Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaza Günlüğü - Bölüm 2

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Doğancan Mavideniz tarafından paylaşıldı.

1. Doğancan Mavideniz

Doğancan Mavideniz Forum Demirbaşı

Adı:
    Doğancan Mavideniz
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Dün saat 5 civarlarında evden çıkıp sürekli takıldığımız bisiklet mağazasına gitmek için yola koyuldum. Kaskımı taktım, pür dikkat sürmeye başladım. Gideceğim yer zaten 1 km uzaklıkta bir yerdi.
    Gayet normal bir şekilde şeridimde giderken, hatta ve hatta sırf arabalar kapı açmasın diye şeridi iyice ortalamışken sağımda park halinde bulunan araçlardan biri, birden aracı sola kırdı. Direk frenlere asıldım bir hayli yavaşladım fakat yavaşlamanın yetmediğini anlayınca sonuna kadar kitledim frenleri. Fakat yinede arabaya çarpmaktan kurtulamadım. Çenem arabanın arka camının biraz gerisine çarptı. Ve ufak bir yarık meydana geldi. Kazadan sonra direk bisikletime yöneldim zaten, görünürde pek de birşey yoktu sadece vites kolları yamulmuştu ve gidon yamulmuştu, onları düzelttim. Akorda baktım bir sorun yoktu.
    Daha sonra bana çarpan kişi yanım gelip "bir şeyin var mı?" tarzı sorular sordu. Ben de kontrolleri yaptıktan sonra yok herhalde deyip geçtim. Adam numarasını verdi ve birşey olursa aramamı söyledi. Daha sonra yoluma devam edip sürekli takıldığımız bisikletçiye gittim. Fakat gidene kadar yolda bir gariplik sezdim bisiklet sanki sağa çekiyor gibiydi ama aslında tam da anlayamadım çünkü zaten ellerim titriyordu. "Herhalde kaza sonrası stres yaptım bana öyle geliyor" dedim. Bisikleti ustaya bir gösterdim, maşa yamulmuş fakat ben fark edememişim. Bunu duyunca tabii ki fazlasıyla üzüldüm ve adamı arayıp durumdan haberdar ettim, fabrikalar bayram tatiline girdiği için bayramdan sonraki günlerde fabrikayı arayıp bir fiyat alacağımı ve sonra ona ileteceğimi söyledim. Adam da tamamdır haberdar edersin tarzı bir cümle kullandı. Bakalım önümüzdeki günlerde konuyu güncelleyeceğim. Sizin de bu kaza hakkında ki yorumlarınızı merak ettiğimden ve bazı bisiklet severlere ders olması amacıyla bu konuyu paylaştım, saygılar.

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun. En azından kazaya karışan araç sahibi ilgili biriymiş...

3. Doğancan Mavideniz

Adı:
    Doğancan Mavideniz
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @M.Ozkul Çok teşekkürler, şimdilik ilgili gibi duruyor fakat karbon maşa fiyatlarını duyunca kaçma şansını da düşünmüyor değilim.

4. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Doğancan Mavideniz hmm o zaman iş biraz karışabilir... Kaza anını fotoğraflayıp, tutanak tutsaniz iyi olacaktı. En kötü sigorta firmasından alirdiniz...

Doğancan Mavideniz bunu beğendi.
  5. Doğancan Mavideniz

Adı:
    Doğancan Mavideniz
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @M.Ozkul O an ki korku ve heyecanla konuşmak bile zor oluyor. Adamın insafına kaldık artık. :/

6. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Doğancan Mavideniz o zaman kaza yerini gören bi güvenlik kamerası varsa kayıtlarını alsan iyi olur. Belki bi işe yarar... Malum kayıtlar kısa sürede silinebilir

Doğancan Mavideniz bunu beğendi.
  7. Doğancan Mavideniz

Adı:
    Doğancan Mavideniz
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Çok doğru diyorsunuz bunun için bugün araştırma yapmaya gideceğim.

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  8. VolkanAlcin

VolkanAlcin Yeni Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Konuyu tutanağa bağlamalısın. Hastaneye gidip raporunu al. Sonra karakola gidip şikayette bulun ve anlaşmak istediğini belirt. Bu udurmlar için aksiyon kamerası yada güvenlik kamerasınıda tutanağa eklersen kısa sürede konu kapanır. Kimsenin insafına bırakma kendini garantiye al kafan rahat olsun.

9. berat5377

berat5377 Yeni Üye

Adı:
    BERAT KANDEMİR
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Maşanın piyasası ne kadar acaba ?

10. Doğancan Mavideniz

Adı:
    Doğancan Mavideniz
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @berat5377 Lapierre Audacio 400'in kendi maşası. Fiyatı hakkında pek fikrim yok maalesef.