Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KDV kaldırılsın imza kampanyası

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ioalici tarafından paylaşıldı.

1. ioalici

ioalici Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Onur ALICI
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar az once yurtdisi gonderilerindeki sorunlar ile ilgili sayfayi okuyordum da... Ilk mesaj Aralikta. 4 ayda 764 mesaj atilmis. Tekrarlari cikarsak, sorunsuzlar eklesek 1000'i gecer. Ne buyuk bir pazariz yahu...
    Neoliberalizmi, dayattiklarini ve enerji pazarinin ulkeleri nasil etkiledigini dusundukce ulkenin Nukleer Santral yaygarasindan once ulasimdaki soygunu ve giderleri engellemesini talep etmeliyiz diye dusunuyorum. Masallah sehirler yapilasma cilginligi ile genisledikce genisledi. Tasimali egitim gibi tasimali isciyiz hepimiz her sabah 10km yol yapmayan yok.
    Benzin dunyanin en pahali benzini...
    Araba verdigin KDV OTV yakit bakim vs desen 3 cocuk okutursun...
    Dolmus ve taksi plakalari zaten 500bini gecmis. O plakanin parasi hepimizden cikiyor. In bin 2 liranin altinda yer yok.
    Nahalet olsun...
    Tum dunyayi somuren Avrupada aylik ulasim bedeli 50 Euro. Kuru bosver 50liraya denk sayilir aslinda.
    Insanin en temel ozgurlugu olan ulasim ozgurlugu kisitlaniyor ve pahalilasiyor...
    Ulkemizde aktif calisan ve piyasaya yon verecek bir buyuk firma kurulana dek; bisiklet ve ilgili urunlerden KDVnin kaldirilmasi ve kur farkini dengelemek uzere devlet destegi verilmesinin gerektigine inaniyorum. Zaten ulkemizde uretilen bisiklet yok hepsi kadroyu donanimi disaridan aliyor. Evimize sus niyetine asmiyoruz. Insanin kas gucuyle ulasim icin kullanabilecegi en buyuk icattir.
    Imza kampanyasi baslatiyorum. Bilmiyorum hukukcu degilim hukukcu arkadaslar uygunsuz bulabilir ama mevcut hukukta yeri olup olmadigini onemsemiyorum insan ozgurlugune dayali bir sey istiyorum. Mevcut hukukta yeri yoksa onun ekaikligidir... Bir forum bilgi alisverisinin disinda en cok bu ise yaramali diye dusunuyorum...
    Saygilarimla

Alperen Haner bunu beğendi.
  2. Alperen Haner

Alperen Haner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    ben burada yer alırım başkan :) hatta change.org gibi yerlerde kampanya başlatılırsa biraz daha gelişebilir :)