Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kazık mı yedim. 2010 model kron satmışlar?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ercan_wrc tarafından paylaşıldı.

1. ercan_wrc

ercan_wrc Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar konuyu özellikle ayrı açmak istedim eğer kazıklandıysam hemen götürüp iade edeceğim. 400-500 arası bisiklet almak istiyordum sonra netten araştırdığıma göre kron almaya karar verdim önce xc250 alayım dedim sonra bir yere baktım xc500 var dedi neyse pazarlıkla 550ye indi 6 taksit yaptık peşin fiyatına ön-arka led lamba ve kilitte hediye etti yalnız bana 2011 model dedi sanırım 2010 model ve bazı seriler 24 vites bazıları 21 vites bendekide 21 vites. neyse dedik diğer birkaç kron bayisinide aradım kimse 700 altına inmiyor. bende varsın 2011 olsun dedim aldım.

tam donanımı bilmiyorum. sadece ön dişlilerin üzerinde resimde çıkmamış ama 50 yazıyor. anlayan arkadaşlar bu fiyata iyi boşver derse kullanacağım bisikleti. yok iade et derseniz yarın gidip konuşacağım. bu arada adam bana eski model almak daha iyi giderek kalite düşürüyor kron dedi. birde arkadaşlar tekeri çevirince sanki böyle biraz yalpa yapıyor gibi görünüyor gözle adamda bana dediki biraz binip lastiğin oturması lazım sana yamuk gibi görünebilir ama düzelir o dedi. bende 5km kadar kullandım herhangi bir problem falan hissetmedim. vites geçişleride gayet iyi.

21 vites
    arka dişlide altus yazıyor
    ön dişlide 050 SIS falan yazıyor
    frenlerin ikiside V shimano

resimler

2. Tarik.Ünlü

Tarik.Ünlü Yeni Üye

Seviye:
    Sayın arkadasım,
    2012 Kron aldım yaklasık 2 ay önce, 730 verdim.2012 kronların görünüşü çok güzel.Tasarımıda güzel.Teknoloji gelişiyor, adamlar yeni şeyler üretirken illa ki eskilerden güzel şeyler yapacaktır.2010 veya 2011 olması önemli deil.2012 Kronlarda göbekler schimano, dış lastikler rubena scyla,,,Vites aktarıcıları Altus.Benim gördüğüm kadarıyla senin dış lastikler rubena deil, göbekler schimona deil.Bir de bunlara bak, çünkü ben başka bir bayiye gittim 2009 kronları 800 den aşağı vermediler.Vardır bir illeti o fiyata veriyorsa.Saygılar

3. ercan_wrc

ercan_wrc Yeni Üye

Seviye:
    Lastikler rubena ama gobege bakmadim :(

4. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet bisiklet 2010 model ama 550 TL'ye aldığını düşünürsek ve yanında hediye ettiği akseseuarlarıda sayarsak açıkcası ben kazık yediğini düşünmüyorum. Ayrıca 2012 model Kronların kadroları aşırı derecede abartılı olmuş. Bence senin bisikletinin kadrosu daha sade ve güzel.

5. Tarik.Ünlü

Tarik.Ünlü Yeni Üye

Seviye:
    2012 ler 24 vites.

6. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Üzerindeki aksesuarlar normal şartlarda para tutmuyor ama malum ülkemiz piyasasında en basit km saati, ön arka far bile 40-50 tl'den satılınca fiyat yüksek gibi görünüyor. e-bay'dan bu tarz aksesuarları çok daha ucuza satın almak mümkün, herkesin e-bay üzerinden ürün alma imkanı olmayabilir derseniz de bu işler eskisi gibi zor da değil. Kaldı ki daha bu bisiklete matara ve tutacak gerekecek, bunun kaskı var, eldiveni var, var oğlu var. Yekünde cebinizden çıkacak parayı da unutmamak gerekir. Bisikletçi'nin taktığı bir iki farın hesabından çok elinde kalan eski modeli satıp satmadığına bakmak gerekir. Adam zaten 2 yıl önce satın aldığı malı satmış iki far değil yanında 50-60 tl'sına satılan prowell kask verse bile yine kazancı var.

Amacım moral bozmak değil yanlış anlamayın ama yerinizde olsam bisikleti iade ederdim. 2012 olmasa da en azında 2011 model kadroya sahip bir kron alabilirsiniz.

7. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben olsam bisikleti geri vermem. İsterse özellikleri kötü olsun. bu fiyata bu görünümlü bir bisikleti asla kimseye vermezdim. Kaldı ki özellikleri de kötü değil.

8. ercan_wrc

ercan_wrc Yeni Üye

Seviye:
    benimde düşüncem xc250 fiyatına xc500 almış olmak tesellim birde bu kadro ömür boyu garantili ve xc250den bir üst model diye bilmiyorum açıkcası kararsız kaldım.lastiklere şimdi baktım Rubena CHARYBDIS
    arka viteste shimano hyperglide yazıyor.

9. ercan_wrc

ercan_wrc Yeni Üye

Seviye:
    hocam aksesuarlar gözümde değil inan. benim fazla bilgim olmadığı için ankaradaki diğer kron mağazalarından fiyat aldım telefonla son kaça verebilirsiniz diye kimse 700den aşağı söylemedi bende 550ye fiyatı indirince aldım.

10. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Burada yanlış olan size 2011 deyip 2010 satması yoksa fiyat gayet iyi,ileride kompenantları değiştirebilirsiniz.

11. Sait Hislioğlu

Seviye:
    550 tl ye almışsınız 700 le arada 150 tl fark var. 150 tl ile de bisikletinizin kusurlu bulduğunuz yerlerini değiştirebilirsiniz. Temiz 2. el bir arka attırıcı deore ve ön attırıcı alivio alabilirsiniz. Dert ertmeyi bırakın gerçekten karlı bir iş yapmışsınız, hem bu kron şuana kadar gördüğüm en güzel görünüme sahip, yemin ederim. Jantlarında da 2011-2012 modellerinde olduğu gibi iğrenç ötesi yazılar yok. Şuana kadar bir sorunla karşılaşmadım da demişsiniz zaten, bisikletinizin keyfini çıkarın..

12. ercan_wrc

ercan_wrc Yeni Üye

Seviye:
    bende ona kızıyorum hocam bisiklet gerçekten güzel dün aldığım yerden eve 5,5km geldim hiç kondisyonum yok ama yinede öyle bacaklar kopar derecesine ağrı falan olmadı zaten çok dik yokuşlarda elime aldım. zorlasam paramı geri alsam diyorum 550ye bu kalitede başka bisilette alamam gibi geliyor.

13. ercan_wrc

ercan_wrc Yeni Üye

Seviye:
    hocam valla içimi ferahlatıyorsunuz. evet 150 lira iyi bir para. görünümde abartıya gerek yok bunu beğenerek aldım. bisikletin ne vites geçişlerinde ne frenlerde ne başka bir yerinde bir problem yaşamadım 5,5km boyunca. amortisörler kilitlenebiliyor. yalnız ayaklığı yok orjinalde de vermiyorlar mı ayaklık?
    birde karakizil arkadaşımızada yazdım gitsem kavga etsem alırım paramı ama 550ye taksitle başka böyle bisiklet alamam diye düşünüyorum. kadro görünümü olarakta bende renk uyumunu beğendim

14. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Kaliteli bisiklette ayaklık olmaz. :) Ağırlık yapar.

15. ercan_wrc

ercan_wrc Yeni Üye

Seviye:
    yaş geçmiş olsada daha yeniyiz hocam öğreneceğiz ama ayaklıksızda yerlerde falan hep çizilir yaw alsak mı bir ayaklık :) birde matara almak lazım.

16. Sait Hislioğlu

Seviye:

ayaklığa para vermeyin boşu boşuna. Gerçekten kaliteli bisikletlerde ayaklık olmaz, çok fazla sorun da oluşturmaz zaten. Sadece bisikletinizin fotoğrafını çekmek işe yarayabilir ayakta durması. Yaslamak için bir yer bulursunuz siz de. o 150 tlyi çok mantıklı ve bisikletinizin performansını artıracak şeyler için harcayın. maşayı değiştirebilirsiniz mesela ama biraz kullanın tabi:)

17. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    İçiniz rahat olsun bisikletin görünümü gerçekten güzel dediğim gibi ileride değiştirebilirsiniz eğer ihtiyaçlarınızı karşılamazsa, bence iade etmeyi unutun bisikletinizin tadını çıkarın.Kadro koruyucu takın bisikletinize ışıklandırmayı mutlaka yapın en önemliside kask mutlaka bir kask edinin.

18. ercan_wrc

ercan_wrc Yeni Üye

Seviye:
    tamam arkadaşlar ozaman bisikletin tadını çıkarayım. bir kask,matara ve kadro koruyucu alayım şimdilik. şuan bisiklet yeni ve 27 yaşında en son 15 sene önce bisiklete binmiş 88kg birisinin kondisyonuyla max hız olarak ( düz yolda yorgunken :) )35km hız yaptım. bu sene böyle binmek istiyorum borcu bittikten sonra gerekli değişiklikleri yaparız artık

19. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun, fiyatıda gayet uygun. Sizin yaşadığınızın aynısını geçen sene yaşadım, sıfır kron xc250 aldım ama meğersem önceki senenin bisikletiymiş ve 450 TL vermiştim, sizin bisikletiniz bence on numara ve satmayın güle güle binin.

20. ercan_wrc

ercan_wrc Yeni Üye

Seviye:
    biraz önce asvaltta amortisörü kilitleyerek denedim gerçekten faydası varmış 40km hıza çıktı. neyse sevdim bisikleti ya sürmeye devam :)