Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kazaların acısı sonradan çıkıyor: Durum tespiti

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Muzaffer Gül tarafından paylaşıldı.

1. Muzaffer Gül

Muzaffer Gül Üye

Seviye:
    Sayın arkadaşlar,
    3 gün önce bir arabanın bisikletime çarpması sonucu hafif şekilde yere düşmüştüm...Bu saate kadar hiç bir şeyim yoktu. Taa ki akşam namazını kılana kadar. Sağ dizim acayip acıyor ve yüke gelmiyor...Buna ilave olarak da 2002 yılında askerlik yaparken uzun atlama esnasında sol bacak kasım ciddi arızalanmıştı(belki yırtık dı ama, askerde adamın gözünün yaşına bakmıyorlar, 6 ay topal dolandım ve koştum. Tedavi falan hikaye...Bir bana mı böyle? Hayır herkese böyle maalesef.)
    Sanırım 6 saat içinde 52 km yol yapınca eski arızalar hemen "BEN BURDAYIIIM" diye dile geliyor.

Herkese kazasız, sağlıklı sürüşler dilerim.

2. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok çok geşmiş olsun, Allah acil şifalar versin. Film çekindiniz mi? Eğer film çekinmediyseniz mutlaka çekinin. Zaman geçti demeyin.

Muzaffer Gül bunu beğendi.
  3. Muzaffer Gül

Muzaffer Gül Üye

Seviye:
    Hocam çok teşekkür ederim. Yarın bir olsun eğer artarsa acı dediğinizi yapacağım. 14 ay önce ayağım burkulmuş acayip şişmişti. 7 saat sonra eşimin ısrarıyla doktora gitmiştim. Meğer ayak tarak kemiğim 2 yerinden kırılmış. Dost tavsiyeleri yabana atılamaz, tekrar teşekkürler.

4. Yaşar Vurmaz

Yaşar Vurmaz Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

5. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun

6. Soner Kanar

Soner Kanar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aman dikkat kardeşim bu yaşta sakatlıklar kolay geçer ama umursamazsak ilerleyen yıllardabaşımıza büyük dert açar.......Geçmiş olsun......

7. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Kesinlikle film çektirin.

8. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Kesinlikle felaket tellali olmak istemem, ancak 2008 de motorumla basit bir kaza geçirmiştim, omzumun üzerine düştüm. Ancak omzumda hiç bir acı sıkıntı yokyu hastaneye gidince, Sadece dizim parçalanmıştı oraya pansuman yapıldı bir kaç agrı kesici verdiler gönderdiler. Aradan 3 dört ay geçti, bu süre zarfında hiç sıkıntı yoktu omzumda. Voleybol turnuvamız vardı, omzum ilk maçta belli etti kendini, turnuvadan çıktım. Tekrar doktora gittim, soguk press falan tavsiye etti. Geçer dedi. Ki geçti sanmıştım, taki 2011 Nisanda tekrar voleybol oynamaya başlayıncaya kadar. Baktım iş ciddi, tam teşkküllü bir hastaneye gittim.Mr falan çekildi, baktım sag omzumda ödem oluşmuş, bunu ameliyala yada enjeksiyonla alınması gerektigini söyledi doktor. Tamam dedim, ilk fırsatta gidip tdavi olacagım dedim, bu kez de atamam oldu bir başka ile, ve şuan hala omzumdan sıkıntı çekiyorum. Burada ki doktorun dedigine göre, eger kazanın akabinde hemen basit bir röntgen tetkiki bile durumun bu boyuta gelmesinin önüne geçebilirmiş.

Çok uzun oldu farkındayım ama saglık çok önemli ve basit ihmaller bir ömür boyu sizi rahatsız eden meseleler olmaya gebe oldugu için sizi uyarmak istedim. Çok geçmiş olsun

9. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Malesef haklısınız . Eskiden geçirdiğimiz sakatlıklar kalıcı hasarlar bırakabiliyor ve zaman zaman nüksedebiliyor . Benim de eklemlerim çok hassastır , mesela 12-13yaşımdayken sağ ayak bileğim burkulmuştu , 25 yaşına geldim hala sağ ayak bileğimi biraz zorlasam bileğimde 2-3 günlük bir ağrı oluşur , sendeleyerek yürürüm . 3-4 yıl kadar önce sol omzum çıkmıştı , sol omzumu bırakın zorlamayı üzerine yattığımda bile kırt diye bir ses gelir , hafif bir sızlama olur . Daha bir sürü şey ... Namazınızı bir süre oturarak kılmanızı tavsiye ederim .

10. Muzaffer Gül

Muzaffer Gül Üye

Seviye:
    Tüm arkadaşlara mesajlarından dolayı çok teşekkür ederim.
    Pazar günü sabahı dizimin durumu daha iyiydi. Bugün daha da iyi. Oturup kalkarken şimdilik acımıyor ve ağrımıyor artık ama, bisiklete dün binmeye fırsatım olmadı, bu akşam bir 20km yol yapmak istiyorum bakalım sonrasında nasıl bir durumda olacak dizim. Eğer ağrı-acı nüksederse kesinlikle MR çektireceğim...
    Ama çok ilginç, genelde acılar 1 bilemedin 2 saat sonra kendini hissettirir(adrenalin dolayısıyla). Benim acı 3 gün sonra çıktı. Tuhaf....
    Herkese keyifli, kazasız belasız sürüşler dilerim.

11. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Muzaffer Key, kesinlikle doktora görünmenizi tavsiye ederim. Gerekli filmlerin çekilmesini isteyin. Bu durumla bir çok arkadaşım karşılaştı ve sonuçları sancılı oldu. Belki geri dönülmeyecek bişey değil ama insan neden kendini daha çok sıkıntıya soksun ki değil mi? Son söyleyeceğim şey hareket ettirdiğinizde veya yüklendiğinizde ağrı veren eklemlerinizi kesinlikle zorlamayın.

Acil şifalar.

12. Muzaffer Gül

Muzaffer Gül Üye

Seviye:
    Tuncay Bey çok teşekkür ederim.
    Kaza sonrası tam 1 hafta geçti. Ağrıdan eser kalmadı. 2 gün önce, 4 km öylesine bir bisikletle turladım. Sonrasında ve bugün de gayet iyiyim...
    Sanırım dizimle ilgili hiç bir sorunum görünmüyor.
    Ama kas yırtığım tekrar zorlarsam kesin yine nüksedecek. Onun için hafif tempolu gezi turları yapacağım. Bu yaştan sonra performans yapmaya çalışmak faydadan çok zarar verir sanırım.
    Tekrar çok teşekkür ederim, selamlar.