Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kcnc titanyum milli mtb qr

Konu, 'Tekerlekler' kısmında speedman tarafından paylaşıldı.

1. speedman

speedman Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba kcnc titanyum milli çifti 42 gr. lık mtb qr ını kullanan arkadaşlar bu qr ları tavsiye edermisiniz?Ağırlıkları çok iyi ama ne kadar sağlamlar,çıtırtı vb. çıkartıyorlar mı?Kendiliğinden gevşeme yapıyorlar mı?Kullanan arkadaşlar görüşlerini yazarsa sevinirim.Teşekkürler.

Bora bunu beğendi.
  2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ben yol bisikletimde kullanıyorum bir sıkıntı olmuyor ama Mtb kullanıcılarından özellikle zorlu şartlarda kullanımlarda gevşeme yaptıklarını duydum.Benim gözlemlediğim ise sıkma kısmı alüminyum bu mandalların eğer çok sıkı yaparsan birbirine sürterek yer yapıyor oda çabuk deforme olmasını sağlıyor gevşeme olursa bu sebepten oluyor.yani olması gerken sertlikten fazla sıktırmayacaksın.Umarım anlatabilmişimdir.Şunu da söyleyeyim orta karar bir jant setinin mandal ağırlıkları 140-150 gram civarı bu mandallar net 100 gram hafifletiyor bisikleti :)

Not:Borayla aynı anda yazmışız benim unuttuğumu o hatırlatmış doğru açıda çok önemli ona da dikkat etmek gerekiyor.....

Bora bunu beğendi.
  3. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bu teker madallarini uzun suredir kullanmaktayim, herhangi bir sorun yasamadim. Cevremde de kullanan ve ayni sekilde memnun kalan bir cok arkadasim var.
    Mandali dogru aci ve torkla kapadiginizda, diger bir cok mandal seti gibi acilma, gevseme yapmiyor.
    Muhtemel tek kusuru, ornegin ayakta dik bir yokusu tirmandiginizda ya da sprint attiginizda belli zamanlarda arka mandaldan gicirti gelebiliyor.
    Muhtemel diyorum cunku asiri yuk altinda iken, sesin baska yerlerden de gelme olasiligi var.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  4. speedman

speedman Yeni Üye

Seviye:
    Ferhat bey ve Bora bey açıklayıcı cevaplarınız için teşekkür ederim.