Kayışlı pedal önerisi

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
Arkadaşlar kurban bayramından hemen sonra Toroslarda dağ/yayla turu yapacağım. Bisiklete gerekli bakımları yaptırdım, lastikleri yeniledim vs. Fakat kilitli pedal ve ona uyumlu ayakkabı alacak kadar durumum müsait değil. Yaklaşık 100 TL lik bütçe ayırdım. Kilitli pedal yerine kendi ayakkabınızla kullanabildiğiniz kayışlı ve geçirmeli (doğru tabir bu olmayabilir) pedal arıyorum. Fakat sanırım internet yahut bisikleti cahili sayıldığımdan bir türlü aradığımı bulamadım. Bulduklarımda da ısrarla yol bisikleti için tasarlanmış yazıyor. Ben turda kullanacağım ve bisikletim de MTB olduğu için ne gibi sorunlarla karşılaşacağımı bilmeden rastgele de almak istemedim. Sizden ricam, bütçemi zorlamayacak böyle bir pedal öneriniz nedir. Mümkünse hemen almak istiyorum. Yola çıkmadan iki hafta egzersiz iyi olur kanaatindeyim.

Şimdiden teşekürler.

Scudo
Tepki
14
Bisiklet
Scott
Decathlonda 75 TL ye dağ bisikleti uyumlu Shimano M520 pedal var düşünürseniz ama onun için ayakkabı almak lazım bir de.

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
@Zafer Özgüngör Hocam öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Onu gördüm ayakkabılar da 130 tl den başlıyor. Zaten ciddi masraf yaptım. Bir de ayakkabı almak istemiyorum. O yüzden geçirmeli olanların daha ekonomik olduklarını gördüm. Gerçi onlar işimi görür mü o kadar emin değilim. Sizin gibi tecrübelilerden bu yüzden yardım almak istedim.

Tepki
14
Bisiklet
Scott
Bence biraz daha bekleyip spd pedal almanız daha iyi olur zaten bahsettiğiniz kayışlı pedallar mtb kullanımına uygun değil yol bisikletler için tasarlanmışlar.

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
@Zafer Özgüngör Teşekkür ederim. Anlaşılan bu turu normal pedal ile tamamlayacağız. Şayet MTB ye uygun değilse bu pedallar almaya da lüzum yok.