Kedi Sağlığından Anlayan Birileri Bakabilir mi?

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar selamlar, pisletli konu açmadım ama kafama takıldı. geçen hafta karın yoğun yağdığı zaman dışarıda donmak üzere olan bir kedi bulup eve getirdik. Bayıldı,şoka girdi fln baya kötüydü ama yıkadık, besledik yer hazırladık misafir ettik toparladı çok şükür. Kendine gelince gider dedik ama şimdi de bahçede süper konforlu kutusunda takılıyor. Alıştı gitmedi de. Durum bu ama severken farkettim tam karın bölgesi de değil fotoğraflarda belli bi şişkinlik var. Daha önce kedilerle beraber yaşamışlığım var ancak dişi kedim olmadı. Hastalık belirtisi yok keyfi çok yerinde, fazlasıyla yılışık ve acaip iştahlı. Hamilelik belirtileri var aslında ama bu şişkinliğin ortada olmaması bana değişik geldi ne dersiniz?

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!
Scudo

therkut

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Erkut
Yardımınız için çok takdir ve teşekkür ederim hocam. Bunun kesinlikle hamilelikle alakası yok. Elimde yüze yakın kedi büyüdü ama böyle birşey hiç görmedim. Enfeksiyon bazlı birşey diye düşünüyorum. Veterinere götürmenizi öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Ben teşekkür ederim , bi çaresine bakacağız o zaman .inş. önemli bişi değildir

• Beğen
Tepkiler: therkut

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
iç parazit söz konusu muhtemelen. aşılarını yaptırırsanız çok hayırlı olur. belediyenin veterinerleri ucuza yapabiliyor. üsküdar selimiye'de tarım meslek yüksekokulu var orada yaptırdım ben.

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Artık İst.da yaşamıyoruz da Kırklarelinin ilçesindeyiz veterinerlerin uzmanlık alanı büyükbaşlar:Dşaka bir yana uygun bir yer araştırıp götüreceğim teşekkür ederim:harika:

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
veterinerlik müessesesini tam anlamış değilim bu arada.bir yandan evcil hayvanların hayatta kalmasına uğraşırken diğer yandan besi hayvanlarının kesildikleri zaman insan tüketimine en uygun hale getirilmesinden sorumlular. gerçi ülkemizde insan sağlığı da sosyoekonomik statüye göre değer görüyor ya da çöpe atılıyor. yine de veterinerlik küresel olarak böyle bir çelişkinin içinde. aman baytar yandım baytar.

• Beğen

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.536
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ekrem Yılmaztürk Ekrem Bey kısırlaştırılmış kedilerde şişlikten ziyade sarkma gibi bir görüntü olabiliyor. Tabi en iyisini veterinerler bilir. Ayrıca sizi tebrik ederim örnek davranışınız için.

• Beğen

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Kısır olduğunu sanmıyorum,sokak kedisi zaten maksimum da 8-9 aylık falandır. O sarkmayı biliyorum ama bu şişlik içi dolu gibi yumuşak bir doku sanki. Acı vs hiçbirşey vermiyor ki okşadığımda kontrol ettiğimde tepki vermiyor. Gelişmeleri yazarım buradan:harika:

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Eveet güncelliyorum, tekrardan kar yağışları ile birlikte "tozlu" adını verdiğimiz kediciği eve almaya karar verdik. Vet.e gittik aşılarını haplarını yaptırdık. Şiş neredeyse bu süreçte kendiliğinden yok oldu. Gene de sordum muayaene edildi ve FITIK:D:D olduğunu öğrendik. İlk defa duydum ama ciddi birşey olmadığına da sevindim, durum bu:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ekrem Yılmaztürk
Evde kaldığına sevindim :) Hayvancağız mutlu yaşasın bundan sonra :) O şişlik ciddi değilse iyi, sevindim. Herhangi bir tedaviden bahsetmediler mi? Dikkat edilecek birşey söylenmedi mi?

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
@BF Okuru olağan birşey genelde travmatik oluyor dedi yani başka hayvanlarla özellikle köpek vs kovaladı veya saldırdıysa bundan dolayı dedi. sıkıntı bir durum yokmuş.hareketlerinde de olağandışı bir durum yok zaten:harika:

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Hemen iletinizi okuyup vakit kaybetmeden yazıyorum, belki diğer arkadaşlar yazmış olabilir, muhtemel olarak yüksekten düşmeye bağlı diyafram yırtığı olabilir. çok biçimsiz göründü gözüme fotolarda. Eğer ki kedi yavru ise (fotolardan tam kestiremedim) ve sizde sütü sulandırmadan dayadıysanız yavruya aşırı şişkinlik yapmış olabilir.

Her halükarda veterinere götürmeniz ise şart..

Hepsini okudum editi: Tamam şimdi sakinim, herşey hallolmuş, biraz panik yapmış olabilirim :)

köpekleri itlaf edelim gibi muhabbetlerin döndüğü ortamlar burası, ben çöpün yanından geçerken köpek bir anda ürktü diye vicdan muhasebesi yaparken millet; toplatalım, elektrik verelim vs. derdinde. neymiş efendim kovalıyorlarmış, neyse şu an ne yeri ne de zamanı bunların..

• Beğen

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
@Serrchi hocam çok teşekkürler sorun yok çok şükür :) süt vs vermiştik belki etkisi olabilir ama şimdilik sıkıntı yok muayene de oldu zaten:harika:

• Beğen
Tepkiler: Serrchi

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized