Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kazalar

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında eniskaratut tarafından paylaşıldı.

1. eniskaratut

eniskaratut Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar en kötü ve bir daha başımıza gelmesini istemediğimiz kazaları paylaşalım

örneğin ben bi kazamı anlatayım
    geçen sene gittiğim yol yarışında yarışın 25 inci km sinde gurupla birlikte yokuş aşşağıya 75 ila 80 km gibi bir hızla inerken pedalımın kopup yokuşun sununa kadar takla ata ata indim.Ve bunun sonuda solkolumun dirsek bölümünde bir çatlama omzumda 5-6 mm derinliğinde bir oyuk dizlerimi anlatmayayım ve bir adetde huda olmuş bir bisikletim oldu

2. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun.

benim en kötü kazam ise 6 sene önce arnavut kaldırımı diye tabir edilen taşlı yolda hızla giderken birden yolda ki bir taşa çartım bisiklet zıpladı ve zincir her iki taraftan da attı. zincir atar da ben bisikletin üstünde olur muyum? yaklaşık 1m uzağında yere serilmiş vaziyette bisiklet bakıyorum. neyse ki kırık veya çatlak yoktu ama kol ve bacaklarım baştan sona yara olmuştu. o kazadan sonra bu kadar ciddi yaralandığım olmadı ama 2 sene öncede yokuş aşağı inen motorsiklet bisikletin ön tekerinden çarptı ve ben yere düştüm sadece maddi hasar oldu ve motorun sürücüsü(bu söz ona fazla bile) çarptığı halde özür dilemeden gitti.

3. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    gecmıs olsun hepınıze kazalar benımde enkorktuğum seylerden bırı basıma ufaktefek olanlarıcok gelıyor her dağa çıkıp indiğimde en az 2 kere düşerim

ama bir kere çok fena oldu;İnişte hepkullandığım bır yol vardır (daha dun gıtmıstım) ordan 40 km cıvarı bır hızla ınerken hafif ama uzun mesafe sola virajı da aldım yol daralıyor ve assagı dogru meyıl artıyor tam oraya zaten ufacık olan yolun ortasına bırı kocaman bır tas hatta kaya koymus bende kacınılmaz olarak ona carptım.Sanırım 2 takla attım sonra yere yuvarlandım o sırada kafamı tasa carptım(hayatta kasksız yola cıkmam) ve kaskımın sol tarafında kocaman bır catlak oldu ıcıne de göçtü dıyebılırız(o zamankı kaskım serst plastıkten yapılmaydı ana saglam bırseydı).Diğer yerlerımı zaten anlatmıyım:)