kaza geçirdim resimler plaka var ne yapmalıyım

micodinho

Üye
Tepki
51
İsim
Mücahit
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar bisiklet alibeyköy bisiklet yolunda giderken kaza geçirdim,ben bisiklet yolunda giderken sol daki yan yoldan geçen Araç sadece sola baktı bende aracın sağından geliyordum baktım sağa bakmıyor frene baktım tam durdum lastiği lastiğime dokundu ve lastiğime aracın altına aldı bisikletim yan yattı ve jant ve disk fren yamuldu adamla resim çektim trafik polisi geçti şans eseri tutanak yazın dedi gitti polisler gidince adam tutacağım yok diyerek kaçtı ne yapmalıyım resimler de plaka ve olay yeri ap açık ortada ,yaklaşık 300-400 tl masraf var sanırım ne yapmam gerek

Scudo

Bimonkey

Üye
Tepki
1
İsim
Göktuğ
Bisiklet
Bianchi
en yakın polise git olayı anlat burada anlatmanın pek mantığı yok bu arada geçmiş olsun

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
bence de hemen plakayı polise ver ses kaydıda varsa çok işe yarar.bisikletini de tamir ettir faturayı direk adama uzat,geçmiş olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun, işte aksiyon kameranın önemini bu tür durumlar vurguluyor. 50 TL'lik veya 1500 TL'lik bir aksiyon kamera mutlaka şart, hem caydırıcılık hem de elinizde kanıt olması açısından.

micodinho

Üye
Tepki
51
İsim
Mücahit
Bisiklet
Carraro
@BF Okuru aksiyon cam de var işe giderken takmıyor dum iyi olurdu aslında valla polisi aradım şikayetçi oldum, ve egm ye de mail attım resimleri falan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@micodinho etrafta mobese falan varsa bir görüntü bulmaya çalışın mutlaka, görüntü olursa haklılığınızı kanıtlamak daha kolay olur, şimdiden kolay gelsin, umarım bir çözüme kavuşur.

micodinho

Üye
Tepki
51
İsim
Mücahit
Bisiklet
Carraro
@BF Okuru adamın kaçması da aslında bi kanıt değil mi ki, aradığım polis o plaka aranıyor şimdi dedi bulunduğu anda karakola alacaklar dedi sizi de arayıp çagıraacaklar dedi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@micodinho öyle tabii ancak adam "Biz aramızda anlaşmıştık, o da hatalıydı ben de hatalıydım kabul ettik helalleştik ayrıldık, yani kaçmadım ki ben!" diye yalan da söyleyebilir. Neler görüyoruz duyuyoruz forumda. Bu yüzden elinizde görüntü veya ses bulunması ganimet gibi maalesef, insanlığa/vicdana/dürüstlüğe çok güvenmeyin yani, hatta öyle biri olsaydı zaten bırakıp kaçmazdı, adamı yakaladıklarında "tamam ben suçluydum zaten, bir eşeklik yaptım" demesini beklemiyorsunuz herhalde, bunun onlarca örneği var forumda.

micodinho

Üye
Tepki
51
İsim
Mücahit
Bisiklet
Carraro
@BF Okuru çok haklısın olmadı bi hastaneye gidip rapor alayım sonra alibeyköy karakola gidip iyi bi şikayet edeyim de aklı başına gelsin