Kedi sever bisikletçiler

cpt.erhan

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Erhan
Bisiklet
Specialized
paylaşıldı mı bilmiyorum ama hem sosyal sorumluluk olarak hemde ihtiyacı olanlar için ücretsiz kedi evi. Sadece kargo parası ödüyorsunuz.
(link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Herkese merhaba. 2-3 gün önce bu güzelliği kız arkadaşımla edindik. Veterinere kontrole götürdüğümüzde oldukça hareketli olmasına rağmen konserve, dondurmaya benzer bir mama ve tüp şeklinde açık sarı bir mama olmak üzere 3 ayrı mama koyduk hiçbirini yemedi. Patilerine sürdük yine yalamadı bile ve ardından dışkısından panlökopeni testi yapıldı. Test sonucu tek çizgi tam diğer çizgi oldukça flu çıktı ama görünüyordu. 2 çizgi olduğunda bu gençlik hastalığı denilen virüsün varlığına işaret ediyormuş sanırım ve tedavisinin olmadığı, hayatta kalma şansının %10 -20 olduğu söylendi. Şu an inanılmaz üzgünüz. Bu konuda bir bilgisi olan var mı. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
(link)
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Onur YCL
Hocam genclik hastaligi tüm kedilerde mevcut, ancak bazilarinda kendini belli ediyor. Bunun bir aşısı var, sonrasında iyilesmesi lazim. Baslangicindan sonra bile iyilesiyor, sokagimdaki kedilerden biliyorum, ölmekten kurtulup iyilesti hepsi de.
Başka bir veterinere götürme şansiniz varsa bi götürün derim. Her veteriner isinde iyi degil malesef.

Bir de anlamadigim bunlar cins kedi, sanirim satin aldiniz.
Aldiginiz yer nasil oluyor da asilarini yaptirmiyor.
Bu adi insanlar sadece ticaret olarak goruyor canlilari. Lanet olsun hepsine.
Bunlara prim yaptirmayin arkadaslar rica ediyorum.

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
Kedi seven bisikletçiler merhaba, bir arkadaşımın British Shorthair cinsi kedisine artık biz bakıyoruz.
İsmi Misha (Rusçada "Ayı Yavrusu" demekmiş.)
Bu ne güzellik.
Ne kadar da ilgi sevmeyen, kendi halinde bir kedidir böyle :)

Günlerce arka odada tek başına takılabiliyor.
Camdan dışarıyı seyretmeyi seviyor, uyuyor, yemek yiyor, su içiyor çiş yapıyor ama bir türlü kucağımıza gelmiyor.
Asla sevmiyor kucakta durmayı :)
Okşanmayı da sevmiyor.
Gece biz uyuduğumuzda nereyi bulursa orada uyuyor.
Halıda, koltukta, sandalyede.
Bazen benim üstüme çıkıyor tepemde uyuyor.
Evin kurallarını kendisi belirliyor.
Sessiz bir kedi.
Kadife gibi tüyleri var.
Pelüş oyuncak gibi bir yüzü var :)
Çok sevimli.
Ailecek çok sevdik.

WhatsApp Image 2017-03-13 at 23.37.37 (2).jpeg
WhatsApp Image 2017-03-13 at 23.37.37.jpeg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@rknsycck
Hocam valla benim de bi kedim var. Ayni bu kuzucuk gibi yukarda siyah renkli fotosu var Benjamin adı. O da ayni sekilde hic sevdirmez, sogdugundan beri benimle yine de kucagima alipta sarilamam bi türlü. Bu kedilerin hepsinin karakteri farkli, cok degisik canlilar.
Dikkat edin kucakta durmayi sevmiyorsa yuzunuze cok yaklastirmayin, cizebilir yuzunuzu veya gozunuze denk gelebilir. Huylaniyorlar mi sirtlarindan anlamiyorum 3 tane kedim var bu haric hepsi deli gibi sevdiriyor.
Belki zamanla size alistikca karakterinde degisiklik olabilir, evinize de yeni gelmisse size alisana kadar. Cok kucuk degil cunku eski sahiplerine alismistir bu sure zarfinda :)

Ismini okuyunca benim sokaktaki kedim misha (ben ona miska diyorum, zamanla miska oldu) geldi aklima. Ismini surekli soyleyin, ismine alissin. Sokakta suan Miskam, ancak ismine her zaman tepki vermistir, ismiyle cagirdigimda hep gelir :D

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Misha on aylık bir kedi. Bu cinsler çok iri oluyormuş. İsmine pek tepki vermiyor. Kuş tüy oyunlarıyla ısındırmaya çalışıyorum eve. Bize geleli iki gün oldu daha. Haklısınız alışması için zaman tanımak gerek. :) ama gece gelip yanımda yatması hoşuma gidiyor :)

haldun31

Daimi Üye
Tepki
799
İsim
haldun e.
@geceyry
Hocam adoremobilya yazın nette çıkıyor.ama evidea adlı firmada yapmış.ikisinede burdan şükranlarımı sunuyorum.ne güzel insanlar yönetiyor bu firmaları

altinok

Üye
Tepki
183
İsim
zafer
Bisiklet
Trek
@haldun31 Hocam adoreyi bilmiyorum ama evidadan aldim ben. Plastik turevi bir malzeme. 9 yada 10 tl kargo ucreti aldilar. Zaten kendim alsam çarşıdan yine o fiyatlara rahat alınır.