Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kaza geçirdim resimler plaka var ne yapmalıyım

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında micodinho tarafından paylaşıldı.

1. micodinho

micodinho Doğa sever,Mtb ye biner :D

Adı:
    Mücahit
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bisiklet alibeyköy bisiklet yolunda giderken kaza geçirdim,ben bisiklet yolunda giderken sol daki yan yoldan geçen Araç sadece sola baktı bende aracın sağından geliyordum baktım sağa bakmıyor frene baktım tam durdum lastiği lastiğime dokundu ve lastiğime aracın altına aldı bisikletim yan yattı ve jant ve disk fren yamuldu adamla resim çektim trafik polisi geçti şans eseri tutanak yazın dedi gitti polisler gidince adam tutacağım yok diyerek kaçtı ne yapmalıyım resimler de plaka ve olay yeri ap açık ortada ,yaklaşık 300-400 tl masraf var sanırım ne yapmam gerek

2. Bimonkey

Bimonkey Yeni Üye

Adı:
    Göktuğ
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    en yakın polise git olayı anlat burada anlatmanın pek mantığı yok bu arada geçmiş olsun

3. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bence de hemen plakayı polise ver ses kaydıda varsa çok işe yarar.bisikletini de tamir ettir faturayı direk adama uzat,geçmiş olsun.

4. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, işte aksiyon kameranın önemini bu tür durumlar vurguluyor. 50 TL'lik veya 1500 TL'lik bir aksiyon kamera mutlaka şart, hem caydırıcılık hem de elinizde kanıt olması açısından.

5. micodinho

Adı:
    Mücahit
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Ömer Murat aksiyon cam de var işe giderken takmıyor dum iyi olurdu aslında valla polisi aradım şikayetçi oldum, ve egm ye de mail attım resimleri falan

6. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @micodinho etrafta mobese falan varsa bir görüntü bulmaya çalışın mutlaka, görüntü olursa haklılığınızı kanıtlamak daha kolay olur, şimdiden kolay gelsin, umarım bir çözüme kavuşur.

7. micodinho

Adı:
    Mücahit
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Ömer Murat adamın kaçması da aslında bi kanıt değil mi ki, aradığım polis o plaka aranıyor şimdi dedi bulunduğu anda karakola alacaklar dedi sizi de arayıp çagıraacaklar dedi

8. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @micodinho öyle tabii ancak adam "Biz aramızda anlaşmıştık, o da hatalıydı ben de hatalıydım kabul ettik helalleştik ayrıldık, yani kaçmadım ki ben!" diye yalan da söyleyebilir. Neler görüyoruz duyuyoruz forumda. Bu yüzden elinizde görüntü veya ses bulunması ganimet gibi maalesef, insanlığa/vicdana/dürüstlüğe çok güvenmeyin yani, hatta öyle biri olsaydı zaten bırakıp kaçmazdı, adamı yakaladıklarında "tamam ben suçluydum zaten, bir eşeklik yaptım" demesini beklemiyorsunuz herhalde, bunun onlarca örneği var forumda.

9. micodinho

Adı:
    Mücahit
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Ömer Murat çok haklısın olmadı bi hastaneye gidip rapor alayım sonra alibeyköy karakola gidip iyi bi şikayet edeyim de aklı başına gelsin

Ömer Murat bunu beğendi.