Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kayseri - Ürgüp - Avanos - Kayseri (162 km)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Mehmet Gonen tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Gonen

Mehmet Gonen Üye

Seviye:
    Merhabalar ,
    uzun zamandır planlanmış ama iş ve hava sartlarınca malum olamayn turumuzu bugün gercekleştirdik.
    yeterli yiyecek ile sabah 9 da yola cıktık akşam 7 de evlerdeydik.
    kısacası herkesin yasayabilecegi ufak sorunlar yasadık ( kamyonun 2 cm den gecmesi , arabadan küfredenler gibi ) ama bahsine degmez bunların. kuş sesleri mis gibi doğa ıssız yolllar bitmek bilmeyen yokuşlarda dökülen terler , su için yanastıgımız insanların yemege daveti , selam verdigim fab. bekcilerin cay ikramı . her şeyiyle güzel bir turdu
    2 büyük hatamız var , ürgüpe ilk kez gittigimizden girişteki petrolde pompacıya güvenip rota yenilememiz. ürgüp sehir merkezi yerine turist yoluna gönderdi bizi oradan sehir merkezine gecebilirmişiz ama aslında tam ters istikamete gitmişiz rampalar cıktık ve kendimizi avanos yolunda bulduk , geri dönmeyi göze alamadık malum yolumuz uzun.
    2. hata avanos sehir merkezine gitmek oldu , zaman kaybı gibi geldi bana .
    foto çekmek icin özenmedim ve durmadık , gidona baglı makinadan bazı fotolar cektik, makinanın pili bitince bir kaç tane cepten cektim sectigim bazı fotoları paylaşıyorum , umarım kayseri de sayıca cok olan baska bisikletci arkadaslara bi teşvik olur bizim turumuz. korkulacak bir rota degil çünkü. keyifli pedallar herkese.
    rota burada.
    kayseriden cıkıyoruz artık erciyesi selamlayarak
    rampalar baslıyor artık sanırım pastırmacılar parkından 10 km sonra
    önce hafif tatlı gibi geldi ama uzadıkca uzadı
    ve garipçe köyünden biraz sonra rampalar hafifliyor nihayet ama bitmez
    biraz rahat inişten sonra mola zamanı
    Nihayet ürgüp sapagındayız , 64. km ve birazdan rampalar baslayacak diye korku var cünkü cok yorulduk ve acıktık yolda sadece 1 er muz biraz kuru incir yedik ürgüpte yemeyi planlıyoruz soguk birer bira ile
    Yol arkadasım , iyi tırmandı hiç şikayet etmeden , ama benim sag dizimde koşu yapmanın verdigi rahatsızlık basladı bazı rampalarda sadece sol ile yükleniyorum pedala neredeyse. neyseki fazla avanosa gelmeden agrılar azaldı.
    nihayet ÜRGÜP
    O an biz birazdan ürgüp sehir merkezine girecegimizi hayal ediyoruz ama turist yolunda coktan avanos yoluna girmişiz bile ürgüp merkez hayal tekrar inip rampa cıkamayız. herkese bisikleti özeldir ama üst düzey olmasada seviyorum kron tourer ımı.
    manzara güzel ama yol daha da güzel gidondan 1-2 foto cekiyorum zaten makina pil bitecek diye fazla acamıyorum, yolda olmak fotograf cekmekten yeğ o an benim icin.
    turgay dayanamıyor o güzelim rampa inişi bırakıp , biraz keşfe cıkıyoruz yürüyerek. ilk basta onaylamasam da aslında cok dogru bi fikirmiş.
    avanos da evler sade ve tatlı. hızla inerken cektim foto net cıkmamış.
    şu manzaracık! da birer bardak cay icin avanos merkeze kadar indik ve geri cıktık, kalabalıktı köprü bi ara yıkılacak gibi sallandı , ellerinde gül olan 100 e yakın kadın aynı anda köprüye cıkınca. bu aralar nedense kayseri'de de elerinde gül ile camilerden cıkan kadınlar görüyorum , Kutlu Dogum Haftası ile ilgili etkinliklerdenmiş yeni ögrendim.
    teyze eşek ile tarladan dönerken bize birşeyler dedi ama anlayamadık
    herhalde 6 yama yaptık , minicik dikenler bize cok fena zaman kaybettirdi
    ben bu zamanı barbunya konservemi yiyerek gecirmeyi tercih ettim yardım etmek yerine , aramızda ki bi mevzu , büyük konusmamalısın Turgay efendi! :)
    giderken boynunda gerdanlıgıyla duran bu dagı farketmemişim
    ve çiftciler hala calısıyordu bıraktıgımız gibi , yollarda olmanın zevki bu , şehirde görmediginiz duymadıgınız herşey , bir inek sesi bile sizi mutlu ediyor.
    ve tur bitti evlere ayrılmadan kayseri merkezde birer cay içtik cepten son bi foto cektik güneşten kıpkırmızı olmus yüzlerimize
    Herkese keyifli kazasız belasız pedallar.
    Mehmet - Turgay (KAYSERİ)

2. Emre Aslan 1981

Emre Aslan 1981 Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ellerinize sağlık, güzel rota, keyifli olmuş. Biz de bir kaç arkadaş düşünüyoruz benzer bir rotayı, turistik yerleri de gezerek belki bir gece kalmalı olarak. Bakalım kısmet olursa.

Mehmet Gonen bunu beğendi.
  3. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    İncesu içinden aksalur yolu üzerinden Ürgüp e gitseymişsiniz daha iyi olurmuş. Garipçe üzerindeki yol bölünmüş yol gibi görünsede hem taşıt trafiğinin yoğunluğu açısından güven vermiyor hemde asfalt kalitesi düşük. Ayrıca sıkı rampalar cansıkıcı olabilir. Ama yinede zorlu bir turu geride bırakmış olduğunuz için kutlarım.

4. bcn17

bcn17 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İyİ pedallar..... OldukÇa yormuŞ sİzİ.... Gİdondan baĞladiĞiniz foto mak. BaĞlanti aparati nasil bİrŞey? Nerden aldiniz? Markasi veya ÜrÜnÜn lİnkİnİ paylaŞirmisiniz...

5. Muhammed Durgut

Muhammed Durgut Aktif Üye

Seviye:
    Güzel tur olmuş ayağınıza sağlık.

O köprüye çıkan herkes çap çap yürüyor diyebilirim sallanması için şahsen bende öyle yürümüştüm :) Köprüde durmak da bu neden ile yasak diye hatırlıyorum.

6. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tebrik ederim öncelikle maşallahınız var :D ama ayak bastı gibi bişey olmuş süre çok dar oraları gezip görmek lazım en az 1 gece konaklamak şart o zaman daha tatlı oluyo. Bizde planlıyoruz 1-2 hafta içinde hersene olduğu gibi

7. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yav arkadaşlar madem hepiniz kayseridensiniz haftasonları kimin bisiklet kumpanyasına(güven bisiklet-gürdal-abdullah abi-öztaşkınlar-yaşar-performans kayseri) dahil oluyorsunuz. Yoksa tekmi takılıyorsunuz. Hani bunlarıda bilelim ki belkide birlikte pedallarız

8. Mehmet Gonen

Mehmet Gonen Üye

Seviye:
    Haklısınız , konaklama olması ve yürüyerek orada vakit gecirmek keyifli olurdu. ama amacımız yollarda olmaktı.
    amazon dan amerikada bi arkadasım alıp getirmişti orada aratırsanız ürün adı ;ARKON CMP227 bicycle handlebar for cameras. güzel bir ürün ama video cekiminde sarsıntılar nedeniyle cok verimli değil.

1 ay sonrası icin tavsiye ederim nispeten hareketli olur oralar.

ben performans ekibine dahildim ama grubu kapadık. kalabalık gruplu turlara katılmıyorum ama arkadaslardan öğrendigim kadarıyla kayseride , çarşamba özkaya , perşembe pab , cuma delta bisiklet , pazar pab ve güven , yani oldukca tur düzenleyen gruplar var. biz 4-5 arkadas kaySERİpedal olarak turluyoruz ve arkadaslarımızın cogu diger gruplarlada pedallıyor . ama forumdaki arkadaslarla isterseniz bi etkinlik acıp bi akşam sehiriçi tanışma turu düzenlersek ben varım .

mehmetsunu bunu beğendi.
  9. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çokta güzel olur. İzmir, Konya, Muğla bisiklet organizasyonunda Kayseri yi 5 e katlayıp 4 e bölmüş durumda. Bu konuda çok gerideyiz çok.

10. Mehmet Gonen

Mehmet Gonen Üye

Seviye:
    bisiklet kültürü yaygın ,bisikletci sayısı artıyor , kaliteli bisiklet sahipleri yani bu işe para harcayan da gördügüm kadarıyla artıyor ama bu spora emek veren olması lazım , kafasında daha iyi bisiklete sahip olmaktan önce daha iyi bisiklet sürmek olan insanların sayısı artmalı.
    haftanın 4 -5 günü bisiklet turu düzenleniyor, bu kültüre başarıyla hizmet eden arkadaslar var ve tebrik etmeli .
    ama kayseride bir bisiklet takımı olsa genc arkadaslar antrenör ile çalışıp yarışmalara katılsa fena olmaz. umarım onlarda olacak.
    kayseri de bisiklete ilgi evet bazı sehirlerden kötü ama bircok sehirden cok iyi durumda. umarım daha gelişir.

Turgay DEMİREZEN bunu beğendi.
  11. kubilay tüney

kubilay tüney Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Tebrikler Çok Güzel Bir Tur Olmuş :) Heyecanınızı , cesaretinizi Erzuuurum'dan hissettim :)

Kısmetse bende yazın Kayseri - Aksaray Yapmak istiyorum :) Bakarsınız beraber yaparız.. :)

Yollarda Karşılaşmak Dileğimle , Pedalınıza Kuvvet :)

12. Turgay DEMİREZEN

Turgay DEMİREZEN Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    bu hafta sonu aynı rotada pedallayalım