Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaza Yaptım, Yardıma İhtiyacım Var

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Mr. Potato tarafından paylaşıldı.

1. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Babam odada küfür etmekle meşgul şu anda, kazadan çok eve geldiğime üzülüyorum şu an. Bende bir şey yok, sol kolum sıyrıldı az.

Bisikletin arka tekeri yamuldu. Sadece jantta sorun var, çemberler haliyle teller de yamuldu. Lastik, rotor, dişliler, vites sağlam. Ne yapmalıyım? Tamir ne kadar olur? Yenisi ne kadardır?

O anın şokuyla çarpana da bir şey demedim gitti adam. Anayoldaydım, soldan gelen yoldan giriyordu arabalar. Müsait bir anda sağ şerite geçeyim dedim. Az kalmıştı yolun kenarına geçmeme, adam arkadan bindirdi, sola devrildim teker kitlenince. Bu konuda ne yapayım, karakola gideyim mi? Benim şuçum mu onu da bilmiyorum. Adam kırmaya çalıştım ama kıracak yer yoktu dedi bir ara.

Okula rapor götürüyordum, ulaştıramazsam eğer ortalamam sarsılacak, sınıf tekrarına düşebilirim :(

2. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Geçmiş olsun

Mr. Potato bunu beğendi.
  3. Onder.Eren

Onder.Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin. Siz de birşey olmaması kazanın tek sevindirici detayı.

Mr. Potato bunu beğendi.
  4. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadan size çarptıysa her türlü şoför suçlu, keşke polis çağırsaydınız olay yerine, maddi hasarı bile karşılatabiliyorsunuz bu tür durumlarda sanırım. Moralinizi bozmayın, size birşey olmadıysa jant vs. zamanla hallolur, öncelikle raporunu yetiştir ;).

Mr. Potato bunu beğendi.
  5. Bengg

Bengg Aktif Üye

Adı:
    Göktuğ Güntav
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Geçmiş olsun abicim benim bilgim yok. İyi olman önemli..

Mr. Potato bunu beğendi.
  6. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun kardeş

Mr. Potato bunu beğendi.
  7. illgnsyyz

illgnsyyz Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Geçmiş olsun. 1 hafta önce benzer bi kazada ben de arka jant çemberini hurdaya ayırdım. delta dan ucuz yollu V-fren çemberi 45'e aldım. örümünü de onlar yaptı 25 de ona verdim sıfır gibi oldu.

Mr. Potato bunu beğendi.
  8. Uğur Ünalır

Uğur Ünalır Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok geçmiş olsun kardeşim. kaza bu, adı üzerinde... O şöförün insaniyetsizliği çekip gitmesi. Kendi suçlu olmasaydı rapor tuttururdu zaten kaskodan beleş çizik ve önceki hasarlarını yaptırmak için.

Mr. Potato bunu beğendi.
  9. Ali Pülhan

Ali Pülhan Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok çok geçmiş olsun sana bir zarar gelmemiş bu iyi, ama kesinlikle böyle kazalarda polis çağırın sıyrıkta olsa bu yaralanmalı kazadır ve ortada zararda var, kazada kusur durumunu belirtmek görmeden zor küçük bi kroki şeklinde versen bir trf.kçi olarak bilgi verebilirdim ama şunuda belirteyim ana yollarda karşı şeride geçerken kullandığımız araç motorsuz araç olduğu için yolun trafik yoğunluğuna göre kontrollerimizi yaparak geçişimizi tamamlamalıyız çünkü kullandığımız araç insan gücüyle çalışmakta ve kazayı önleme adına kaçma şansımız daha az, maalesef motorlu araç sürücülerinin umursamazlığı veya dikkatsizliği yüzünden üzücü durumlar ortaya çıkıyor. Şöyle belirteyim sizlerde ülkemizde cana verilen değeri anlayın, birçok kazada karşılaşıyorum adam yayaya çarpmış yaya ağır yaralı yada vefaat etmiş, bilgileri toparlayıp çizimleri yaparken hele ki çarpılan çocuk yada yaşı küçükse muhakkak kendimi tutamam ve ağlayarak işimi yaparım ve çarpana sorarım nasıl yaptın neden dikkatsiz davrandın; arkadaşlar aldığım cevap %90 ben haklıyım yol hakkı benim neden beni suçluyorsun çıkmasaydı yola yada ailesi sahip çıksaydı gibi vicdansızca cevaplar. Onun için dikkat edelim karşıdaki sürücüye güvenerek yola çıkmayalım. Tekrar tekrar geçmiş olsun...

Remzi YOL ve Mr. Potato bunu beğendi.
  10. Alp Efe Atılgan

Alp Efe Atılgan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş Olsun kardeşim cana geleceğine mala gelsin.

Mr. Potato bunu beğendi.
  11. Hakan Tekne

Hakan Tekne Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun kardeş;ben olsam ilk önce o sürücüye hayatında görmediği bir tepki verip sonrasında polisi arardım.Sen yinede polise başvur kazanın yakınlarında mobese ve ya dükkan kameraları vardır.Her zaman dikkatli ol trafikte görülmüyorsun gibi düşün;bazı arkadaşlarımız maalesef trafikte kendine çok güveniyor.Tekrar geçmiş olsun.

12. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arabalara hiç güven olmuyor. Herhangi bir bisiklet önlerine çıktığında çoğu inadına gaza-kornaya basıyor. Sanki senin yolda gitmeye hiç hakkın yokmuş gibi davranıyorlar.
    Biraz önce ben de ufak bir tur yaptım, arkadan Transit neredeyse çarpacaktı. Üstelik önde ki araç ile aynı hızla gitmeme rağmen aralıksız kornaya basıyor. Yanımda biber gazı falan olsa, cidden durup tartışacaktım.

Ana kuralı unutmamak lazım, görünmezmiş gibi sürmeliyiz. Aksi halde er yada geç hayvanın birisi çarpar.

tekkir bunu beğendi.
  13. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kesinlikle doğru, görünmezmiş gibi sürmek... Ne zaman kendime güvenip nasılsa görüyorlar - farkediyorlar, ışıklarım da yanıyor zaten düşüncesiyle sürmeye başladım şehir içinde, çok geçmeden bahsettiğiniz hayvanın biri görmeyerek geldi çarptı.

14. Erkin k.

Erkin k. Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok arada kalmışsınız hem kaza hemde rapor o yüzden zordasınız. Sanki olacaklar hepsi bu gün için beklemişler. Bende kaza yapmıştım benim babamda
    sabaha kadar azarlayıp durdu elektrikli bir bisikletle çarpışmıştım bir anda oluyor anlayamıyorsunuz.O yüzden dert etme hepsi tecrübe bu arada tamir kolay sadece jantı değiştiriyorlar.Eğer tamir masrafı fazla değilse polise falan haber vermeyin.Uğraşmaya değmez.Geçmiş olsun baba dırdırı en fazla 3-4 gün sürer dert etmeyin unutursunuz gider..

15. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun size bir şey olmamış önemli olan o... ilk önceliğiniz rapor olsun sınıf tekrarına kalmak istemezsiniz.... bisiklete gelince jant eğildi ise yeni bir jant alırsınız ve parçaları ona aktarırsınız olur biter.. önemli olan tek şey sağlık.... iyi forumlar..

Remzi YOL bunu beğendi.