KCNC Cb1

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Yeni frenlerim KCNC CB1 ile Ultegra 6600'lerime göre 160gr kardayım!! Yippueee.. :cheer:

http://img163.imageshack.us/img163/3613/kcnccb1.jpg http://img683.imageshack.us/img683/394/ultegra6600.jpg

Scudo

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Hayırlı olsun.. Peki 60km hızla giderken ani fren yapmanız gerektiğinde bu upgrade ne kadar karlı olacak merak ediyorum. Yanlış anlamayın sadece merak. Bu frenlerden bir aralar ben de düşünmüştüm ama okuduğum yorumlardan fazla tatmin olamamıştım.

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
@Güney Tuncer
Öncelikle teşekkür ederim. :in:
Emin olabilirsiniz ki bu frenleri almadan önce en az sizin kadar araştırma yapıp, uzun bir karar verme süreci geçirdim. Evet bahsettiğiniz gibi olumsuz yorumları ben de okudum fakat bi o kadar da olumlu yorumlar da bulunmakta. Nasıl göremediğinizi bilemiyorum fakat en basit arama ile bulunabilecek bir iki link'i sizinle paylaşmak isterim:
(link)
(link)
Şurası bir gerçek; tabi ki neredeyse yarı ağırlığında bir fren setinden Ultegra veya DA performansı beklemek mutlak hata ve hayal kırıklılığı olacaktır. Zaten komponentlerin yapılarından çok, o komponentin kullanıldığı ortam ve kullanan sporcunun sürüş tarzı/yapısı/ihtiyaçları/beklentileri daha önemlidir. Sonuçta benim gibi genelde düz yol antrenmanı yapan (zorunda kalan :(), frenlerini çok az kullanma ihtiyacı duyan ve 70kg'luk birisi için bu frenler yeterli gelebilirken, 90kg'luk ve yokuş aşağı inen bir sporcu için zayıf gelmesi çokta şaşılacak birşey değil. Kaldı ki KCNC bu frenleri 3 senedir ufak geliştirmeler ile üretmeye devam ediyor ve satışları da gayet iyi. Eğer denildiği kadar sorunlu bir ürün olsaydı bu derece talep edilmezdi ve KCNC de üretimini keserdi.
Ek olarak internet'te komponentler üzerine yapılan tüm yorumlar ile ilgili söylemek istediğim birşey var. Evet bu yorumlar bizler için güzel bir kaynak değeri taşıyor fakat yukarıda da belirttiğim gibi her kullanıcının ihtiyaçları ve beklentileri farklı oluyor, ve herkesi aynı anda memnun etmek mümkün olmuyor. Bu yüzden her zaman bu yorumlara takılıp kalınmamalı. Örneğin; Michelin Pro3'e geçmeden önce bu lastiklerin dayanıklılığı ve patlama direnci hakkında o kadar olumsuz yorum okumuştum ki başka modeller düşünmeye başlamıştım, fakat sonunda dayanamayıp bir şans vermeye karar verdim. İyiki de öyle yapmışım çünkü daha ilk patlağımı daha geçen hafta ve lastikler 4000km'ye dayandığında arka lastiğimde yaşadım, ve kim ne derse desin daha iyisi çıkmadıkça benim bir sonraki seçimim de aynı modelden yana olacak.. :rolleyes:

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Olumsuz yorumlari ben de artik eskisi kadar dikkate almiyorum.. Dogru cikanlar oldugu kadar, montaj-kullanim hatasi veya karalamak amaci ile yazilanlar da oluyor.
Hatta belli bir zaman sonra tecrube de kazandikca, gercek ve hikaye olanlari ayirabiliyorsunuz:D

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@Technetium

Emre benim bildiğim sen yedek lastik pompa falan taşımıyorsun ve bu konuda seni uyardım biliyorsun :brutal324 şimdi söyle bakalım lastik patladığında ne yaptın otostopmu :D:D:D

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
@Bülent ÖZER
Heheheh.. neyse ki Maltepe sahildeydimde takım aracı gelip beni aldı.. :D
Frenlerle birlikte son hali böyle oldu benim makinanın ve nihayet 7'den düştüm. :in:
Sendeki kardeşi naapıyor, keyfi yerindedir inşallah!? :rolleyes:

http://img340.imageshack.us/img340/3458/p3282482.jpg

• Beğen
Tepkiler: Şahin Bulut

bertone

Aktif Üye
Tepki
45
http://img340.imageshack.us/img340/3458/p3282482.jpg

Frenleriniz cok güzel hayırlı olsun.Renkler ve zevkler tartışılmaz ama mavı yada beyaz olsaydı cok güzel olurdu:eek:

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Frenlerle ilgili tabiki olumlu yorumlar da var ve de hepsini okumuşumdur. :) ama dedigin gibi kilo ve kullanım faktörlerini hesaba katınca en azından benim için pek uygun olamayacagı sonucuna varmıştım.
Son zamanlarda oldukca dikkatimi çeken bir model daha var; trp 970sl , magnezyum malzeme dual pivot ve 200gr ve fiyat tabi super :) bir diger yandan ciamillo lar var düşündüğüm. Bu arada bisikletler gayet hoş.

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Güzel olmuş bisikletiniz :) Kadro boyu nedir ? 7'nin altı güzel rakkam.!

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
@bertone
@machinist
@serkkan
Teşekkür ederim. :in: Fren renkleri konusunda ben de size tamamen katılıyorum, özellikle mavi renk olmasını çok isterdim fakat malesef KCNC bu frenleri sadece 4 renkte üretiyor ve yapmış olduğum görüşmelerde KCNC'nin bu frenleri mevcut 4 renk dışında üretmeyi düşünmediklerini öğrendim. Bu cevap sonrasında mavi renkte anodize kaplatmayı düşündüm fakat bu işlem bana hem ekstra maliyete, hem de anodize kaplamanın tutmayıp dökülmesi halinde çok kötü bir görüntü oluşmasına mal olacağından orjinal haliyle kullanmaya karar verdim.
Kadro boyu L yani Corratec'te 57cm'ye denk geliyor. Aslında hedefim SRAM Red set ile bisikleti 7'nin altına düşürmekti fakat daha Red'lere geçmeden şimdiden 7'nin altını gördüm, bakalım full Red set olunca kaçları göreceğim!? :rolleyes:

http://clee-cycles.co.uk/shop_images/kcnc/brakes/cb-1a.jpg