Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaza sonrası yamulan gidonu düzeltme

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Doğan YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Doğan YILMAZ

Doğan YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    selamlar sevgili forumdaşlarım
    yaklaşık 1.5 ay önce feci sayılabilecek bir bisiklet kazası yaptım yokuş aşağı 61km gibi bir hızla inerken takla atıp düştüm
    bisikletim benden sağlam çıktı ben bacağımı kırarken 11tane vida ile tutturulurken bisikletimde zincir atmış ufak sıyrıklar ve en büyük hasar olan gidonu yamuldu, bu arada bisikletim sedona 701
    resmini koyuyorum, ne gibi bir tamir önerirsiniz fazla profesyonel olmayak şekilde kaynak falan mı yapmam gerekir orayı kırıp yada ters şekilde çekiçle vursam ?

2. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun, gidonun yenisiyle değiştirmeniz daha yararlı olacaktır

3. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun, çok yüksek bir hızda kaza atlatmışsınız.
    Gidonu yenisiyle değiştirmek en iyi çözüm, mevcut gidon ayarında bir gidon alırsanız çok pahalı olmayacaktır. Değiştirirken gidon çapına dikkat edin.

4. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. Bu gidonu tamir etmeyip yenilerseniz daha iyi olacaktır. Görüntü itibariyle eskisi gibi görünebilir. Fakat çok yüksek ihtimalle geçirdiğiniz kazanın aynısını geçirebilirsiniz. Düzelttiğiniz yerden kırılabilir.

5. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Muhtemelen o gidonun malzemesi Alüminyum'dur. Alüminyum'un kaynaklanması ise "Belanın Büyüğü"dür. İyi sonuç almanız zordur ve tahminimce, iyi bir işçilikle yapılırsa maliyeti yeni bir gidon maliyetinin altında kalmaz. Düzeltmeye gelince, mekanik işlemden ziyade ısıl işlem altında düzeltilmesi uygun olur gibi görünse de, kontrolsüz ısı girdisi malzemenin iç yapısını bozabilir ve tamamen mukavemet kaybına neden olabilir. Eğer sağlam ve kafanızda soru işareti bırakmayacak bir çözüm istiyorsanız, gidonun yenisini takın derim.