Kaza Anında Sizi (Bizi) Koruyor

Scudo

OMER AYYILDIZ

Daimi Üye
Tepki
211
Geçmiş olsun bu durumlar siz ne kadar tedbir alırsanız alın kestirmesi zor olaylar.

Ben yayayla karşılaştığımda beni gördüğünden emin olmadan yanında geçmiyorum uyarmak şart yada arada epey bir mesafe bırakıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demir

OMER AYYILDIZ

Daimi Üye
Tepki
211
Birde anladığım kadarıyla bu konu İstanbul da epey can sıkıcı durum almış.

İstanbulda 8 sene yaşadım ama o zamanlar aktif bir bisiklet sürücüsü değildim.

Sahil youndan gitseniz yayalar...
Araç yolundan gitseniz araçlar...
Şehir içi zaten malum...

Görünüşe göre İstanbuldaki arkadaşlarımızın bisiklet sürmeleri mücadeleden ibaret :)

Şükürler olsun ki Eskişehir bu anlamda tam bir nimet :)

• Beğen

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@Serkan Demir

yok arkadaşlar böyle olmaz bu! bir yayanın bir daha bisiklet yolundan geçmemesi için bir kaza gerekse... ohooo işimiz var bunlarla
bu arada geçmiş olsun

• Beğen

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
Dün ağaca bodoslama uçarak kafa atmam sonucu kaskın faydasını bir kez daha görmüş oldum.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Geçmiş olsun öncelikle.Bisiklet kullanırken,özellikle şehir içinde yayaları okuma önemlidir ve güvenirim bu konuda kendime ama anladım ki küçük bir zil şart.Bol pedallar

• Beğen

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@Yasin Koyuncu
kasksız çıkmamanız sizin için önemli

hsnbky

Üye
Tepki
21
Geçmiş olsun diyorum size. Bir başka örneği "özgürlük parkında" yaşıyoruz aslında. Parkın içinde iki tip yol var; Birinci yol tartar pist diye tabir edilen, koşu ve yürüyüş yapanların tercih etmesi gerek özel bir yol. Bir diğer yol ise asfalt ve üzerinde yer yer Kocaman bisiklet resimleri var. Ancak her gün orada bunu gören benim güzel insanlarım pek buna dikkat etmeden sağa sola yalpa yapa yapa bu yolu kullanmayı tercih ediyor. Her zaman sahile inemiyorum üstelik park evime oldukça yakın ve güvenli olduğundan tercih etmek istiyorum. Ancak yayalar benim duyarlı olduğum kadar bu konuya duyarlı değiller. Üstelik parkın bisikletli güvenlik görevlileri var, keşke bir uyaran olsa bu vatandaşları.

• Beğen

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@hsnbky
hersey zamanla bizim halkımızda da bisiklet özellikle de bisiklet yolu kültürü gelişecek inşallah