Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kazadan sonra bisiklete geri dönüş

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Gurkan Ortamevzi tarafından paylaşıldı.

1. Gurkan Ortamevzi

Gurkan Ortamevzi Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba arkadaslar, atlattiginiz/gecirdiginiz kazalardan, travmalardan sonra bisiklete geri donus hikayelerinizi paylasabilir misiniz.

2. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende ciddi bir kaza geçirdim 10 gün yattım evde :) 10 gün bana işkence gibi gelmişti bisikletsiz ve sürekli yatakta geçen 10 gün biran önce iyileşip bisikletime kavuşmayı çok istiyordum yeniden pedal basmak, hayallerimin peşinden koşmak :) 10 gün sonunda bisiklete ilk bindiğimde üzerimde bir ağırlık vardı sanki bisiklet gitmiyordu hamlamıştım :) toparlamam kısa sürdü ve yeniden bisikletimin üstündeyim :rolleyes:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=135309&highlight= buda kaza konusu.

Samet Yurt bunu beğendi.
  3. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bilmediğim inişte dayanamayıp basmam sonucu 70-80km/h hızla kaza yaptım geçen sene. Uyandığımda kafatasımın filmini çekiyorlardı. Doktor kafa travması geçirdiğimi 8 saat hastanede kalmam gerektiğini söyledi. Çenemde ve bacağımda derin sıyrıklar vardı. Kask sayesinde kafamda çizik bile yoktu. Kask olmasaydı ne olurdu düşünmek bile ürkütüyor.

Bir süre inişlerde eskisi gibi hız yapamadım ve korkarak indim, ancak zamanla geçti bu korkum.

4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bende 1996 da çok ciddi bir kaza geçirdim. Yoğun trafik neticesinde bir an kaldırıma çıkmak zorunda kaldım. O sırada çıkışı kaldırıma bağlanan bir evin kapısından küçük bir cocuk çıktı önüme çok hızlı oldugum için seçenekler çok azdı.
    1. Sağa kırıp dikenli tellere takılıp dilimlenecektim.
    2. Çocuğa çarpacaktım
    3. Tekrar yola atlayacaktım.

O an 3. Seçenek daha mantıklı geldi ve atladım. Belediyeye ait otobüs bana çarptı ve altına aldı. Otobüsün altında 10-15 metre sürüklendim ve o esnada kafamı kaldırdım panikle otobüsün altında bir Demir'den tutundugumu fark ettim eğildim on tampona sıkışan bisikletimin kıvılcımlar çıkarttığını gördüm sonra hastanede actım gözümü bileklerin sargılı suratımın yarısı sürtünmeden dolayı yaralanmış. 5 ay bisiklet kullanamadım. Bırak kullanmayı bakamıyorum bile hiç çizilmemiş nikelaj lı bisikletime. Çok zor atlattım o günleri..

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2013 Eylül ayında yerlerin kaygan olması ve biraz dikkat dağılması nedeniyle beton saksıya çarparak sağ kolumun üzerinde düştüm. Omuz, dirsek ve el bileğimi ileri derece incilttim kolum yaklaşık bir ay atelde kaldı ayrıca sağ diz kapağım ciddi darbaye bağlı olarak ezildi ( O dizimde ön çapraz bağı ameliyatı mevcuttur. Sakınan göze çöp batması gibi...) sol el bileğim de ödem oluştu ayrıca bir sürü kesip ve ezilme mevcut. Allahtan kırık yoktu kask sayesinde bisikletin "ben uçtuktan sonra" kafama düşmesini engelledi. Düştükten yakşak 2 ay sonra bisiklete binebildim. Şu an da bile hala tuhaf birşekilde sağ kolumda bir tedirginlik var zaman zaman sert frenlerde dirseğime baskı biraz acıtıyor. Düşme korkusu az da olsa var ama o hatayı yapmama gibi reflekslenmiş durumdayım. Bisikletten ses gelmesini asla ve asla üstündenken incelemiyorum ya da aktif yolda test etmiyorum

6. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun...Korku filmi gibi...

7. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Resimlere baktım da bu ne yahu...Geçmiş olsun :( Allah bi daha göstermesin. Keşke ben de koysaydım resimleri mi :)

8. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Benim de bir zaman önce bir kafa göz dagitmisligim var: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=128245 Sonrasi: bir süre bisiklete binmeye korkar oldum. Sürekli binmemek icin mazeretler uydurdum. Hava soguk, yagmur yagacak, yerler buz, vs. Sonra agir agir tekrar eski rutinime döndüm ama hala kafamdan binbir türlü felaket senaryosu geciyor. Düstügüm sokakten belki yüzlerce kez tekrar gecmisimdir. Her gecisimde düstügümü tahmin ettigim (kazayi hatirlamiyorum) yere pis pis bakiyorum.

9. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bisikletle iki ciddi kazam var... birinde çok küçüktüm, benim gibi küçük bi yaya önüme geçince arkadan dalmıştım, ikincisinde ise dik bi inişte uçtum... kazalar ciddiydi ama sonuçları ciddi olmadı... ekstra bi korkuya da neden olmadılar dolayısıyla... ağrım sızım geçince bıraktığım yerden devam ettim...

ama yukarda anlatılanları okuyunca da, benim kazalara ciddi demeye utandım... itiraf ediyim... geçmiş olsun, tekrarı olmasın arkadaşlar...