Kaza Sonrası Savunmanız?..

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Şükürler olsun, trafikte, başıma öyle büyük bir kaza gelmedi..Ama düşünüyorum, gelirse ne yaparım? Hiç bişey gelmiyor aklıma:eek:

Siz kendinizi, kaza sonralarında nasıl savunuyorsunuz?

Yani bi araca ya da bir yayaya (şaşaşa :p ) çarptığınızda, normal olarak çarptığınız insan, taşıt, size karşı bi bağırma, çağırma gibi bi takım hareketlerde bulunacak..Ben olsam ezilir ezilir, küçülür, salak gibi olduğum yerde kalırdım herhalde..

evet?

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Her konuda, haklıysam sonuna kadar savunurum hakkımı.
Ancak haksızsam da karşı tarafa hakkını verir, özrümü dilerim...

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
abi zaten kaza yapınca sokta oluyon bişe diyemiyon bana ole oldu 5 dkka sorulan sorulara yanıt veremedım cunku ne oldugunu sasmısıtım olayı cozmeye calışıyodum

• Beğen
Tepkiler: hsm

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@özgüç

Olur mu öyle şey :D

İlk önce Allah kaza göstermesin de. Hata karşı tarafta ise birde bağırıp çağırırsa sabırlı durmak çok zor olsa gerek, ama hata bizdeyse özür dilemeli, birşey olup olmadığı sorulmalı varsa yardımcı olmalı. Neyse Allah göstermesin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben hataliysam özür diler hatanin sebebini anlatmaya çalisir yardimci olurum.hakliyam.lütfen daha dikkatli olun yollar sizin değil derim kizmadan.Keyfimi bozmak istemem:)

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
bir keresinde tam basamaktan atladım ki önüme aniden yaşlı bir teyze çıktı hemen frenlere asıldım lastikler kilitlenip kaydı neyseki teyzeye birşey olmadı çok özürdiledim korkuttuğum için dedim ama teyze o sırada konuşamıyordu :D :D

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Yayayla çarpışmışisem hata bende ise özürümü diler yapıp yapamayacağım şeye göre yardımcı olmayaçalışırım ama çıngar çıkarmaya başlarsa karşılığını alır... Hata karşıdakininse ve haklı olmaya çalışırsa (ki caddebostanda başıma geldi) çekinmem bende aynı şekilde karşılık verir kerekirse polis çağırırım (yada güvenliği)... Kaba kuvvet oluşturursa karşı taraf bende hiç acımam ezerim...

Herhangi bir taşıt ile kaza durumunda hasar var ise yada bende bir durum var ise haklı yada haksız olmam sorun değil polis çağırırım... Çünkü karşı taraf zabıt tutturarak hasarını karşılatabilir ben haklıysamda sigortası benim hasarımı karşılar ve bunu kesinlikle yaparım... Kaçmaya çalışırsada plakasını kesin almışımdır gereği yapılır yada zaten fazla uzağa gidemez ordan...

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
bide bazı durumlarda iki tarafta suclu oluyo :D anlattıklarınızdan herbirinde mutlaka bi taraf suclu ama benim anlatacağımda iki tarafta suclu :D:D
tramway yolunda ( eskişehirde çarşıda halkın arasından geçio tramway, diğer sehirlerdeki gibi kapalı,tramwaya özel yol bazı yerlerde var ) gidiyorum, çarşıdan eve dönüyorum, önüme bakmıodum aynakoldan ses gelip gelmediğini kontrol etmek için kafamı eğmiştim :D o sıra yolun sağından giden amca, soluna kaymış :D kafamı kaldırmamla çarpmam bir oldu ve sonrasındaki dialogu yazıyorum :D
- lan deyyus, bisiklet yolumu burası, körmüsün nereye bakarak bisiklet sürüyon !!
- sen nie burdan gidiosun, cıksana kaldırımına, yaya yolumu burası bi sağa bi sola yürüyosun ?
- ayağımın altına alacam şimdi, yaya yolu değilde ne yolu lan burası ?
- tramway yolu :D bidaha yayalar için belediyenin yaptırdığı kaldırımlar var orları kullan dien ben topuk :D iki tarafta suclu dimi ? ikimizde yanlış yolu kullanıyomuşuz :D hayatımın en komik kazasıydı, tramway yolu dediğimde adamın yüzündeki ifadeyi bi görmeniz lazımdı :D:D sunun gibi bişeydi

:D:D

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@H.Çağrı

çok mantıklı çözümler kim olsa aynısını yapardı.

kaan

Forum Demirbaşı
Tepki
50
@çağatay_çankaya

hata bendeyese özür diler vınn:vroam: .eğer çarpan araç suçluysa ve bisikletimde hasar varsa hemen ödetirim.eee pahalı malzemeler:D aklıma gelmişken anlatayım.birkeresinde yaklaşık 1 yıl önce falan ara sokaktan aniden fırlayan ve tabi sağa sola bakmadan fırlayan bir araç sürücüsü geldi arka viresten girdi.jantı zaten görmeyin morrt oldu.bnde bişey yoktu allahtan neyse.indi arabadan arabaya bakıyor.ahh arabam çizildi ahh boyası kalktı.senin arabanın dedim başlatma şimdi.insan bi sorar bişeyiniz varmı hastaheneye gidelim mi die.yani en azından ben öyle demesini bekliyorum.neymiş beyefendi cenazeye yetişecekmiş.dedim sen bizide yollucan öbür tarafa.adam bindi arabaya gidecek.nereye dedim cenazem var yetişmem lazım dedi.anlayışla karşıladım.peki ya hasar? tamam hallederiz dedi ama bilmio tabi xtr ne demek:D adamın arabasının ruhsatını telefon numarasını aldım.2gün sonra aradım.buluştuk.ee yeğen dedi neymiş hasar?oturduk çıkardık hesabı adam terlemeye başladı bu ne dedi?masraaaf dedim.adam şaşırdı kıvırcak yer arıyor.yok sende sağına soluna bakmadın falan.bu kadar masraf çok değilmi dedi. abi siteye aç gir bak dedim.yakın bir internet cafeye gittik baktık hesap doğru.adam bana diorki çarpa çarpa nasıl bir bisiklete çarptık.araba parası anasını satayım:D olum bisikleti sat araba al o paraya,hem yorulmazsın dio:D allahtan parayı aldıkda kurtulduk. işte olay böle adam özür bile dilemiyor.daha ne insanlarla karşılaşacaz kim bilir????allah yardımcımız olsun

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yayaya (şaşaşa) :D Çarptıysam muhtemelen yolda gidiyordur. eğer hata bendeyse özür dilerim

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@Kaan Uysal

vın diye giderim diyorsun farket ki adam sana vurdu seni kaldırıma uçurdu sen kalkıp arabanın plakasını alana kadar adam arabayla oradan çoktan kaçmış olacak peki o zaman ne yapacaksın :D:rolleyes:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir kere çok iyi hatırlıyorum bisikeltle bir kızın yanından hızlı geçmiştim kız bisikleti bırakıp 8benden büyük) ağlamaya başladı :D

Sonra yanına geldim falan niye ağlıyosun diyor çok korktum... bisiklete yeni başlamış...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kaza sonrası haksızsam özür dilerim laf yerim sonra adamı bulurum.
eğer haklıysam savunmaya gerek yok diker karşı atağa geçerim..:D

ogulcan22

Aktif Üye
Tepki
32
önüme bir anda bir kız çıktı çarpmak üzereydim sıyrdım açtı sonra takla attım gelip beni yerden kaldırdı özür diledim oda sıl ben özür dilerim dedi bir anda önüne çıktım dedi