Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaza sonrası ön jantın hali ve yeni jant için çember ve tel seçme yardımı?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Halil Ş tarafından paylaşıldı.

1. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Herkese selamlar. Dün akşam saat 8 civarı arkadaşa gitmek için evden çıktım 2 sokak sonra kavşakta önümde seyreden aracın geçmesini bekleyen ama ardından beni görmediği için bir minibüs fırladı ve son anda manevra yaptıgım için kafa kafaya değil ama yandan bana sertbi şekilde bana çarptı bende hiçbişey yok şükür ama ön jantın hali fena..jantı epey düzeltsemde hala eğik kısımları vardı ve zorlarken bir yerden yırtıldı şimdi sizden ricam yeni çember ve jant teli alırken nelere hangi ölçülere dikkat etmem, örme işini kendim yapmak istiyorum arka lastiği örnek alarak. bu bahaneyle bunu da ögrenirim belki. jantın hali bu;

jant whistle 1164d bisikletinin jantı, ETRTO 559x19 din aluminum 6061-T6 jant üzerindeki bilgiler.jant teli uzunluğu 255 mm olarak ölçtüm.arkadaşım bana 265 mm lik jant telleri verdi bu 265 mm lik telleri yeni alacağım çembere uyar mı yada 1 cm lik fark için dizim şekli mi değişir.kısacası yeni tel almalımıyım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Forumu incelersen Jant örmek için gerekli konular var ordan bakabilirsin yararı olur. Jant çemberi alıcaksın tek sanırım Alırken Göbeğinde kaç delik varsa ona göre bi çember almalısın. Çarpmanın etkisiyle Jant tellerinde sıyırma olmuş olabilir kullanılmıyacak olanların yerıne aynı uzunlukda yenısını alman senin için iyi olur. Kolay gelsin

3. Abdulkadir ARSLAN

Abdulkadir ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun manevranız sayesınde hem kendınızı hemde bısıkletınızı korumussunuz anladıgım kadarıyla

4. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    öneriler için tşkler Kadir.. evet Abdulkadir manevra sayesinde kafa kafaya çarpışmaktan kurtuldum ama minibüsün yantarafından kurtulamadım maalesef ama çok şükür ön janttan başka bi zarar yok..