Kaza değil ama uyarmak istedim

Tepki
41
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar şu an Bursa'da ve galiba yurdun tüm kuzeybatısında şiddetli bir lodos var. Tabi bisiklet kullanımı güçleşiyor. Bugün başıma ufak bir talihsizlik geldi, sizi de uyarmak istiyorum.
Caddeden karşıya geçerken 15-20 metre sağ tarafımdan muazzam bir rüzgar ve toz bulutu geldiğini farkettim. Durup gözlerimi kapattım ve geçmesi neredeyse 25-30 saniye sürdü. Gözlerimi açtığımda yolun boş olduğunu görünce hemen pedala bastım fakat yolun ortasında kalakaldım. Evet tüm yapraklar ve en önemlisi bir poşet janta ve zincire dolanmıştı. Arka aktarıcıyı kadroya bağlayan alüminyum parçayı kırmış. Neyse hemen götürüp yaptırdım. Fakat cadde biraz daha geniş olsa ben yolun tam ortasında ve trafik içinde de kalabilirdim.
Dikkatli olmakta fayda var.

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bu gün bende işe bisikletle gelirken yollar yaprak ve dal parçaları doluydu.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Aynen rüzgar fena bu yüzden bende bugünkü Arnavutköy-Göztepe güzergahımı iptal ettim. Riske girmedim...

TheOneUser

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Barış Akyüz
Bisiklet
Carraro
Bu gün banada öyle birşey oldu gibi, çok rüzgar vardı otogar kavşağına gelmiştim yolun ortasında koskoca agaç kırılmış düşmüş durdum bisikleti dayadım araç gelmesin diye falan çektim ağacı yolun kenarına adamlar araban inip küfür falan ettiler takmadım :D ama bu gün bayağa rüzgar vardı antalyada yokuş aşağı mı iniyorum yokuş mu çıkıyorum belli değil...