Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kayseri hacer ormanları hakkında

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında mehmet.ali tarafından paylaşıldı.

1. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bilenler bilir Kayseri merkezi ve yakın köyleri çıplak bir araziye sahiptir. Genel olarak ağaçları, yol ortalarında, parklarda, bahçelerde görürüz. Forumda da "belgrad ormanı" isimli bir konu varki bak bak iç geçir :)

Pazartesi, iş başı, ay sonu vs. oluşundan belkide atlayıp uçağa bisikletide götürüp haftasonunu oralarda değerlendiririm düşüncesiyim sabah uyandığımdan beri. Belki yarın iyileşir bu düşüncelerim bilinmez ama mutlaka yeniden alevlenecektir.

Neyse İstanbul uzak, gugıl amcaya soralım memleketimde orman var mı? Yok mu?
    Evet var, hemde öyle güzel bir orman varki. İsmi hacer ormanı. Aladağlar milli park sınırları içerisinde.
    Bu aladağlar milli parkı içinde neleri barındırmıyorki. En iyi örneği dünyanın 2. büyük şelalesi olan Kapuzbaşı takım şelaleleri. Neyse benim şuan için şelaleyle işim yok, daha çok ormana yoğunlaştım :)

İnternette çok fazla bilgi bulamadım bu ormanla alakalı. Aslında bilgi var. Kayseri yahyalı belediyesi birkaç makale yazmış, bir kaç trekking yazısı var.

Benim merak ettiğim;
    - Daha önce bu tura çıkan oldu mu?
    - Bisikletli tura uygunluğu nasıldır? (Fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla çok güzel patika yollar var.)
    - Zorluk durumu nedir.
    - Böyle bir tur ayarlayalım mı? :D

Cânâver ve skaymaz bunu beğendi.
  2. Cânâver

Cânâver Aktif Üye

Adı:
    Can
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Az önce aynı şeyi düşünmüştüm:D. O taraflara hiç gitmedim ama giden tanıdıklarım var. Bir araştıralım bakalım:).

3. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @acatlikan yanıltmadın beni ilk cevabı senden bekliyordum. Senle alakalı tek korkum yolun tamamını bisikletle gidelim demen :D

Cânâver bunu beğendi.
  4. Cânâver

Cânâver Aktif Üye

Adı:
    Can
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @mehmet.ali Duruma göre hareket ederiz abi, hiiç sıkıntı yok benim açımdan:). Ama oralarda bisiklet için sezon yavaş yavaş kapanmak üzere, üşümekten keyif alamayız bisiklet üstünde. Gelecek sezona detaylı plan yapıp hazırlanabiliriz. Kayseri'ye dolu yağdığı gün Erciyes'e 2800 üstüne kar yağdı biliyorsun.

5. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Evet ilk baharda daha güzel olur. Malesef ormanı bulsakta Kayseride ağustosta kışı yaşıyoruz :D
    O gün ben cam açık camın altında uyuyakalmışım sorma 3 gündür kendime gelemiyorum. Bisiklete çıkamadım hafta sonu :D

6. Cânâver

Cânâver Aktif Üye

Adı:
    Can
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Abi çok geçmiş olsun, hava gerçekten soğuktu. Bisikletle her gün Beyazşehir'e staja gidip geliyorum. O gün dönüşte doluya bisikletin üstünde yakalandım:D. Kaska gelen tanelerin tank tunk sesleriyle eve zor attım kendimi. Şükür bende şimdilik bir şey yok gibi bakalım:).

7. Sahin Kiziltug

Sahin Kiziltug Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Merhaba,
    3 hafta önce araba ile Ankara'dan Kapuzbaşı şelalelerine ailemle beraber gittim, (arabam hyundai accent yer yakın bir araba) şelaleler bir harikaydı hatta mükemmeldi. Kamp yapmak içinde Hacer ormanlarına gitmek istedik. Hacer ormanları için Kapuzbaşından devam edip Ulupınar köyüne gelmeden helikopter pistini(orman yangınları için yapıldığını düşündük) geçer geçmez sola dönüyorsunuz. Sola döndükten sonra yol stabilize, fakat stabilize bizim bildiğimiz stabilize değil :) Arabanın altı sürekli taşlara vurdu durdu, içim gitti eksozu karteri deleceğim diye. Büyük taşlarla dolu bir yol. Arabayla gidilmez arazi aracı, motorsiklet oraya gitmek için en ideal araç, ya da yürüyerek. Bisikletle ben gitmezdim, hem kamp yapacak malzemeyi taşıyacaksın hem de yağmurdan yarılmış taşlık bir yolda süreceksin. Küçük baş hayvancılık çok fazla, bize denk gelmedi ama muhtemelen çoban köpekleri de mevcuttur. Büyük bir kayanın üzerine seyir terası yapmışlar, yolun düzeleceğini umarak oraya kadar çıktım. Fakat yol dahada kötüleşince hava da kararmaya başlamıştı dönmeye karar verip kampımızı Göreme de yaptık.
    Velhasıl bisikletle çok zor bir yol, gidecek olanlara kuvvet ve şans dilerim.

Aladaglar seyir terası
    @filika tarafından paylaşılan bir fotoğraf (27 Ağu 2015, 01:50 PDT)

Kayseri Yahyalı Kapuzbaşı Şelaleleri
    @filika tarafından paylaşılan bir fotoğraf (27 Ağu 2015, 01:32 PDT)