Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaz Dağları'na Tekirdağ'dan destek koşusu

Konu, 'Outdoor' kısmında İslam Gölge tarafından paylaşıldı.

1. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tekirdağ'lı dağ bisikletçisi Mehmet Öznal (51) Kaz Dağları'ndaki yaşanan doğa kıyımına tepki, doğanın korunmasına destek amaçlı 64 kilometrelik ultra maraton koşusu gerçekleştirecek.
    Altın arayana şirketler tarafından doğasının tahrip edilmesi ile karşı karşıya kalan Kaz Dağlarıyla ilgili bir çok sivil toplum kuruluşu çeşitli etkinliklerde bulundu. Kaz Dağları'nın dokusunun korunması yönünde, mitingler, konferanslar düzenlendi.
    Kaz Dağları'na bir destek de Ankara'da faaliyet gösteren Delta Spor Kulübü'nün master sporcusu Mehmet Öznal'dan (51) geldi. Dağ Bisikleti sporcusu Mehmet Öznal, 13 Ocak Pazar günü başlatacağı 'Tekirdağ'dan Kaz Dağları'na Destek' temalı koşusu ile ilgili şunları söyledi; ' Tekirdağ Namık Kemal Stadyumu önünden saat 09:00 da başlayacak maraton koşum; Barboros, Kumbağ, Yeniköy, Uçmakdere, Gaziköy güzergahı izlenerek Şarköy'de sona erecek. Kaz Dağları gibi önemli bir doğa harikasının korunması için, bir sporcu olarak desteğimi yapacağım koşu ile göstermek istiyorum. Tekirdağ'dan Şarköy'e kadar olan deniz kıyısının eşsiz bir manzarası var. Kah orman içinden kah deniz kıyısından yapacağım bu ultra maraton 64 kilometre sürecek ve saat 16:00 gibi Şarköy'de sona erecek.'dedi. Kısa bir süre sınıf öğretmenliği yaptığını, Tekirdağ'da yaşadığını belirten Öznal; 1996 yılında sigarayı bırakması ile dağ bisikleti sporuna başladığını, Ankara'da bulunan Delta Spor'a katıldığını ifade ederek '2006 ve 2007 yıllarında yapılan Avrasya Maratonu'nda koşmaya başladım. Ardından; 6 Mayıs 2007 de Küresel Isınmaya dikkat çekmek için, Tekirdağ-Uçmakdere köyü arası 35 kilometre koştum. Yanan Ormanlara dikkat çekmek için, Tekirdağ-Gaziköy arası 42 kilometre koştum. 13 Ocak 2008 de son kez koşacağım. Daha sonra dağ bisikleti sporu ile uğraşmaya devam edeceğim. Maraton koşuları nedeniyle, dağ sporuna yeterli zamanı ayıramıyorum. Tekirdağ-Şarköy arası yapacağım koşuya, Ankara Delta Spor Kulübünden 7 dağ bisikletçisi eşlik edecek, bunun dışında İstanbul Masterleri adlı 8 kişilik ekip de benimle koşacak. Tekirdağ'dan amatör bisikletçiler de koşuma destek olmak amacıyla benimle birlikte olacaklar' dedi. Kaz Dağları'na Destek Koşusu'nu; Marmara Çevre Platformu (MARÇEP), Güney Marmara Çevre derneği (GÜMÇED), Ankara Delta Spor Kulübü, İzmir Doruk Dağcılık Kulübü, İzmir Zirve Dağcılık Kulübü, İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü, Türkiye Çevre Platformu (TÜMÇED) gibi sivil toplum kuruluşları da destekliyor.

Haber: Yakup Önal / 06.01.20
    kaynak:http://www.binbirincikoy.com/haber_detay.php?haber_id=59

tüm doğaseverler davetlidir.

Kemal Tecimen, rahmankarataş ve candede bunu beğendi.
  2. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    O doğa harikası yerden pedal çevirerek geçmek bana ve sevgili arkadaşım Çagrıya nasip oldu.Gerçektende abartısız söylüyorum, kendimizi biran masallar ülkesine girmiş sandık.Büyüleyici bir ortamı sundu bize geçtiğimiz yerler.
    Bu projeyi hayata geçiren Mehmet hocama gönülleriyle destek veren Delta ve diğer kuruluşlara yürekten teşekkür ediyorum.
    Tüm duyarlı yurttaşlar olarak hepimiz,ellerimizdeki tuhlalarımızla bu ülkeyi sağlamca örmeli, daha yaşanılır hale getirmeliyiz.

Yüreğim ve Sevgimle...

3. mustafateke34

mustafateke34 Aktif Üye

Seviye:
    selamlar bu duyarlı hareketinizden dolayı teşekkürler...

bunca miting, konferans ve etkinlik yapıldı ama hala çalışmalar durmuyo...

toplu bir harekette gerekir...alalım çadırları bizim altın değerindeki doğamızı sahiplenelim...

gayretlerinizden dolayı tebrikler. ne olursa olsun istediklerini yapsalar bile altıncılar yarının insanları geçmişte kendileri için doğayı savunmuş insanları gördükleri zaman yüreklencek mücadeleyi devam ettirecektir...:in:

mustafa teke/antalya

cihangil bunu beğendi.
  4. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    Mehmet Öznal ağbimi şimdiden kutluyor ellerinden öpüyorum.
    daha önceden haberim olsa idi bir trakyalı olarak onun yanında bende her ne olursa olsun yer alırdım.
    bir yerlerden okumuştum ama nereden olduğunu hatırlamadığım şu cümleyi sizlerle paylaşmak istiyorum
    "biz bu dünyayı çocuklarımızdan emanet aldık"
    bizler bizlerden öncekilerden dünyamızı emanet olarak aldığımızda doğa böylemiydi....

5. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bende orada olacağım ama koşarak değil; bisikletle. Kendisine ve diğer tüm katılalanlara eşlik etmek için.

6. rahmankarataş

rahmankarataş Bisikletkolik

Seviye:
    slm daha önceden haber verseydin keşke katılma fırsadım olurdu
    neyse isam senden güzel kareler bekliyoz
    katkıta bulanan tüm arkadaşlara
    saygılar

bende 2007 yılının son aylarında
    l.burgazdan tema gönüllüsü olarak
    700km 9 günde kazdagları(ida)icin bergamaya kadar padalaldım fırsatım olursa
    geziyi yayınlayacagım
    kazı yapılan bölgelerden kucukkuyu bahce dereye kadar cıkmışdım

Nedret Günaydın bunu beğendi.
  7. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    slm rahman dostum
    senin bu turunla ilgili resimleri ve anlatımını hala bekliyorum

rahmankarataş bunu beğendi.
  8. ulas

ulas Admin

Bisiklet: