Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaza atlatma ve büyük moralsizlik

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Arseyus tarafından paylaşıldı.

 1. Arseyus

  Arseyus Kıdemli Üye

  Kayıt:
  20 Aralık 2015
  Mesajlar:
  252
  Beğeniler:
  229
  Şehir:
  Yeraltı Dünyası
  Seviye:
  Hayırlı akşamlar arkadaşlar.

  Az önce eve doğru dönüyordum ve caddeden geçmemek için avm'nin önünden geçip kısa yoldan çıkacaktım ki gireceğim yere zincir bağlamışlar süratlı olduğum için aniden fren'e bastım ve Zincir'e çarpacağım kesindi ve öylede oldu çaprtım ve bir kaç takla atarım sanmıştım şükürler olsun ki zincir koptu ve bisiklet sakin bir şekilde durdu kazasız atlattım. Ama sorun sadece bu değil.

  Zincir'i nie oraya bağlamışlar bilmiyorum avm güvenliklerine bildireyim dedim haberleri olsun bu olayın yaşandığından zira Zincir'in belki oraya bir bağlanma sebebi vardır yeniden bağlarlar diye iyi niyetle kapıya gittim tabi avm kapalı güvenlikçiler tek var orda. İçeri girdiğim gibi selam verdim elimi birisine uzatacaktım ki ne olduysa yüzünü dönmek zorunda kaldı ve hemen biri daha geldi havada kalan elimi ona uzatarak selam verdim bu eleman bir kaç saniye bana baktıktan sonra kolunu uzattı o esneda elinde şarj cihazı vardı. Bu duruma sinirlendim elimi geri çektim. Eğer bu eleman ters ters bir kaç saniye bakmasaydı kolunu tutardımda hem ters ters bakıp hemde elindeki sarjı diğer eline alıp kolu yerine elini uzatma zahmetine girmeyince elimi geri çektim.

  Daha sonra bu şekildemi insanlarla iletişim kuruyorsun dedim zoruma gitmişti çünkü. Yani eli yaş olur anlarım pis olur anlarım bu yüzden kolunu uzatabilir ama ne elin pis nede yüzünde güler yüz var. Agresif bir bakış be bir kaç saniye sonra kolunu uzatmak. Baya bir eleştirdim burda güvenlikçisin iletişim böyle olmaz insanlara saygı göstermek zorundasın dedim bu yaptığın terbiyesizlik çünkü ortada benden sana bir sıkıntıda söz konusu değil dedim.

  Neyse buraya kadar'da dert ettiğim bir şey yok. Eve geldim yeğenimle telefonda mevzuyu konuştum annem'de meseleyi duydu bana sen haklısın ama tartışmaya felan girmen doğru değil dedi bana kızdı biraz. Yaşım 24 saygısızlık olmasın die annem'e hayatta karşı gelmem bişey demedim.

  Zoruma giden sadece şu. Biz herşeyi altan almak zorundamıyız. Yada gerçekten benmi abartıyorum bu olayları. Ben rol yapan bir insan değilim yapım böyle biraz düşünmenizi istiyorum gerçekten siz olsaydınız o güvenlikçiye bir tepki vermezmyidiniz. Sadece iyi niyetlen içeriye girmek durumu izah etmek isterken ters ters bir bakış ve saniyelerce eliniz havada kaldıktan sonra güvenlikçi elindeki sarjı diğer eline alıp ellen selamlaşmak yerine kolunu uzatması ve siz bu durumu gerçekten altan alırmıydınız?

  Günlük olarak zaten bir çok dengesizi altan alıyorum ama bazen insan patlama noktasına geliyor biz sırf bir sorun çıkmasın diye hep insanları alttan mı alacağız yeri geldiği zaman kişiliğimizi korumak saygımızı yitirmemek ve karşı taraf saygı göstermiyorsa gerektiğinde o saygı zorlan almıyacakmıyız? Yani sırf sorun çıkmasın die hep bizmi insanları altan alıp saygı göstereceğiz?

  Bazen düşünüyorum'da bugüne kadar bir işte belkide başarılı olamamım sebebi budur. Ailem tartışma diyerek özgüven eksikliğime sebep oluyor ve arkanda seni savunmayan sana destek çıkmayan korumayan bir insan olunca zaten birşeyler başarmak adına hevesin kalmıyor artık.

  Bilmiyorum belkide ben abartıyorum bazı şeyleri belkide yapım böyle. Sebepsizce bir insanın sert bakışlarına ve elinin saniyelerce havada kalmasına eli yerine kolunu uzatan birine tepki verince birilerinin sana haksızsın altan al demesi insanın zoruna gidiyor. Özgüvensiz kendine olan saygını yitirmek arkasız olduğunu ve hayatın boyunca hep başarısız bir insan olmanı sağlıyor. Oysa ki kimseye bir şey yapmadın sadece bir eleştiri yaptın ve birileri seni haksız duruma düşürdü. Ne savunanın nede arkanda duranın var.

  Hakkınızı helal edin rahatsız ettim hepinizi..
   
  berktx, teefy ve sherlock bunu beğendi.
 2. sherlock

  sherlock Üye

  Yaş:
  21
  Kayıt:
  26 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  73
  Beğeniler:
  74
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  İbrahim Kalkan
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  İnsan olmak, efendi olmak ve saygılı olmak çok büyük erdem. Tabi anlayabilene...
   
 3. Gökhan Akkaya

  Gökhan Akkaya BilgisayarKurdu

  Yaş:
  20
  Kayıt:
  8 Nisan 2014
  Mesajlar:
  523
  Beğeniler:
  470
  Şehir:
  İstanbul / Üsküdar
  Adı:
  Gökhan
  Bisiklet:
  Lapierre
  Seviye:
  Ben gerçekçi konuşmayı seven bir insanım, biri sırf bisikletçi diye koşulsuz şartsız savunacak değilim :) Ve asla sana "Yanlış bir şey yapmışsın" demiyorum.
  Yoldan çıkıp AVM yoluna hızlı girmen zaten senin hatan, dolayısıyla kimseye "Neden oraya şerit çektiniz" diye soramazsın. Bu en doğal hakları, o yol yalnızca AVM müşterileri için yapılmış, orası otoyol değil. AVM'ye gelen kişi de AVM'nin açık mı yoksa kapalı mı olduğunu görür. Görmese bile hızlı girmez, gereğinden hızlı seyrederseniz daha birçok şeyi fark edemeyebilirsiniz zaten.

  Yanlarına gidip derdini anlatmana da bir şey diyemem, iyi niyetli bir harekette bulunmuşsun. Ancak o saatte yanlarına gelen biri için daha iyi bir karşılama bekliyorsan da bu tamamen karşıdakinin insafına kalmıştır. Belkide güvenlik oldukları için o saatlerde, dışarıdan gelen kişilerle çok da yakın temas kurmamaları gerekiyor olabilir. Veya öküzdür, selam almayı beceremeyecek kadar danadır ancak o güvenliğin yaptığı hatanın 10 katını sen yapıyorsun "Bu insanlar yüzünden canını sıkarak" :)

  Olayda hatalı olan sensin ancak insanlardan karşılıksız sevgi - saygı bekleyen de sensin. Ülke nüfusumuza halen daha bazı danalar kayıtlı, bunun bilincinde olunca sorun etmiyorsun kendi içinde.
  Eli dolu diye kolu ile selam verdiği için bir insana karşı bu kadar nefret beslemen doğru değil, bu ülkede nice haksızlıklara uğrayan insanlar var, birde onları koy yerine, tekrar düşün derim :)
   
 4. emeritus

  emeritus Üye

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  4 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  73
  Beğeniler:
  58
  Şehir:
  kocaeli
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  benim gözlemlediğim kadarıyla insanlar tanışmak için elini uzatır, güvenlik görevlisine bi şey danışmak için el uzatmak garibime gitti o da ilk defa yaşadı bunu anlaşılan. Sokakta da aynı şekilde adres soracak insan elini uzatsa kıllanırım.
   
 5. KS
  Arseyus

  Arseyus Kıdemli Üye

  Kayıt:
  20 Aralık 2015
  Mesajlar:
  252
  Beğeniler:
  229
  Şehir:
  Yeraltı Dünyası
  Seviye:
  Ben konuda haklıyım demedim kaldı ki kendimi bununla alakalı savunmadım. Zaten konumuz ordan geçmek veya zincire çarpıp kimin haklı kimin haksız olma meseleside değil. Konumuz tamamen güvenlikçilerle aramızda geçen diyolog ve tavırlar.

  Olayda hatalı olan neden benim? Arkamdaki insanların aynısını yazmışsın ben konuda defalarca psikolojik anlamda bir şeyler yazmışım sen ise arkamdaki insanlar ne diyorsa aynısını konuya yazmışsın. Benim beklediğim cevaplar bunlar değil. Yaşın 19 gözüküyor ama ben senin daha olgunlaşman gerektiğini düşünüyorum lütfen konuma böyle şeylerlen gelme. Yapıcı ve psikolojik bir anlamda birşeyler katabiliyorsan memnuniyetle dinlerim seni.

  O saat dediğin 01:00'den sonramı onu anlamadım? Bu olaylar saat 10:30 gibi felan oldu etrafta insanlar vardı saati biraz abartılı yazmışsın. Yakın temas dediğin mahrem bölgedir buda kişiyle 45 cm metre arasıdır. Yakın temas söz konusu değildi. Bu insanlar yüzünden canımı sıkmıyorum arkamdaki insanların yanlış yönlendirmelerine canımı sıkıyorum insanın motivasyonu arkası savunanı koruyanı olmayınca o insanın ayakta kalması başarı elde etmesine inanıyor musun? İstersen bir psikolog doktor bulalım ona soralım bunları. Ben demiyorum sonuçta bunları.


  Bulunduğumuz şehir'de adettendir el uzatılır dolayısıyla burda kimse el uzatmayı tuhaf karşılamaz.

  Birde anlamadığım bir insana selam vermeden tanışmadan konuya girmek tuhaf değil mi? Bir insan bana selam vermeden bir konuya girerse o insana önce kendini tanıtmasını söylerim. Eğer iş esnasında selam vermezse tanıtmazsa işim gereği alttan sonuna kadar alırım bozuntuya vermem morel bozmadan dinlerim. Dediğim gibi bunlar dışarda 2 yabancı arasında geçen bir olay değil iyi niyetle gelen bir genç orta yaşta bir güvenlikçi arasında geçen bir diyalog.
   
 6. Gökhan Akkaya

  Gökhan Akkaya BilgisayarKurdu

  Yaş:
  20
  Kayıt:
  8 Nisan 2014
  Mesajlar:
  523
  Beğeniler:
  470
  Şehir:
  İstanbul / Üsküdar
  Adı:
  Gökhan
  Bisiklet:
  Lapierre
  Seviye:
  Yaşımı gizlemek gibi bir amacım olsa profil ayarlarından gizlerdim. Kaldı ki standart ayarlarda zaten kapalıdır bu bilgi. Benim kasıtlı olarak açtığım anlaşılıyordur umarım tarafınızca.
  Ben de sizin birazcık olgunlaşmanızı tavsiye ediyorum, 24 yaşına gelmiş ve halen daha bir insanın elini farklı şekilde sıkmasını bu denli sorun edecek psikolojiye sahipsin.

  Yarın bir gün iş yerindeki zor kişiliklerle nasıl baş edersin inan bilmiyorum. Düşüncelerinin aksi yönde görüş bildiren birine nasıl saldırgan bir bakış açısıyla yaklaştığını da fark ediyorsundur umarım :)
  İlk mesajımda sana vermek istediğim SMS : "Böyle insanları takma, yoluna bak" dan ötesi değildi. Hatalarını bile kabul edemiyorsun, gelmiş burada laf edebiyatı yapıyorsun bana.
  Bana 19 yaşındasın diyorsun ama sen 24 yaşına kadar hiçbir sorun ile karşılaşmamışsın anlaşılan, böylesi şeyleri bile bu kadar dert ettiğine göre. Böyle devam edersen sana saygı duyan insan kitlesi katlanarak artacaktır, iyi geceler saygı değer kişilik.
   
 7. KS
  Arseyus

  Arseyus Kıdemli Üye

  Kayıt:
  20 Aralık 2015
  Mesajlar:
  252
  Beğeniler:
  229
  Şehir:
  Yeraltı Dünyası
  Seviye:
  @Gökhan Akkaya Tuhaftır bugüne kadar karşılığını verdiğim hiç bir insan bir halt edemedi. Korkuyla yaşamayı seven bir insan değilim ama olayların başıma iş açacağı konular'da büyütecek kadar ahmakta değilim. Anlaşılan konuda bu ince çizgiyi anlamamışsın. Şöyle bir roller değişse ben güvenlikçi olsam biri gelip terbiyesizlik yapsa benim o insanı altan almam için çok nedenler olabilir takmamak içinde nedenler sayabiliriz En basiti ekmeğim için ordayım.

  Yani diyorum ki saygı görmek için saygı göstereceksin. Eğer bir insana el uzatırken bu yanlışsa bu söylediklerini sen değil o güvenlikçi bana söyleyecekti eğer bu dediklerini söylemiyorsa demek ki adam yaptığının doğru olmadığını biliyor.

  Zaten anlamıyorum yani bir insana el uzatarak hakaret mi ettik küfür mü ettik yada dayak mı attık? Güzel kardeşim kendi çapında bir şeyler yazmışsın ama ben sana ricada bulunuyorum diyorum ki eleştirme beni psikolojik bir anlamda destek verebiliyorsan ver veremiyorsan zaten bunları yeteri kadar duyuyorum.

  Rica ediyorum lütfen !
   
 8. Ahmetgitar

  Ahmetgitar Onursal Üye

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  13 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  1.503
  Beğeniler:
  7.824
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Ahmet
  Seviye:
  Başlığı görünce bisikletle büyük bir kaza atlatıp bu sebeple bisiklete binmekten soğudunuz şeklinde bir yazı göreceğimi sanmıştım.
  Büyük bir kaza geçirmediğiniz için sevindim.
   
  Arseyus bunu beğendi.