalmamış. Asfaltlamışlar yolu. O günleri sizlere yaşatabildiysek ne mutlu bize.

Sevgiler...

15. hdeveci

hdeveci Forum Bağımlısı

Seviye:
    serkan cıgım yine harika bir organizasyon mukemmel yerler ve iyide bir topluluk sana yurekten alkıslarımı yolluyorum,saglıcakla mutlu bol pedallar serkancıgım

16. hdeveci

hdeveci Forum Bağımlısı

Seviye:
    hayırdır ender abi ?!!!!

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  17. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Vay be Kelkit'i de gördük ya olay tamamdır. Anneannem anlatır dururdu Kelkit de Kelkit diye. Demek böyle bi' yermiş. Paylaşımlarınız için teşekkürler...

18. doktor

doktor Üye

Seviye:
    çok güzel bi gezi olmuş.tebrikler

Serkan Taşdelen

Seviye:
    Harun Abicim teşekkür ederim. Evet gittiğimiz yerler harikaydı. Kalabalık olmak daha güzeldi. İlk defa 5 kişi ile çıkıyorum tura. :D

Sevgiler...

20. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    ayaklarınıza binlerce kere saglık.siz güzel insanları içtenlikle kutluyorum.yeryüzündeki bütün güzellikleri sindirmeniz dilegi ile...