Kaza hikayesi ve tecrübe paylaşımları

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar ben motorsikletden bisiklete terfi ettim :) motora bindiğim zamanlar bir form sayfasında herkes duşme maceralarını paylaşıyordu birbirize tecrübe oluyordu misal benzin istasyonuna girerken zemindeki mazotu farketmezsen yağ gibi kayar duşersin gibi bizde burdaki başlıkta bisiklet ile duşme tecrubelerimizi paylaşalım diğer kullanıcıların aklında kalsın aynı hataları yapmasınlar.

Bisiklet ile henüz duşmuşluğum yok ama küçük bir motor devirme hatamı anlatayım.
Eski kız arkadalım ile nevşehire 2 gunluk kaçamak yapmaya gidiyordum. Ankara golbaşından çıkış yapıı konya ovasına girecektim golbaşında merkezde trafik ışıkları kırmızıya donunce gaz kestim ağırladım ağırladım tam ışıklara geldim durdum o anda motor devrildi Allah Allah bu motor durduk yere neden devrildi? Yere baktim yağ mazot yok neyse motor büyük ağır ben 60 kg bile yokum tek başıma mümkün değil kaldıramam arkadaki araçtan adam indi sağolsun beraber diktik motoru sonra ben motora bidaha bindim ikinci kez langıııırt diye motor yeniden devrilmesinmi sinirlerim bozuldu lan noooğğliiiii bu motora. Sonra sevda gülmeye başladı me guluyon gız dedim dedim sen ne yaptığının farkında mısın dedi kahkahalar için sinirlendim yine ne yapıyomuşum gız dedim. İş sonradan sevda sayesinde ortaya çıktı kırmızı ışıkta durup ayaklarını yere koymazsan devriliyormuşsun :) arabaya biner gibi motora binip hareket etmeden ayağını çamurlukların oraya koyup beklersen devriliyormuşsun :) :) :) :) :) peki gelelim neden böyle oldu sorusuna tabiki bunları bende biliyorum ama neden böyle birşey yapmıştım? Sebebini yine forumdan doktor bir abim söylemişti. Motorsiklet ile hiç durmadan 250/300 km. Mesafe yol gidince tam ensemizin orda omurilik soğanının hemen yanında dengemizi sağlayan bir sıvı keseciği varmiş motor ile uzun sure seyehat edenlerin bir kısmında bu denge sıvısı sapıtabiliyormuş dursan bile gidiyormuşsun gibi hareket ediyorsun ayaklarını yere koymuyorsun :) :p

Scudo

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
746
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Ben de lise 2 yada 3. Sınıftayken mahalledeki dere üzerinde bulunan ve korkulukları olmayan köprünün kenarına çok yaklaştım artistlik olsun diye. Bisikletle birlikte yan yattım dereye. Yükseklik 2 metre olduğundan küçük çiziklerle atlattım. Ne zaman böyle yükseltilerde sürerken (kaldırım, banket vb.) kenara 10-15 cm yaklaşacak olsam bisikletle dengemi kaybediyorum ve alçakta olan tarafa düşecek gibi oluyorum. Merak ettiğim şey bu sadece bende mi oluyor sizlerde de olan var mıdır?

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
yerler ıslaksa, yaz günü tozlu yola çim sulaması bulaşmışsa viraja hızlı girdiğinizde kendinizi bir anda yerde bulursunuz kafa gözü dağıtırsınız. işin kötüsü kaydığınızı anlasınız iyi kötü tedbir alırsınız, ben hiç anlamadım bir anda suratım yere yapıştı. iki tekerlek üstünde giden adam daima tedbirli olacak, tehlikeyi daima koklamaya çalışacak.

(link)

• Beğen
Tepkiler: inndream

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@Ahmet Ayaz abim linki inceledim büyük geçmiş olsun :(

@yusufclp kardeşim ben hep motorsiklet ve yuksekten korkmuşumdur şimdi ikiside yok tavsiyem korkularının üzerine git fakat sen yinede o günleri aklına getirme o durumda birde astlik hareket yapmamaya çalış :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Abi ben rampa aşagı inerken özellikle bagçeşmeden. antreman icin oraya cıkıyorum asırı hızlanıyo bisiklet haliyle dikkatim dagılıyor yolu ortalıyorum biranda araba görmemle aniden saga çekiliyorum çok büyük tehlike o biranlık dalgınlık kötü olabiliyor

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@aziz otkur gidona takılan ayna öneririm ;) çok çocuksu diyorsanda kaska takılan ayna öneririm oda çok cix duruyo en kısa zamanda alıcam bitane gece goruşu takmış sat komandasu gibi hissediyo insan kendini :)

Buda büyük bir kaza yapan dostumuzun paylaşımı

(link)

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Acele etmeyeceksin. Acele etmek kaza riskini % 70 arttırır. Anlık gaza gelmeyeceksin,havaya girmeyeceksin. Ani hareketler yapmayacaksın sonunu düşünmeden. Birden gidonu kırmak, ani bir firen, ani bir dönüş, hızlanma gibi.

Her zaman bir adım sonrasını düşüneceksin. Reflekslerin açık olacak. Alıcıların etrafındaki tehlikeli ihtimaller üzerinde gidip gelecek. Kendi oluşturacağın risklerden çok etrafından gelecek tehlikelere odaklanacaksın.

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
Rahmetli sakıp sabancının uzun bir roportajını izledim dinledim rahmetli demiştiki

Bir kişi karşıma çıksa deseki sakıp ağa sana dünyadaki bütün tecrübeleri kazandırıcam karşılığında butun servetini istiyorum dese hiç düşünmeden bütün mal varlığını nakitimi hibe ederim. Ama malesef her tecrübe kazamdığında mutlaka birşeyler kaybediyorsun ya sağlık ya zaman ya para ama mutlaka birşeyler kaybediyorsun. Bugun otomobil fabrikam var oğluma al oğlum şu araba senin gez diyemiyorum.
Dediğinde uzun sure gozlerimden yaşlar dinmemiş kendime gelememiştim

sercankaptan

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Sercan B.
Bisiklet
Salcano
2014 ağustos ayinda bi kaza geciriyordum az kalsin Dolmabahçe den Beşiktaş yönüne gidiyordum o sirada arkamda bir tane camaro vardi hava atarak gidiyordu sonra milli saraylar resim galerisinin oraya geliyorum tam hersey yolunda gidiyorum biraz hızlı çok değil taksi sağa dönmek trafikten kacmak istedi donmesi yasak olan bir yere döndü ben geliyorum o sira bir fren yaptim taksiye carptim az şiddetli tabi bisikletteki denge gitti yere dustum sonra arkadaki camaro da hızlı bir sekilde geldi tam bana dogru bi fren yapti bana mm durdu taksici arabadan bile inmeden basti gitti orda trafik polisleri vardi sanki film izliyor gibi bana baktilar ve taksiye hic birsey demediler bende yanindan soylenerek gectim sonra sinirli bir sekilde gittim dikkatli olmak lazim birde frenler hidrolikti v fren olsa taksinin ustunden kesin uçmuş tum

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@nazmi bilmez
üstadım internetten değil tv den izlemiştim ama bulabilirsem gönderirim ;)

@sercankaptan üstadım elimden gelse sarı dolmuş taksi halk otobüsü belediye otobüsü hatlı minibusler bunların soforlerine elektrik il işkence ederim :mad: adamlar resmen senin canına kasdediyor yaaaa başka başlıktada paylaşmıştım motorla giderken bir gün sarı dolmuş sıkıştırdı resmen canıma kasdetti terbiyesiz adam bende arka penceresinden içeri işaret fişeği atmıştım bir saniyede minibusun içi pespembe oldu :) mustehak böyle terbiyesizlere :mad:

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen

sercankaptan

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Sercan B.
Bisiklet
Salcano
@inndream
aynen bunlari ne yapsak. yanliz o yaptigin sey de yolcularin ne gunahi var :D

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@sercankaptan dostum doğru soyluyorsunda bu eylemi gerçekleştirdiğimde içinde yolcu yoktu ama kendimi tartıyorum o can korkusu ve sinirle yolcuda olsa şoför penceresinden atardım heralde :) :p

• Beğen
Tepkiler: sercankaptan

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu olay 10 sene önce ben daha birinci sınıftayken oldu (şu an 18'im) :) birinci sınıfın yazında yazlık sitemizde kardeşimin doğum günüydü ve annem akşam için hazırlıklarla uğraşırken ayakbağı olmayayım diye sitedeki çocuklarla oynamam için gönderdi :) tabi yazlık yer bisiklet futbol ne ararsan var :) kuzenim daha ufaktı o zamanlar ve bana dediki abi ben çişe gidiyorum beni bekle :) sen misin beklemeyen :) bindim bisiklete dedim o gelene kadar turlarım sitede :) ben sürmeye başladım önce ana kapıya gittim döndüm denize doğru sürüyorum. Farketmemişim hafif hafif evlere doğru dönmüş gidon :) arkamdan biri beni çağırdı ve arkamı döndüm :) gözlerimi açtığımda komşumun bahçesinde yatıyorum her yerim ağrıyor bisiklet yanda teker boşa dönüyordu :) Meğersem ben arkaya bakarken tam bahçe sınırına gelmişim ve kısa bir uçuş yapmışım bahçeye :) tabi komşular koşuştu anneme haber verildi derken bacağımda hayatımın sonuna kadar kalacak olan o izi fark ettim :) bacağımda para büyüklüğünde bi delik vardı kanıyordu ve bembeyaz kemiğim gözüküyordu :) annem bunu gördü ve telaşlandı babam geldi derken beni dikiş attırmaya sünnet olduğum adama götürdüler :) lan diyorum bırakın ben sünnet oldum :) bi baktım sapladı iğneyi amca bana ben zaten mayıştım :) sonra farkettimki dikiş atmışlar ve sargıya almışlar :) o yaz yürüyemedim bile :) şimdi bisiklete çıkarken her türlü güvenliği almaya çalışıyorum ve arkama bakmıyorum :) :) işte o günün hatırası:
image.jpg
tabi yara şimdi iyice şekilsiz oldu ve bacak büyüdükçe gergin bi hal aldı :) o zamanlar daha yuvarlaktı dikişler görünüyordu :) aman çocuklara dikkat edin :)

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
@inndream
Teşekkür ederim onlardan benimde taktırmam lazım arkamı göremedigim icin. Ok tehlike atlattım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yusufclp

Aynısını ben de yaşıyorum, uzun yıllardır bisiklete binmeme rağmen atlatamadığım bir şey. Bariyere duvara ya da herhangi sabit bir şeye çok yakın sürersem hayatında ilk defa bisiklete binen çocuklar gibi dengem kayboluyor. Psikolojik olduğunu düşündüm hep. :D

ultraoguz

Üye
Tepki
2
İsim
Oğuzhan Erenler
Bisiklet
Bianchi
Dün bende çok kötü bir kaza yaptım arkadaşlar siz siz olun araba arkasından gitmeyin! Akşam 10 civarıydı ve bende kendimi kaptırmış gidiyordum yaklaşık 35 km ile. Bari şu arabanın arkasına giriyim de rüzgar daha az gelsin ve daha hızlı gidim demiştim. ve büyük bir çukur yolun tam ortasında hemde. Araba çukuru ortalamış o geçtikten sonra ben çukuru gördüm ama iş işten geçmişti çoktan takla atıp kendimi yerde sürüklenirken buldum. Kafam sert bir şekilde yere çarptı Allahtan kafamda kask ve gözlük vardı pek bir hasar olmadı bende.çok şükür . bir dahada araba takip etmem etmek zorunda kalırsam arabanın sadece tek bir tekerinin hizasından giderim .
IMG-20150518-WA0031.jpeg
IMG-20150518-WA0019.jpeg
IMG-20150518-WA0002.jpeg
IMG-20150518-WA0002.jpeg
IMG-20150518-WA0007.jpeg
IMG-20150518-WA0000.jpeg

• Beğen
Tepkiler: pilot