Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kazalı ama belasız polonezköy | 02.05.2015

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında mtb_rider tarafından paylaşıldı.

1. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba

2 hafta önce sezona Belgrad ile merhaba demişken hız kesmeden bol rampalı Polonezköy yapalım dedik. Belgrad turundan önce taktığım asfalt lastiklerini daha o gün söküp attım. Mtb lastiklerimle gayet mutlu olduğumu onsuz çok iyi anladım.

Kayışdağından bostancıya inip arkadaşımı aldıktan sonra Ümraniye Küçüksu caddesine tırmanış yaptık. Ardından Çavuşbaşı köyünden keyifle devam ettik tura.

Küçüksu Caddesinden ayrıldıktan sonra Çavuşbaşı yolunda karşılaştığımız küçük göl manzarası. Tam kahvaltı yapılacak bir yer.

Değerli dostum Hüseyin sırt valizini her turumuzda inatla taşımaya devam ediyor :)

Polonezköy'de yemek yiyebileceğiniz hesaplı bir yer bulmanız pek mümkün değil. En ucuz mekan meydanda hemen köşedeki teraslı lokanta. İsmini hatırlayamadım. Sucuklu menemen 15 TL :)

Bu bölge tabiat parkı içindeki yolu izlediğinizde ulaşabileceğiniz bir yer değil. Meydan tarafından giriş yapıp evleri vs geçtikten sonra patikanın başladığı ilk sol virajda sağa bir kaçış var. Maalesef fotoğraf çekmedim o noktada.

Bu noktadan iniş yaparken en dikkat edilmesi gereken şey yolda bol miktarda bulunan dal parçaları. Jant telleri arasına girdiği vakit tellerinizin canına okuyabilir.

İnişin ardından sizi ufak bir akarsu kaşılıyor. Sesini dinlemek son derece dinlendirici.

Akarsuyu geçip sağ yönde devam ettiğinizde sizi polonezköyün aşağısında rivaya götüren asfalt yola kadar devam eden bir patika yol var. Mütiş bir haz duyuyorsunuz bu yolda bisiklet sürerken.

Ve ne yazikki yaptığım fren hatası nedeni ile ters yönde yani arkama doğru düştüm.

Hoş patikalarda bide video kayıtı yapalım dedim. Hüseyin yukarıda kayıt yaparken ben keyifli keyifli yaklaştım. durmak için ön frene aşırı asıldığım dan arka teker kalktı ve kendini uçuruma doğru attı. Tabi beni de çekti aşağıya doğru. düşüş yönüne bakmadığımdan ciddi yaranmalı bir kaza olabilirdiki refleks ile fotoğrafta yukarıda yatan ağaca tutundum. Bütün hızımı kesti ve beni aşağı düşmekten korudu.

Malesefki kendisi hayatta kalamadı :( Kaza anından sonra zemin çok kaygan olduğundan olduğum posizyondan ancak Hüseyinin yardımı ile kurtulabildim. Bisikleti tekrar yola çıkarmak hayli zor oldu.

Geri dönüşe başlamadan önce parkın içindeki yürüme yolunun çıkışında bulunan tepeye çekilip biraz keyif yapalım dedim. Buradada sağolsun teyzelerim 9 TL ye gözleme satışı yapıyorlardı. Patatesli aldığım için sanırım. Çünkü kilosu 4 tl markette.

Geri dönüş yolunda en can alıcı yokuş. Hüseyinin tabiri ile köpek öldüren yokuşu :)

Dönüşümüzü Acarkent üzerinden Anadolu Hisarı Üsküdar Kadıköy Maltepe ve Kayışdağı olarak yaptık. Farklı bir yol yapalım dedik ki dönüşte de çok keyifli ve bol yeşilli yollardan devam ettik. Taa ki Kavacığa kadar.

Günün özeti, enfes ötesi bir tur oldu. Polonezköy tarafına giderseniz yedek lastik kadar mühim olan şey yedek maddi kaynak :)

Hüseyinin bol dal parçalı yoldan inişinide video olarak eklesem fena olmaz. Çatırtılar dal parçalarının çokluğunu sanırım belli ediyor.

2. Hasan Uzun

Hasan Uzun Esta Bike

Adı:
    Hasan UZUN
    Seviye:
    Polonezköy parkuru çok güzel fakat fazla kullanılmadığı için patikalar dal, taş ve yapraklarla kapanıyor. Yaprakların altında kalan taşlar bir anda dengenizi bozuyor bir çok arkadaşım bu yüzden o parkurda düşmüştü ama yinede iyi bir parkur :D:harika:

mtb_rider bunu beğendi.
  3. z. usta

z. usta Forum Bağımlısı

Seviye:
    ya o köpek öldüren yokuşu dediğiniz yerde 3 4 tane köpek yokmuydu en korktuğun onlar yoksa o yokuş ve ondan önce ki bişey değil :)

4. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @z. usta Yolda çok köpek vardı ama pek bizimle ilgilenmediler. :)

z. usta bunu beğendi.
  5. Yıldıray55

Yıldıray55 Artiz mi ? Ne artizi! Artiz ne arar la forum da...

Adı:
    Yıldıray YILDIZ
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yok mu Samsundan şöyle yerlere gidebileceğimiz bir arkadaş felan, resimlerde bile insanın içi açılıyor... Teşekkürler

mtb_rider bunu beğendi.